Фан Клуб: Јувентус

Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Ова може само од Јуве да се очекува последниве 5, 6, 7 години. Само Јуве може да извади некој од мртвите и да го донесе во тим. Ме чуди зошто не го земаа Зидан, ќе беше добра алтернатива за некој од средината ако се повреди:facepalm:
Резултати има ? ИМА! што се глупираш?:tapp:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.233
Поени од реакции
8.126
Резултати има ? ИМА! што се глупираш?:tapp:
Па и Зидан да го донесеме ќе има резултати. Зошто да не му се пружи шанса на човекот? Јас да сум Марота би тргнал и по Давидс ама тој си знае, не му се мешам.
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Сте заборавиле кај бевме до пред 2 години,недај боже да се потсетите..само бурек да се јадело,не ви е ова ФМ ебате
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.233
Поени од реакции
8.126
Сте заборавиле кај бевме до пред 2 години,недај боже да се потсетите..само бурек да се јадело,не ви е ова ФМ ебате
Јас не сум заборавил кај бевме пред 2 години ама изгледа некој заборавил кај бевме пред 10-15 години. Вакви трансфери ни Кротоне не прави. Па еден Атлетико успеа играч како Фалкао да донесе а Јуве да може, Роберто Баџо ќе го купи само за да не дадат некое евро повеќе.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.499
Поени од реакции
4.358
Јас не сум заборавил кај бевме пред 2 години ама изгледа некој заборавил кај бевме пред 10-15 години. Вакви трансфери ни Кротоне не прави. Па еден Атлетико успеа играч како Фалкао да донесе а Јуве да може, Роберто Баџо ќе го купи само за да не дадат некое евро повеќе.
Ти ја сфаќам поентата но немој толку негативно да гледаш на работите.Позајмица до Јуни ќе е.Којзнае каква им е ситуацијата со финансии за овој преоден рок,затоа и се задоволуваат со Анелка.Се надевам летоска ќе доведат некој квалитетен напаѓач кој заедно со Љоренте,Џовинко и Вучинич ќе опции во нападот.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Јас не сум заборавил кај бевме пред 2 години ама изгледа некој заборавил кај бевме пред 10-15 години. Вакви трансфери ни Кротоне не прави. Па еден Атлетико успеа играч како Фалкао да донесе а Јуве да може, Роберто Баџо ќе го купи само за да не дадат некое евро повеќе.
А што сакаш? да ги купиме Меси и Роналдо? абе другар не е ова ФИФА или Менаџер да купуваш што ќе посакаш. Една ситна грешка и може да пропадне се милиони се во прашање тука не заебавајте. Со тоа што не изфрлија во Сериа Б загубите се околу 200-300М не се 200-300 денари :)
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Каде бе со трансферов... Во Челси се сеќавам ко беше тренер Сколари го пушташе Ањелка место Дрогба.. Дрогба беше на клупа цела сезона... Една сезона изигра добра коа беше топ стрелец пред Роналдо 2008/09. Ко ќе се сетам колку живци имам искинато од Ањелка у Челзи, влечење по терен ко црево некое... :facepalm:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.350
Поени од реакции
86.536
Пак ќе пишам...
Барѕаљи 500.000 $
Пирло 0 $
Погба 0 $
Љоренте 0 $
Анелка 0 $

Јувентус 1 место... Изгледа за Марота неважи онаа поговорката "Колку пари, толку музика" :icon_lol:
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.236
Поени од реакции
6.931
Јас не сум заборавил кај бевме пред 2 години ама изгледа некој заборавил кај бевме пред 10-15 години. Вакви трансфери ни Кротоне не прави. Па еден Атлетико успеа играч како Фалкао да донесе а Јуве да може, Роберто Баџо ќе го купи само за да не дадат некое евро повеќе.
клубот не поседува екстра пари за екстра трансфери,како толку години не ти стана јасно......за среќа клубот го има Марота и победничкиот менталитет на тимот - целосна 100% заслуга на Ил Гранде Феномено Сињор - КОНТЕ !

има задоволство од целиот проект - удрен е и то каков шамар на клубови како Реал,Челзи,ПСЖ,Сити и слични кои истурајќи баснословни суми на пари направија победнички тимови,значи фудбалот треба да му се врати каде му е местото - борба за трофеи,а не она вештачкото што го гледаме денес - борба за пари...........гладта за трофеи и гладта за пари се две различни работи во нормален свет
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.799
Поени од реакции
5.461
ФИно лепо губит Јувентус на некоја утакмица,вие реваншот пуштате 11 ка,сите напаѓачи...око не ви трепвит :)...колку ѓи имате бе:Џовинко,Вучинич,МАтри,Кваљарела,Бендтнер,Љоренте,Ањелка,Јакинта ?...МАшала :)
Матри и Кваљарела најверојатно влето ќе си бараат други клубови,а ако успее покрај Анелка, Марота да го договори и Лопез, тогаш може да се случи и зимава еден од нив да си замини.Се шпекулира дека Конте побарал 2 напаѓачи зимава.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
клубот не поседува екстра пари за екстра трансфери,како толку години не ти стана јасно......за среќа клубот го има Марота и победничкиот менталитет на тимот - целосна 100% заслуга на Ил Гранде Феномено Сињор - КОНТЕ !

има задоволство од целиот проект - удрен е и то каков шамар на клубови како Реал,Челзи,ПСЖ,Сити и слични кои истурајќи баснословни суми на пари направија победнички тимови,значи фудбалот треба да му се врати каде му е местото - борба за трофеи,а не она вештачкото што го гледаме денес - борба за пари...........гладта за трофеи и гладта за пари се две различни работи во нормален свет
потполно се согласувам со ова ! потполно значи некои сакат да не купи шеик и да правиме таков тим но се знае дека јуве ретко купувал играчи над 30 мил едно буфон 51 мил во моментов др не ми текнува знам дека за мело беа даени 25 мил и диего 24.5 мил и за тиаго 13 или 14 мил тое то
 
A

apidrone

Гостин
Јас не сум заборавил кај бевме пред 2 години ама изгледа некој заборавил кај бевме пред 10-15 години. Вакви трансфери ни Кротоне не прави. Па еден Атлетико успеа играч како Фалкао да донесе а Јуве да може, Роберто Баџо ќе го купи само за да не дадат некое евро повеќе.
Која ти е оваа споредба бе, пред 15 години и сега? Знаеш ли колку работи се променети од тогаш до сега? Италијанските клубови моментално не можат да се натпреваруваат со богатите газди, тоа е факт.
Друго (у контекст на ова): Дали знаеш дека Милан не може ни да го позајми Кака од Реал, а не па да го купи? Проблем е разликата у данок во Шпанија и во Италија, т.е. не можат да му ја израмнат платата.
Трето: Атлетико го купи Фалкао со парите од продажбата на Агуеро во Сити. Значи имале пари.
Сакам да кажам дека при трансфер мора да се земат сите релевантни фактори во предвид, не е ова самопослуга па ај ако имам пари ќе си купам чоколатце. Башка, глеам Пирло истрошен играч беше кога почна да игра за Јуве.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.436
Поени од реакции
17.081
Оти се лутите? Во Јануари нема класа напаѓачи и јасно е дека ке се бара привремено решение. Дрогба сака договор за година и пол и плус 6 милиони плата и според пресметките ке не кошташе околу 20 милиони се на се. Лисандро Лопез е 30 години ама н се повредва и последниве години изчезна од радарот на европа плус бараа 2 милиони + 8 и обавезно да се откупи. Зборавате дека ги имаме Матри И Квајарела плус Конте сака еден од Јоветич или Санчез во лето шо значи тоа што го земаме сега ке биде само онака решение до Јуни со искуство.

Да се разбериме Анелка е играч со огомно искуство и кога е во форма е опасен и постигнува голови но има мана да се кара со менаџерите се надеваме то се среди.

со тие 2 милиони што ги бараше аулас за Лопез си купивме ново бразилче денес :) Mattheus :)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Kваљарела не е повреден ... Конте не го става во игра .. Чим ни во купот немаше место за него, значи не сметаме веќе на неговите услуги ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom