Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
#JuveCagliari | (Sky) Si va verso il 4-2-3-1: Buffon; Licht, Rugani, Chiello, Sandro; Marchisio, Pjanic; Cuadrado, Dybala, Mandzo; Higuain.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Не сака да рискира, сигурно си е сигурно, Манџо е борец, а Квадрадо е абдал, после ЛШ не заслужуе ни ко чистач да работи а камоли да игра прва постава.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Atalanta’s coach is dissapointed in the actions of his player Spinazzola who isn’t willing to play for the team and is waiting for Juve to end his 2 year loan deal earlier.

Gasperini spoke about the situation at their pressconference:“I call up Spinazzola, but he then takes himself off the list. I don’t want to get too much into this situation, as it’s really disappointing.”

“As far as I’m concerned, you keep playing for a team as long as you are there. Unfortunately, the God of money prevails. It’s surprising to see young players try to force transfers like this, but they only learn what they see the older stars do. Spinazzola isn’t here, but that doesn’t mean we will play with 10 men.”

Не знам што се прават овие од Аталанта ко од Марс паднати и изненадени од стуацијава со Спинацола.Настрана тоа што Јуве го бара назад и он сам три недели уназад си кажува дека сака да се врати во Јуве сезонава.Кога веќе самиот играч кој е на позајмица бара трансфер не знам што се курчат.Кога можеше Јуве да им иде по воља на играчиве и да ги продава по нивна желба и тоа каде сакаат(Бонучи,Тевез),не знам што е проблем една Аталанта порано да го вратат назад.Ете и Лаксалт ќе им го купат Јуве и плус пари за да го раскинат договорот за позајмица.
Кој му кур бре на овој пак со Квадрадо и Манџукич ?
Чекај сеа,кај Алегри новиве играчи ќе почнат да бидат стартери негде Октомври-Ноември.Истото беше и со Дибала пред две години.До тогаш ако не го продадат ќе го глеаме ветрушкана Квуадрадо и ќе кинеме живци.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.626
Поени од реакции
81.481
Првиве натпревари ќе мора да ги гледаме "староседелциве" во екипата, одсекогаш така правел Алегри. Новиве засилувања очекувајте ги во прв тим дури некаде средина или крајот на Септември.

Падогол се враќа дома:love:
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Пак Бенатиа стартува :facepalm: .. нее могуќе .. нее бееее нема шанси... Умри Макс Умри...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.626
Поени од реакции
81.481
Официјално го најавија Ругани, што е сега проблемот? Ај у ПМ нека одат
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Ќе глеам на риплеј 30 пута како можеше Лихт да набаци без да усере O_O
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Не да го фалам Манџо, ама ако Игуаин вреди 94 тогаш Манџо вреди 194М.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Манџо е ѕверотиња.

Куадрадо педерче едно, глуварче едно овие прат контра шутират готово гол да ни дат тој си трчка си гледа не се ни уфрла да брани нити се враќа едноставно темпо си трча...да ти ебам та пичакта сестрина пиздати матер.

Маркизио менва мн во тимов, Ругани = ѕвер[DOUBLEPOST=1503160938][/DOUBLEPOST]Шо пенал беше ова жити се o_O
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Џиџи и Дибала:aplauz::cuc: а Ругани супер е, Игуаин незаинтересиран ни 1% му ебам тоа ретардот, требаше да ги избуши Каљари после суперкупот со Лацио што го игравмо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom