Фан Клуб: Јувентус

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.139
Поени од реакции
12.883
Со срека нека ви е мојот омилен играч.Марота уште еднаш го измоча шеширџијата.Голем респект има од мене,иако си знаете дека не сте ми баш омилен клуб :D.Како и да е со здравје да си го служите и да даде господ на 2 февруар од 35 метри гол да ни зачука,само да му ја видам фацата на тоа циганиште од индонезија или кај и да е
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Со срека нека ви е мојот омилен играч.Марота уште еднаш го измоча шеширџијата.Голем респект има од мене,иако си знаете дека не сте ми баш омилен клуб :D.Како и да е со здравје да си го служите и да даде господ на 2 февруар од 35 метри гол да ни зачука,само да му ја видам фацата на тоа циганиште од индонезија или кај и да е

За жал, ќе треба да навиваш за овој клуб од тука натаму. Bound by the name :notworthy:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.350
Поени од реакции
86.533
Со срека нека ви е мојот омилен играч.Марота уште еднаш го измоча шеширџијата.Голем респект има од мене,иако си знаете дека не сте ми баш омилен клуб :D.Како и да е со здравје да си го служите и да даде господ на 2 февруар од 35 метри гол да ни зачука,само да му ја видам фацата на тоа циганиште од индонезија или кај и да е
Aj stavaj slika na Guarin so dres od Juve : )...
Fala na cestitkite, so zdravje i vie da go koristite mrzata
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Со срека нека ви е мојот омилен играч.Марота уште еднаш го измоча шеширџијата.Голем респект има од мене,иако си знаете дека не сте ми баш омилен клуб :D.Како и да е со здравје да си го служите и да даде господ на 2 февруар од 35 метри гол да ни зачука,само да му ја видам фацата на тоа циганиште од индонезија или кај и да е
Oстај ти тоа, него што правиме сега со ников твој :icon_lol: Ако ти остане, ќе треба да ставиш слика од него со дрес од Јуве :icon_lol:
--- надополнето: 20 јануари 2014 во 16:53 ---
Гуарин потпишал на 3,5 години, а Јуве доплатиле 3 милиони евра (Марота ја спуштил цената од 5 милки :icon_lol:)

16:40 - A FcInterNews shows that Guarin will have a contract for a period of 3 ½ years. There should also be a balance in favor of the Nerazzurri at around 3 million Euros and it would have been to push for the Colombian target for Juventus.
--- надополнето: 20 јануари 2014 во 16:55 ---
Гуарин потпишал на 3,5 години, а Јуве доплатиле 3 милиони евра (Марота ја спуштил цената од 5 милки :icon_lol:)

16:40 - A FcInterNews shows that Guarin will have a contract for a period of 3 ½ years. There should also be a balance in favor of the Nerazzurri at around 3 million Euros and it would have been to push for the Colombian target for Juventus.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Абе ај не ми се верува.. 3 милион и Вучко за Гуарин... па ова е кражба шо им го правиме на Интер. Да не е на 3 рати по 3 милиони....
 
F

FuckYouAll

Гостин
Класичен пример за гром од ведро небо, ни на крај памет не ми дошло дека ова може да се случи.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Среден ред...:drk:

Пирло
Видал
Погба
Маркизио
Гуарин
Азамоа
Падоин :facepalm:
Мора да се има бар едно просекче у тим:)
--- надополнето: 20 јануари 2014 во 17:35 ---
Со срека нека ви е мојот омилен играч.Марота уште еднаш го измоча шеширџијата.Голем респект има од мене,иако си знаете дека не сте ми баш омилен клуб :D.Како и да е со здравје да си го служите и да даде господ на 2 февруар од 35 метри гол да ни зачука,само да му ја видам фацата на тоа циганиште од индонезија или кај и да е
Смени го никот у Матео Ковачиќ :sneaky:
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
Абе ај не ми се верува.. 3 милион и Вучко за Гуарин... па ова е кражба шо им го правиме на Интер. Да не е на 3 рати по 3 милиони....
Да не биде на крајот 3 милиона на 3 рати.:pos:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.799
Поени од реакции
5.461
Наводно, Гуарин и Јуве се договориле. Договор до 2017 година.

Вучинич вечерва на медицински прегледи во Милано, Гуарин утре во Торино.

За Вучко имало солидна понуда од Зенит, ама се споменува дека тој одбивал да се пресели надвор од Италија поради тоа што цела фамилија му била во Лече.

Спортмедиасет шпекулира дека Марота предложил ваква трампа, при што во Интер се двоумеле (Мацари многу притискал за Вучинич), за пресудно значење да имала желбата на Гуарин да се пресели во Јуве.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Juventus not only after Guarin, they are also interested in Genoa's Vrsaljko, a duel between themselves, Inter & Milan (Romeo Agresti).
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Абе ај не ми се верува.. 3 милион и Вучко за Гуарин... па ова е кражба шо им го правиме на Интер. Да не е на 3 рати по 3 милиони....
Вучко + 3 милки, а не 3 по 3 :LOL: А ние како ќе ги исплатиме тие 3 милки, дали на 3 рати дали на 5134134614361 рати битно ја направивме трампата на годината! Боже господе па ние за 20 и ситно милиони ги земавме Тевез, Љоренте, Огбона, и Гураин... Дефинитивно тие што учат економија нека идат да им држи Марота лекции !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom