Фан Клуб: Јувентус

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Ajde site da mu posakame pobednicko debi :D
Милан - Џенова следно коло,е тоа ќе биде комедии,прво Ферара сега и Дел Нери:D фали уште Раниери и Закерони:pos:

еве го наследникот на Пирло:pipi:
Погба: "Сакам да го земам местото на Пирло кога ќе престане да игра.Сега учам многу од него,но кога нема да може да игра повеќе сакам да излезам на терен и да покажам дека нема разлика меѓу него и мене".
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.350
Поени од реакции
86.534
Досадно е да се биде голман на Јувентус

Инаку на Дел Нери, иако не нервираше со тактиката и замените таа сезона, му посакувам се најдобро во новиот клуб, и само победи да реди, а кога ќе дојде кај нас, да губи како грчка :icon_mrgr:
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Na mestata na Lichsteiner i Asa koj kje igra?

Znaci odime so Caceres i Giaccherini/De Ceglie!

Buffon - Barzagli - Bonucci - Chiellini - Caceres , Vidal - Pirlo - Marchisio - Giaccherini - Vucinic - Giovinco/Matri .

A ako gi pobedime ovie Nordsjaelland na dvete meca , na koj rezultat treba da se molime da zavrshi Celzi :unsure: treba od sega kalkulacii , poshto :гик:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
1. Замени кои се очекуваат во однос на последниот меч
- Буфон се враќа место Сторари
- Лихт и Квадво останаја во Торино да кулираат. Касерес и ДеЧеље се очекува пред Исла и Џаки да бидат стартери.
- Лусио можи да го замени Барзаљи. Демек да земел здив :)
- Постои многу мала можност Погба да заигра на средина, ако тоа се случи ќе биди место Видал.
- Во нападот има мртва трка меѓу Матри и Џио за ортак на Вучко

2. Ако двапати ги победиме Нордсјеланд ќе имаме 8 поени, а Челзи и Шахтјор на досегашните мечој имаат по 4 и 6 на тацна да си ги поделат во следните две кола. Нека си ги вадат очите таму и шо сакаат нека прат а ние ќе прајме математика после Нордиве. Нормално со нерешено си го намалуваат купчето на помалку од 6 поени.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.499
Поени од реакции
4.358
Ќе го има вечерашниов меч на макс тв или па ќе треба на стрим да го гледаме?
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Na mestata na Lichsteiner i Asa koj kje igra?

Znaci odime so Caceres i Giaccherini/De Ceglie!

Buffon - Barzagli - Bonucci - Chiellini - Caceres , Vidal - Pirlo - Marchisio - Giaccherini - Vucinic - Giovinco/Matri .

A ako gi pobedime ovie Nordsjaelland na dvete meca , na koj rezultat treba da se molime da zavrshi Celzi :unsure: treba od sega kalkulacii , poshto :гик:
Најдобро за нас би било тие две утакмици помеѓу Челзи и Шахтјор да бидат нерешено...
 
F

FuckYouAll

Гостин
Овие Норсјеланд сакаат да имаат посед на топка, често ја држат топката, па ништо чудно на контри да им играме :icon_mrgr:
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.033
Овие Норсјеланд сакаат да имаат посед на топка, често ја држат топката, па ништо чудно на контри да им играме :icon_mrgr:
Јувентус е најсилен во средината и многу тешко некој тим да има поголем посед освен ако јуве не се повлечи (шо го немам видено ова скоро две години и многу ме радва :cool:) така да не ми се верва дека ќе играат на контри.
 
F

FuckYouAll

Гостин
Јувентус е најсилен во средината и многу тешко некој тим да има поголем посед освен ако јуве не се повлечи (шо го немам видено ова скоро две години и многу ме радва :cool:) така да не ми се верва дека ќе играат на контри.
Против Челзи и Шахтијот не играја нешто многу офанзивно, туку му ја оставија средината на противникот, немат да ме чудит истото да се десит и вечер.
Данциве не се на ниво на Киево па да ги напикаме во шеснаесетик, тие против Челзи имаја неколку одлични шанси да постигнат гол.
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.033
Против Челзи и Шахтијот не играја нешто многу офанзивно, туку му ја оставија средината на противникот, немат да ме чудит истото да се десит и вечер.
Данциве не се на ниво на Киево па да ги напикаме во шеснаесетик, тие против Челзи имаја неколку одлични шанси да постигнат гол.
И зато малку фалеше да ги изгубат двете утакмици. Овај пат мора да се оди на победа,у осталом ако излезат со 3-5-2 формација ко шо најавуват по сите весници тогаш сигурно нема да се повлечат ни по водство,то е и филозофијата на Конте
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.040
Поени од реакции
25.006
Искрено да ве прашам, сакам да ве играм вечер на спортска. Очигледно е дека ќе победите, е сеа ме интересира како навивачи на Јувентус кои сте најкомпетентни да ми одговорите колкави се шансите да искочи 3+ утакмицата? Зашто многу добар коефициент има за вас за 2&3+, така да ме интересираше. :)
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Искрено да ве прашам, сакам да ве играм вечер на спортска. Очигледно е дека ќе победите, е сеа ме интересира како навивачи на Јувентус кои сте најкомпетентни да ми одговорите колкави се шансите да искочи 3+ утакмицата? Зашто многу добар коефициент има за вас за 2&3+, така да ме интересираше. :)

x-2
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.350
Поени од реакции
86.534
Искрено да ве прашам, сакам да ве играм вечер на спортска. Очигледно е дека ќе победите, е сеа ме интересира како навивачи на Јувентус кои сте најкомпетентни да ми одговорите колкави се шансите да искочи 3+ утакмицата? Зашто многу добар коефициент има за вас за 2&3+, така да ме интересираше. :)
Ставај ја двојка и 3+. Сигурно добиваш (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom