Фан Клуб: Јувентус

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Евра му ја намести на чело на Тевез. Требаше да примиме гол па да го испотиме газот за да заводиме.Сега само паметно да изиграт, нема да е лошо уште еден да дадат.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.976
Поени од реакции
84.468
Тевез > Руди Гарсија :pipi:

Мртва игра, чекавме да примиме гол па да створиме некаква шанса. Тевез до пред голот нигде го немаше, почнува да ме плаши неговата форма. Евра на почетакот најмногу го плукав, а сега ми е еден од поомилените играчи во тимот, срце дава на терен... ова нека го читаат Манчестеровците и нека патат :P

Пирло се извади за пеналот со асистенција
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.976
Поени од реакции
84.468
Лабаво синоќа, се гледаше дека не им се играше, ама сепак ја завршија работата... сега во сабота Алегри би требало скроз да излезе со втор тим, нема веќе што да се ризикува, на еден бод сме од титулата. Сторари, Огбона, ДеЧеље, Падоин, Пепе, Стураро, Матри, Коман, Љоренте... овие нека излезат па што биде нека биде, ни требаат одморени играчи за со Реал, се виде синоќа дека некои играчи се премногу изморени и тешко го одржуваат темпото да играат двапати неделно.

Ајде уште малце, па шампањот
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
[DOUBLEPOST=1430401666][/DOUBLEPOST]Следните две утакмици дома со Каљари и Наполи ќе биде затворена curva sud, поради инцидентот на дербито со торо.

Почнааа шпекулации дека наводно сме прифатилое 80 мил од ПСЖ за Погба :unsure:
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.215
Поени од реакции
2.059
Второто не го гледав, сега ги видов останатите голови... тој на словенецот :cuc:
Некако како со намера да фаулиравме за пенал и двата пати:unsure: барем таков впечаток добив, али нема везе. Првото додека го гледав си мезев пуканки, немаше никаква еуфорија кај мене, а и на терен беше исто, релакс на мах. и во вакви утакмици најбитно е да се чуваат играчите од повреда.

Летово ќе биде жешко значи... баш да видам до која сума ќе одолееме за Пол :гик:
Доколку замини ќе изгубиме многу, а и ќе добиеме многу...губиме играчиште, а добиваме лова до крова.
Марота во тој случај би имал тешка задача да најде нов Погба.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.213
Поени од реакции
16.654
Allegri bans Scudetto party
By Football Italia staff

Max Allegri has banned Scudetto celebrations if Juventus get the necessary point at Sampdoria on Saturday.


The Bianconeri need just one point to secure their fourth consecutive Serie A title and could well get it on Saturday at Marassi.

However, the fans are banned from making the trip to Genoa following crowd trouble in the Turin Derby and the game is just days before Tuesday’s Champions League semi-final with Real Madrid.

It’s therefore reported that Coach Allegri has ordered no Scudetto celebrations this weekend, as he doesn’t want any distractions going into the showdown with Carlo Ancelotti’s side.

“It would also be better to celebrate on home turf against Cagliari next Saturday,” he was quoted as saying.

That means no big dinners, no nights out clubbing and no more than a glass of champagne each over the weekend.

Against Cagliari the Juventus Stadium will not be full anyway, because the Curva received a two-match ban for the incidents around the Derby della Mole.[DOUBLEPOST=1430423152][/DOUBLEPOST]
Второто не го гледав, сега ги видов останатите голови... тој на словенецот :cuc:
Некако како со намера да фаулиравме за пенал и двата пати:unsure: барем таков впечаток добив, али нема везе. Првото додека го гледав си мезев пуканки, немаше никаква еуфорија кај мене, а и на терен беше исто, релакс на мах. и во вакви утакмици најбитно е да се чуваат играчите од повреда.

Летово ќе биде жешко значи... баш да видам до која сума ќе одолееме за Пол :гик:
Доколку замини ќе изгубиме многу, а и ќе добиеме многу...губиме играчиште, а добиваме лова до крова.
Марота во тој случај би имал тешка задача да најде нов Погба.
Немора нов Погба, нека биди нов Тевез, Дел Пиеро, Трезеге, Недвед :D
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.215
Поени од реакции
2.059
Немора нов Погба, нека биди нов Тевез, Дел Пиеро, Трезеге, Недвед :D
Мора Деви, МОРА... од секогаш сме имале квалитетен среден ред и традицијата мора да продолжи. Со Тевез ќе биде тажна разделбата... :mad:
Шо велиш да не чуе Марота и да ѝм го лапниме Лаказет од Лион :pipi:добар е вака колку што го имам пратено на „резултати“ :D

Иначе мудро Алегри планира да го прослави скудетото (y)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.213
Поени од реакции
16.654
Мора Деви, МОРА... од секогаш сме имале квалитетен среден ред и традицијата мора да продолжи. Со Тевез ќе биде тажна разделбата... :mad:
Шо велиш да не чуе Марота и да ѝм го лапниме Лаказет од Лион ipi:добар е вака колку што го имам пратено на „резултати“ :D

Иначе мудро Алегри планира да го прослави скудетото (y)
lacazete e prejak ova od gledanje ti go kazvam. Steta sho ke go lapni nekoh dr mislam deka Liverpool prasvaja za info
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.213
Поени од реакции
16.654


За време на пеналот за фиорентина, ќе го шуткаше помошникот прво :D после се израдва
 
Последно уредено:

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
па и кондогбиа е добар, ма да би го преферирал Верати, типацот е ѕвер..
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.213
Поени од реакции
16.654
Последниве 2 утакмици Љоренте игра добро со глад и жар нешто што му фалеше цела сезона. Лани добро ги оштети РМ и тоа му ја крена формата, па можеби и овој пат ќе биди така?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom