Фан Клуб: Јувентус

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.338
Незнам колку приметувате но Сите фудбалери на Јуве што се го засакале тимот со срце ептен.Играч како Пирло да заплаче на титулава,Бориело да се радува ко да нема утре,Елиа кој иако играше три утакмици да бакнува амблем,Видал за една сезона да ни покажува секоја утакмица дека е спремен да умре за дресов,Пепе исто ко видал,и другите веќе ги знаеме значи ова ми е многу позитивна работа и многу мило пред се :D.Се разбира дека ова е заслуга на Мистер Антонио Конте,кој попрво се реши од целиот шут на Јуве после иако за многумина просечњаци успеа да направи прекрасно цврст тим и да го освои Скудетото.Секоја чест(y)

Пс Марота коа се израдува на 3-2 за Интер и погледот на Недвед Епик:cuc:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
КРАСИЧ ПУШТИЛ БРКОЈ ХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХ
А што е со тој човек бе? Уште ли игра кај вас.... не сум го видел/чул од претходна полусезона... да не е повреден или само го мавнаа во последна постава?
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Новите гостински дресови на Јувентус ке бидат презентирани до крајот на оваа и почетокот на следната недела , така било договорено со Најк. Инаку тие ќе бидат во чест на знамето на Италија со трите бои што значи дека веќе розевите дресови нема да ги имаме ,можда 3 дрес да бидат.. :) Значи црниот дрес што го имаа направено на нет нема да биде сигурно .
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Честитки за титулата, сосема заслужено без пораз цела сезона
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Браво за трудот !
--- надополнето: 7 мај 2012 во 22:29 ---
Новите гостински дресови на Јувентус ке бидат презентирани до крајот на оваа и почетокот на следната недела , така било договорено со Најк. Инаку тие ќе бидат во чест на знамето на Италија со трите бои што значи дека веќе розевите дресови нема да ги имаме ,можда 3 дрес да бидат.. :) Значи црниот дрес што го имаа направено на нет нема да биде сигурно .
Јас лично сакам да останат розевите дресови, ми е гајле од другите фан клубови што јадат гомна и се исмеваат, тие традиционални розеви дресови ни беа среќни !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom