Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.439
Поени од реакции
17.082
Шосторе оваа окезенава :D
Ем славен, ем богат, ем неженет, ем ја трти шо да не се смеј :D
Пирло таму бог е[DOUBLEPOST=1443569387][/DOUBLEPOST]On this day in 2009, Vincenzo Iaquinta scored a great goal in a 1-1 draw with Manchester City in the Europa League.

 
Последно уредено:

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.143
Поени од реакции
18.120
Кога во Серија А сме такви заникаде немам ни некој мотив за ЛШ искрено. Сепак паметно ќе е утре да се извлече некоја било каква победа за работата 95% да биде завршена. После тоа две со Гладбах би требало да си ја решиме судбината.

Не ми се допаѓа тоа што Кедира ќе стартува веднаш иако нема ни минута изиграно од причина што ми е стаклен играч и се плашам пак да не го снајде истото. Гледам калкулира Алегри со третиот играч од централна средина, веројатно се мисли меѓу Лемина и Хернанес. Повеќе пати имам кажано и ќе повторам дека конечно Погба треба да добие ограничување да игра со топката и затоа сметам дека најправилено ќе е тој да застане пред одбраната. Тоа нема да се деси и мислам дека Лемина треба предност да добие.

Утре очекувам од Мората и Дибала во нападот добро да комбинираат, да креираат шанси и со добра реализација зошто да не и да погодат некое голче. Мислам дека време е тимот да изигра малку без притисок и малку да се опушти па што сака нека биде.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.439
Поени од реакции
17.082
Кога во Серија А сме такви заникаде немам ни некој мотив за ЛШ искрено. Сепак паметно ќе е утре да се извлече некоја било каква победа за работата 95% да биде завршена. После тоа две со Гладбах би требало да си ја решиме судбината.

Не ми се допаѓа тоа што Кедира ќе стартува веднаш иако нема ни минута изиграно од причина што ми е стаклен играч и се плашам пак да не го снајде истото. Гледам калкулира Алегри со третиот играч од централна средина, веројатно се мисли меѓу Лемина и Хернанес. Повеќе пати имам кажано и ќе повторам дека конечно Погба треба да добие ограничување да игра со топката и затоа сметам дека најправилено ќе е тој да застане пред одбраната. Тоа нема да се деси и мислам дека Лемина треба предност да добие.

Утре очекувам од Мората и Дибала во нападот добро да комбинираат, да креираат шанси и со добра реализација зошто да не и да погодат некое голче. Мислам дека време е тимот да изигра малку без притисок и малку да се опушти па што сака нека биде.
Би одбил титула во ЛШ а да завриме 6ти во Серија А :)
Не е пецкање ни ништо ама ме интересира мислење :)
 
G

grande-juve

Гостин
Лихт имал проблеми со срцето

“In my last post I was a bit too optimistic,” Lichtsteiner wrote on his official Facebook profile.

“At the moment I still can’t play, because I have to have further medical tests. It will take more time and patience, but I can’t wait to get back on the pitch.”
Juventus could reportedly revive interest in Sime Vrsaljko in January, depending on Stephan Lichtsteiner’s condition.

That situation cannot be resolved until January, but Calciomercato reports that if Lichtsteiner is still struggling, the Old Lady could revive interest in Sime Vrsaljko of Sassuolo.
За со 4 во одбрана моментално сме само со Падоин како десен бек.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.499
Поени од реакции
4.358
Лихт имал проблеми со срцето





За со 4 во одбрана моментално сме само со Падоин како десен бек.
Форца Падо....
Жал ми е за Лихт што му се појави овој проблем.. Колку и да го неќам поради неговите партии и неговата лимитираност на теренот увек сум имал респект само поради тоа што знаел како да ги брани боите на клубот како што треба и буквално последниот атом го оставаше на теренот.. Се надевам ќе оздрави тоа е најбитно..
Иначе Касерес испадна најголем сељак и идиот така да очекувам зимскиот предоен рок да измислат десен бек и да донесат некој пошто очигледно ќе ни претставува проблем таа страна..
За вечерва линкови од сопкаст ако може да постира некој би бил многу благодарен.
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.439
Поени од реакции
17.082
Уште не е официјално дека е срцето требало тестови да му напрат, да се надеваме дека не е :(
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.360
Поени од реакции
86.606
Изгледа по Шиме ќе одиме во Јануари... среќа што ни се добри односите со Сасуло па сме во мала предност пред Наполи за неговиот потпис
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.143
Поени од реакции
18.120
Би одбил титула во ЛШ а да завриме 6ти во Серија А :)
Не е пецкање ни ништо ама ме интересира мислење :)
Обично не одговарам на прашања неповрзани со реалноста. Проблемот е што финалето ЛШ е касно во сезоната така да никако не може да знаеме дали ќе го освоиме или не, а во првенството уште во зимата може да се види ако сме катастрофа и ако пласманот ни е таму некаде 6то место. Титула во ЛШ не би одбил посебно тоа што пак носи пласман таму, али апсолутно не би бил среќен да сме 6ти во лигата бидејќи тоа автоматски ќе значи дека сме неквалитетен тим, а ЛШ сме ја освоиле на среќа.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.439
Поени од реакции
17.082
Бока била пред банкрот немала наводно пари за платата на Тевез, Тевез повторно се поврзва со нас уште во Јануари.
За Вршаљко ќе почниме преговори.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.360
Поени од реакции
86.606
Севиља ќе игра без Бето (голман), Раму (Дефанзивец), Банега (Плејмејкер) и Љоренте (Антички Македонски Цар)


Се очекува Барѕаљи да игра како десен бек... :unsure:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Бока била пред банкрот немала наводно пари за платата на Тевез, Тевез повторно се поврзва со нас уште во Јануари.
За Вршаљко ќе почниме преговори.
Вршаљко одма!
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Форца Падо....
Жал ми е за Лихт што му се појави овој проблем.. Колку и да го неќам поради неговите партии и неговата лимитираност на теренот увек сум имал респект само поради тоа што знаел како да ги брани боите на клубот како што треба и буквално последниот атом го оставаше на теренот.. Се надевам ќе оздрави тоа е најбитно..
Иначе Касерес испадна најголем сељак и идиот така да очекувам зимскиот предоен рок да измислат десен бек и да донесат некој пошто очигледно ќе ни претставува проблем таа страна..
За вечерва линкови од сопкаст ако може да постира некој би бил многу благодарен.
Првиот про-Лихт пост на Моџо.
Мора да се забалежи ова[DOUBLEPOST=1443629821][/DOUBLEPOST]
Уште не е официјално дека е срцето требало тестови да му напрат, да се надеваме дека не е :(
На онакво трчање прва работа шо страда е срцето. Којзнај на шо хемија е типот.
Во последно време осеќам дека има олабаено со трчање. Којзнај можи имаше нешто откажано или полека почна да осеќа некои работи.

Во секој случај гадно.[DOUBLEPOST=1443629908][/DOUBLEPOST]
Изгледа по Шиме ќе одиме во Јануари... среќа што ни се добри односите со Сасуло па сме во мала предност пред Наполи за неговиот потпис
Па ако имат некој вампир за директор, треба да знај оти сме очајни за десен бек и дека треба да не дери.

тамам со Манџо хрватски камп да прат[DOUBLEPOST=1443629991][/DOUBLEPOST]
Бока била пред банкрот немала наводно пари за платата на Тевез, Тевез повторно се поврзва со нас уште во Јануари.
За Вршаљко ќе почниме преговори.
Ако го раскинат спогодбено договорот, ќе можиме да го регистрираме како слободен агент?[DOUBLEPOST=1443630042][/DOUBLEPOST]
Севиља ќе игра без Бето (голман), Раму (Дефанзивец), Банега (Плејмејкер) и Љоренте (Антички Македонски Цар)


Се очекува Барѕаљи да игра како десен бек... :unsure:
Мислам дека Банега играше како луд последниве сезони, ова можи да е ептен критично.[DOUBLEPOST=1443630114][/DOUBLEPOST]И уште една работа

http://football-italia.net/73694/boateng-training-milan

Еве му слободен плејмејкер на Алегри бе.
Едно скудето му има донесено на таа позиција
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.439
Поени од реакции
17.082
Првиот про-Лихт пост на Моџо.
Мора да се забалежи ова[DOUBLEPOST=1443629821][/DOUBLEPOST]
На онакво трчање прва работа шо страда е срцето. Којзнај на шо хемија е типот.
Во последно време осеќам дека има олабаено со трчање. Којзнај можи имаше нешто откажано или полека почна да осеќа некои работи.

Во секој случај гадно.[DOUBLEPOST=1443629908][/DOUBLEPOST]
Па ако имат некој вампир за директор, треба да знај оти сме очајни за десен бек и дека треба да не дери.

тамам со Манџо хрватски камп да прат[DOUBLEPOST=1443629991][/DOUBLEPOST]
Ако го раскинат спогодбено договорот, ќе можиме да го регистрираме како слободен агент?[DOUBLEPOST=1443630042][/DOUBLEPOST]

Мислам дека Банега играше како луд последниве сезони, ова можи да е ептен критично.[DOUBLEPOST=1443630114][/DOUBLEPOST]И уште една работа

http://football-italia.net/73694/boateng-training-milan

Еве му слободен плејмејкер на Алегри бе.
Едно скудето му има донесено на таа позиција
За ЛШ не до Јануари :) Ама Тевез побрзо од џеб би дал пари неголи да си оди од Бока.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom