Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
F

FuckYouAll

Гостин
Едно време медиумиве не пишеја дека требит да земиме некој 18 годишен Бразилец и да го пуштиме на позајмица во Бари. Мислам дека Родригез се викаше.
Знае некој??
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
^ Најверојатно мислиш на Џејмс Родригез, Колумбиец. Мислам дека неговиот трансфер беше договорен од Секо и се чекаше само потпис, но се десија промените во управата и трансферот пропадна. Ако не се лажам сега Родригез игра за Порто.

Гледам пак почнува да се врти муабетот за Диего. Ми беше криво и мене што го продадоа, што е тоа е. Факт е дека се трудеше ланската сезона, но уште поголем факт е дека не се снајде и не ги опревда парите. Добар не неговиот гол, но изгледа брзо заборавате на головите на Дел Пиеро против Шамрок од слободен, Штурм и во четвртокот против Лех. Едноставно Диего не е човек што може со еден потег да реши натпревар кога на тимот не му оди, бар не беше таков во Јуве.

Утре со Удинезе ќе биде тешко, незгоден противник ни се и имаат една од најдобрите контри во Италија. Очекувам многу борба на Мота и Григера со Ди натале и Санчез, но најбитното, кога сите го отпишуваат очекувам Јуве да победи. Heads up :smir:
 
С

сашенко

Гостин
^Брат ако од григера очекуваш нешто:tapp:....Јас очекувам само голови да дадеме повеќе.Барем да дадеме повеќе отколку што ке примиме а мислам дека примаме утре...
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
со ланскиот тим ниту играчи од најголем калибар како Фиго,Зидан,Роналдо Да Лима,Роналдињо,Ето, итн итн ќе се прославеа !!! Диего се даде за без пари,а не се донесе никаква АДЕКВАТНА замена - крај на муабетот
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Доста плачете по Диего, согледајте ја реалноста, Диего моментално е во сопственост на Волзбург и нема никакви шанси да се врати, според мене Красич е подобра опција од Диего и подобро се составува со формацијата на Дел Нери, ако останеше Диего ке беше пезполезен така да не кукајте многу по него. Имаше 1 сезона човекот да покажи што знае и умее но тоа не го стори, според мене единствена грешка на оваа управа е трансверот на Мартинез.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
шо очекувавте од Диего??? да ја земи топката и секој напад да го почнува и завршува,да сече топки и секое додавање да биде асистенција затоа што останатите 10 на терен се килави и не се способни за ништо....Диего е завршена приказна,меѓутоа смешен и контрапродуктивен се покажа тој трансфер во секој смисол(освен ако не е договорен Џеко за в година)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
давид трезеге се изјасна зошто го напуштил јувентус еве сеа ке го цитирам
Trezeguet: U Hercules sam otišao zbog sunca i mora
Napadač Herculesa David Trezeguet (32) priznao je da je imao ponude puno većih klubova, no presudili su - klimatski uvjeti...

Iskusni francuski napadač David Trezeguet (32) posljednjih je dana ljetnog prijelaznog roka zamijenio redove talijanskog nogometnog giganta Juventusa onim novopečenog španjolskog prvoligaša Herculesa...

U razgovoru za L'Equipe Trezeguet je otkrio da je imao ponude puno uglednijih klubova od Herculesa, no da je na kraju prevagu donijela njegova supruga.
"Lazio i Liverpool bili su zainteresirani. Engleski klub je čekao da razriješi situaciju oko transfera Javiera Mascherana, ali stvari su se previše otegnule." – rekao je Trezeguet.

"Kako bilo, nakon deset godina provedenih u Torinu trebao sam ponovo pronaći sunce i more. A činjenica da moja supruga potječe iz ove regije odigrala je svoju ulogu u mojoj konačnoj odluci." – komentirao je bivši napadač Platensea, Monaca i Juventusa, koji je s klubom iz Alicantea parafirao dvogodišnju suradnju.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Ecco l'elenco completo dei convocati da Del Neri:

2 Motta,
3 Chiellini,
4 Felipe Melo,
5 Sissoko,
8 Marchisio,
9 Iaquinta,
10 Del Piero,
11 Amauri,
13 Manninger,
14 Aquilani,
18 Quagliarella,
19 Bonucci,
20 Lanzafame,
21 Grygera,
23 Pepe,
26 Rinaudo,
27 Krasic,
30 Storari,
31 Costantino,
33 Legrottaglie,
34 Ferrero
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Ecco l'elenco completo dei convocati da Del Neri:

2 Motta,
3 Chiellini,
4 Felipe Melo,
5 Sissoko,
8 Marchisio,
9 Iaquinta,
10 Del Piero,
11 Amauri,
13 Manninger,
14 Aquilani,
18 Quagliarella,
19 Bonucci,
20 Lanzafame,
21 Grygera,
23 Pepe,
26 Rinaudo,
27 Krasic,
30 Storari,
31 Costantino,
33 Legrottaglie,
34 Ferrero
ставен е поназад бате :)
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Очекувам Дел Нери да излезе со овој состав утре:
Сторари
Григера Бонучи Келини Мота
Красич Маркизио Мело Пепе
Квајарела Дел Пиеро
Иначе јас би играл 4-3-3 или поради профилот на Красич и Пепе 4-5-1 поради поголема стабилност во одбраната и подготвеноста на Амаури и Дел Пиеро кој тешко дека може да издржи по два натпревари на викенд и Слабата форма на Јакинта па доколку не оди еден напаѓач место Аквилани или Маркизио али би биле далеку посигурни во одбраната со ваква формациа со оглед на тоа дека Санчез Ди Натале и Флорес се многу опасни.
Сторари
Григера Бонучи Келини Мота
Мело
Аквилани Маркизио
Красич Пепе
Квајарела
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom