Фан Клуб: Јувентус

Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Нека си пишет новинарине што сакаат, Буфон не оди никаде.
А ние ако сакаме на Манчестер Јунајтед мојме Македа да им го лапниме за 6м. :)
Аха, мојте! Не го дават Ферги ни за 16...
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Дај не ме забеавајте со Македа, дечкото освен што му се трефна да даде два гола на првите два натпревари е обичен просек бар за мене, и е светлосни години од квалитетот потребен за во Јуве. Мислам дека Џеко ќе биде бјанконер од догодина. Чим Ањели му го фрли меракот, милам дека ќе го донесе.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Нека си пишет новинарине што сакаат, Буфон не оди никаде.
А ние ако сакаме на Манчестер Јунајтед мојме Македа да им го лапниме за . :)
Многу се 6м за Македа :)
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Тоа BetClic да се одстрани, да се врат SONY на дресовите!!!! најјакиот Јуве што сум го гледал играше со сони дресови. Некој да продава дрес од тоа време,по можност од Зизу? Ама необлечен :icon_lol:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Лучијано Моџи му се заблагодари на Андреа Ањели,бидејќи тој бил единствениот човек кој вистински почнал да го брани Јувентус од фарсополи до денес.Исто така,изјави дека му се допаднале игрите на Јуве последните 3 натпревари,но дека сеуште треба да работат на техниката за да бидат конкуренти за титули.Исто така изјави дека на Јуве не им треба засилувања во нападот бидејќи нападот добро бил покриен,и дека подобро би било парите да се инвестираат на други позиции во тимот. линк

Марота во своето интервју,запрашан за ситуацијата околу тоа што Марота не успеа да го ангажира ова лето Един Џеко,и за неговата изјава во летото дека негов сон е да го ангажира Џеко изјави:

Non en un sogno tramontato, solo rimandato
„Сонот не е откажан,само е оддложен“

линк
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Тоа BetClic да се одстрани, да се врат SONY на дресовите!!!! најјакиот Јуве што сум го гледал играше со сони дресови. Некој да продава дрес од тоа време,по можност од Зизу? Ама необлечен :icon_lol:
Сони ми беше прв дрес купен легендарен го утепав од носење него давам за ништо уште го носам некад.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Лучијано Моџи му се заблагодари на Андреа Ањели,бидејќи тој бил единствениот човек кој вистински почнал да го брани Јувентус од фарсополи до денес.Исто така,изјави дека му се допаднале игрите на Јуве последните 3 натпревари,но дека сеуште треба да работат на техниката за да бидат конкуренти за титули.Исто така изјави дека на Јуве не им треба засилувања во нападот бидејќи нападот добро бил покриен,и дека подобро би било парите да се инвестираат на други позиции во тимот. линк

Марота во своето интервју,запрашан за ситуацијата околу тоа што Марота не успеа да го ангажира ова лето Един Џеко,и за неговата изјава во летото дека негов сон е да го ангажира Џеко изјави:

„Сонот не е откажан,само е оддложен“

линк
браво за Марота,а додека пак Моџи до пред две недели го болеше за јуве мислам дека го сака јуве но сепак мора да го остави да работа Андреа, Марота и Дел Нери да не им вршат притисок од тој притисок лани видовме кое место бевме
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Блазе си ти, оригинал ти е?без играч позади....

Инаку Ф.М ,полека почнува да ми е еден од омилените....http://www.juvebalkan.com/portal/index.php/novosti/oficijalne/2281.html
да без играч е оргинал е штом издржал толку години тогаш го купив ако памтам околу 3000 негде земав најголем број што имаше за да ми издржи поише години
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Мило ми е што се враќа СОНИ како спонзор во Јувентус,тие претставуваат синоним за моќниот Јуве што го имавме во деведесетите и тогаш почнавме да навиваме за Јуве.Таа ми беше скриена желба која сепак ми се оствари да се врати овој великан како спонзор.Големо фала за Блан кој одлично си ја врши маркетингшко-комерцијалната работа привлекувајќи нови спонзорства.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Од друга страна проговори и Марота за неговата досегашна работа линк тука

--- надополнето ---

Абе ко ќе ги исплаќаш 6м на 3 рати не се многу. :pos:

SONY се враќа. :):):)
браво за Блан можеби задачата како преседател на Јувентус не ја извршуваше како што треба али како маркетингшко-комерцијалната работа работата си ја извршува мислам доволно добро :D
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Мило ми е што се враќа СОНИ како спонзор во Јувентус,тие претставуваат синоним за моќниот Јуве што го имавме во деведесетите и тогаш почнавме да навиваме за Јуве.Таа ми беше скриена желба која сепак ми се оствари да се врати овој великан како спонзор.Големо фала за Блан кој одлично си ја врши маркетингшко-комерцијалната работа привлекувајќи нови спонзорства.
Сони и изминативе 3 години е спонзор на Јуве (преку „Sony Ericsson“).Договорот што во моментов Јуве го има потпишано за спонзорство со Сони е само за спонзорство на дел од новиот стадион на Јувентус.BetClic,кој во моментов е официјален спонзор на Јувентус има договор со Јуве до крајот на сезонава со можност за продолжување на наредни 2 години.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom