Фан Клуб: Јувентус

Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Го немам мн следено скоро ич. Каков тип на играч е шо толку мн запнале во него?
Висoк, јaк, мудaр, спoр. Десњaк штo игрa пo левa стрaнa, незнaм кaкo игрaл зa Зенит вo Бенфикa и зa Аргентинa oдличен, вo Вaленсијa свилен и уклoпен у сивилoтo кaде не прoбa дa oтскoкне oд другите и дa биде лидер, Мaнгaлa лaни пoдoбaр впечaтoк oстaви.
Вo гoдини е веќе, мoе мислење е декa Јувентус вo негo гo бaрa тoa штo дoби сo Бaрѕaљи пред некoлку гoдини
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Висoк, јaк, мудaр, спoр. Десњaк штo игрa пo левa стрaнa, незнaм кaкo игрaл зa Зенит вo Бенфикa и зa Аргентинa oдличен, вo Вaленсијa свилен и уклoпен у сивилoтo кaде не прoбa дa oтскoкне oд другите и дa биде лидер, Мaнгaлa лaни пoдoбaр впечaтoк oстaви.
Вo гoдини е веќе, мoе мислење е декa Јувентус вo негo гo бaрa тoa штo дoби сo Бaрѕaљи пред некoлку гoдини
Епа таков и впечаток добив пошто описот мудар, висок, јак потсеќа на Барзаљи пред се тоа мудар. А Барза досега летово е ужас ама сепак веќе е во салам години а искуство ни треба.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.802
Поени од реакции
2.600
Juventus have reportedly offered €75m for Real Madrid midfielder Mateo Kovacic, but the deal was turned down by the Spanish side.

According to Saturday’s AS, Juventus made a proposal of €75m for the Croatia international.

The player appears to have found the confidence of coach Zinedine Zidane and has now gotten increased playing time.

This is why Real Madrid have turned down the proposal.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Juventus has entered in the race to sign Genoa striker Pietro Pellegri (16), according to Sky.

Juventus will pay €7-8m + Laxalt (around €8m) to Atalanta for the return of Spinazzola. (Tmw)
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Одкупната клаузула на Ковачич била 50м ... ние од Нутела корп. не се зезаме и нудиме 75, ебаве шугавите новинари не знаат ни убаво да лажат....
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Според сите гласини Марота го баталва Кеита и потрагата по друго крили, со амин од Алегри сите средства се пренасочени кон уште еден играч од средината. Го бараме Санчез од Баерн и Гомеш од Барселона на позајмица со право на откуп...После се стварно изгледа дека 4-3-x планираат да играме сезонава.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Juventus has entered in the race to sign Genoa striker Pietro Pellegri (16), according to Sky.

Juventus will pay €7-8m + Laxalt (around €8m) to Atalanta for the return of Spinazzola. (Tmw)
How the F можиме да го нудиме Laxalt кога не е наш играч. Која будала ги пиши вестиве[DOUBLEPOST=1503142712][/DOUBLEPOST]
Одкупната клаузула на Ковачич била 50м ... ние од Нутела корп. не се зезаме и нудиме 75, ебаве шугавите новинари не знаат ни убаво да лажат....
Исто ко со Шик шо го плаќавме поскапо од клаузулата за на крај да се ценкаме и исто ко шо му продававме ненаш играч на Аталанта
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Lotito "Milan bid 35m for Keita, West Ham 32m & Napoli 30m. Official offers. But the player rejected them all & said he prefers Juventus."

Del Piero "Bonucci? Juve's history proves: the loss of any player isn’t enough to weaken the structure if foundations are solid & they are."

Sissoko: "Matuidi? I think its a good transfer for Juventus, they lacked a player with these characteristics. "

Alex Sandro is expected to renew his Juventus contract before the end of the mercato [GdS]

Juventus are linked with 3 CB's: De Vrij, Garay and Van Dijik [La Stampa/GdS]

Ezequiel Garay is at the top of Juve's list of CB targets. #GdS

Further talks expected on Monday between Lippi (Spinazzola's agent) and Atalanta [GdS]

Juventus are interested in signing Virgil van Dijk, who has recently submitted a transfer request to Southampton. #GdS & #LaStampa

Spinazzola's agent, Davide Lippi, will meet with Atalanta on Monday to find a solution that will bring the player back to Juventus. #GdS
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Според сите гласини Марота го баталва Кеита и потрагата по друго крили, со амин од Алегри сите средства се пренасочени кон уште еден играч од средината. Го бараме Санчез од Баерн и Гомеш од Барселона на позајмица со право на откуп...После се стварно изгледа дека 4-3-x планираат да играме сезонава.
Покрај
Дибала, Бернардески, Коста, Квадрадо, Манџукич ние сега ќе вадиме формација во која има место за 2 наместо 3 од овие 5.
Плус ќе играме формација во која реално нема место за Дибала. Мислам дека не сакаше вингер да игра.
Не дека е лоша 4-3-3 али шо е поентата после годинашново меркато
Дибала-Игуаин-Берна
Коста-Манџукиќ-Квадрадо
Две постави да имаме?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Покрај
Дибала, Бернардески, Коста, Квадрадо, Манџукич ние сега ќе вадиме формација во која има место за 2 наместо 3 од овие 5.
Плус ќе играме формација во која реално нема место за Дибала. Мислам дека не сакаше вингер да игра.
Не дека е лоша 4-3-3 али шо е поентата после годинашново меркато
Дибала-Игуаин-Берна
Коста-Манџукиќ-Квадрадо
Две постави да имаме?
Можно е и не е баш така лоша варијанта, освен Дибала ќе мора по-повлечен да игра малце а Алегри убо кажа во интервјуто Дибала не е напаѓач и дека негова идеална позиција е зад истите. Сега не знам од каде вакви бесни глисти. Немам ништо против да донесат уште еден од Санчез и Гомеш па да се оди на 4-3-3 ама Бентанкур ќе има помалце простор за игра а детето според мене имаше одлична пред-сезона, Алегри и Марота се импресионирани од него..
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Lotito "Milan bid 35m for Keita, West Ham 32m & Napoli 30m. Official offers. But the player rejected them all & said he prefers Juventus."
Челзи и Шити по 60 ние го продаваме Бонучи за -20М. То не е попуст за Лотито? Реално Лотитовци треба да сфатат дека не продаваат бело робје за највисока можна цена и дека играчот сам си ја одбира иднината
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Челзи и Шити по 60 ние го продаваме Бонучи за -20М. То не е попуст за Лотито? Реално Лотитовци треба да сфатат дека не продаваат бело робје за највисока можна цена и дека играчот сам си ја одбира иднината
Или ние треба да сватиме дека кога е во наша сопственост и наш е договорот неможи да си игра курташак играчот со нас :D
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Ezequiel Garay is at the top of Juve's list of CB targets. #GdS
И прво видео за Гарај на јутуб ги покажва неговите Пирло карактеристики. if you know what i mean :)[DOUBLEPOST=1503143726][/DOUBLEPOST]
Можно е и не е баш така лоша варијанта, освен Дибала ќе мора по-повлечен да игра малце а Алегри убо кажа во интервјуто Дибала не е напаѓач и дека негова идеална позиција е зад истите. Сега не знам од каде вакви бесни глисти. Немам ништо против да донесат уште еден од Санчез и Гомеш па да се оди на 4-3-3 ама Бентанкур ќе има помалце простор за игра а детето според мене имаше одлична пред-сезона, Алегри и Марота се импресионирани од него..
знаев дека заборајв некој. ама и така и така плоштадот треба да се научи да оди пред да се врати.

Инаку според мене не е лоша трансформацијата, напротив Јуве знаел да мутира и то е добро. Проблемот е шо после меркато концентрирано на напаѓачи ние менваме формација во која ќе требаат многу повеќе средишњаци.
Реално средината и треба да се поправи оти сметам дека бевме плитки лани.

За Дибала според мене е сосема ок да игра на вингер позиција во однос на офанзивните задачи. И то како знај да повлечи и да префрли тежиште, ама проблемот е шо Дибала нема теорија да ги извршува дефанзивните задачи како манџукиќ. Не ни сакаме затоа што ќе го троши премногу.

Бентанкур е влог во иднината и не би се потпирал на него за сезонава. Ако го бива ќе си го најди местото во тимот. Јувентус мора да има стабилни играчи на средина. Кедира е стаклен и е при крај со врвен фудбал, Маркизио ми е скрос сумлив со ротациите и повредата, Пјанич знај да паѓа на кондиција. Муабетот ми е средината си има свои лоши страни.[DOUBLEPOST=1503143842][/DOUBLEPOST]
Или ние треба да сватиме дека кога е во наша сопственост и наш е договорот неможи да си игра курташак играчот со нас :D
Па реално не можиш да натераш некој да оди на Сибир оти Тунгузија Гризлис ти понудиле едно чудо пари.
Не смее клубот да се понаша како феудалец.
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
И прво видео за Гарај на јутуб ги покажва неговите Пирло карактеристики. if you know what i mean :)[DOUBLEPOST=1503143726][/DOUBLEPOST]
знаев дека заборајв некој. ама и така и така плоштадот треба да се научи да оди пред да се врати.

Инаку според мене не е лоша трансформацијата, напротив Јуве знаел да мутира и то е добро. Проблемот е шо после меркато концентрирано на напаѓачи ние менваме формација во која ќе требаат многу повеќе средишњаци.
Реално средината и треба да се поправи оти сметам дека бевме плитки лани.

За Дибала според мене е сосема ок да игра на вингер позиција во однос на офанзивните задачи. И то како знај да повлечи и да префрли тежиште, ама проблемот е шо Дибала нема теорија да ги извршува дефанзивните задачи како манџукиќ. Не ни сакаме затоа што ќе го троши премногу.

Бентанкур е влог во иднината и не би се потпирал на него за сезонава. Ако го бива ќе си го најди местото во тимот. Јувентус мора да има стабилни играчи на средина. Кедира е стаклен и е при крај со врвен фудбал, Маркизио ми е скрос сумлив со ротациите и повредата, Пјанич знај да паѓа на кондиција. Муабетот ми е средината си има свои лоши страни.[DOUBLEPOST=1503143842][/DOUBLEPOST]
Па реално не можиш да натераш некој да оди на Сибир оти Тунгузија Гризлис ти понудиле едно чудо пари.
Не смее клубот да се понаша како феудалец.
Да ама пак не го бива и ко нас да се понаша - Црвен Крст :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom