Фан Клуб: Јувентус

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.218
Поени од реакции
8.055
Ми текна сега нешто,
-Амаури 22 милиона ли е?
-Да, да 22 милиона.
-А каде се головите и дриблинзите?
-Аааа, Амаури е 22 милиона, а за голови и дриблинзи се доплаќа, си пишува таму на таблата. Вие не прочитавте?
-Не...!!!
-:toe:
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.922
Поени од реакции
831
Мене највише меракот ми го праи Џеко, а за Бензема незнам баш ми е страв да не испадне Амаури II :)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ако не се снајде може да си вади карта и назад во Лондон кај Арсенал по крај сезона откупен е за пола милион така да нема место за паника сигурно не е сериозна повредата?
Пола милион али и тоа е пара бе брат ... Глеј Борусија го купија Кагава за 300 000 па растура дечкото а ние пола милион и тоа позајмица ...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Сторари

Григера--Бонучи--Киелини--Де Чеље

Красич--Мело--Аквилани--Пепе

Амаури--Дел Пиеро


Најавениот состав на Јувентус за натпреварот против Лече во Недела.

Според Ла Стампа,Јуве ќе проба во Јануари да го ангажира Ракитич.На играчот договорот му завршува во Јуни,а се шпекулира дека Јуве ќе може да го ангажира за сума од 8 милиони евра.


 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Денес големиот Давид Трезеге полни 33 години нека му се множат годините и еден ден да се врати како големиот Павел Недвед во управата на јуве AGGURI DAVID:wub::party1::eek:jea:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
Ракитич беше неколку пати поврзуван со Јувентус и во минатата сезона......не знам колку овој фудбалер може да го подигне квалитетот на играта
 
F

FuckYouAll

Гостин
Melo: Mi smo Juventus Мило ми е што се промени и не е онај Мело од лани.

:zver::cuc::cuc::cuc:
Нека му се множат годините а и головите. Го чекам моментот кога ќе се врати, исто како Павел. :)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Агентот на Сисоко изјави дека играчот во Јануари можно е да се пресели во редовите на Наполи.Исто агентот изјави дека Сисоко сака повеќе да игра,а во Јуве не игра толку колку што очекувал. линк

--- надополнето ---

Денешните медицински тестови покажаа дека повредата на Арманд Траоре не е од сериозен карактер,и веројатно ќе паузира само уште овој натпревар поради претпазливост,но на денешниот тренинг се повредил Ланзафаме за кого подоцна ќе се утврди колку време ќе биде потребно да се опорави од повредата.линк
 
Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
На денешен ден е роден ЅВЕРОТ!! Среќен роденден KING DAVID!! Forza Trezegoal :vozbud::cuc::party1:
 
С

сашенко

Гостин
Андреа одржал забава во Виново за играчите, тренерите и сите од клубот.Правеле турнирче во фудбал (кој каков знае) и се дружече сите.Изгледа си поминале феноменално еве и некои фотки од таму.Со ова Андреа сакал да се одржи добрата атмосфера во клубот а и да се зближат повеќе сите..


јуве.jpg јуве3.jpg јуве4.jpg јуве2.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom