Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
С

сашенко

Гостин
3-2 браво мајсториииииии.Одма враќамеееее.Мислам дека се уигруваат полека...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Браво за Пепе за акцијата. Кваљарела со својот првенец во дресот на Јуве. Браво за играчите што веднаш се вратија по израмнувачкиот гол.
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Еве ви го Бонучи, врска нема овој ... одбранава швајцарско сирење ни е, подобро Ринаудо нека игра.
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Красиќ го вади ??? луд е овој , најдобриот играч го вади
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.538
Поени од реакции
14.273
Многу лоши замени на Дел Нери, според мене Аквилани требаше да го замени Маркисио кој освен голот не прикажа ништо, а Јакинта на местото на Дел Пиеро. Вака останаa без крило, главно акциите треба да идат преку средината, а таму тешко дека ќе успеат да го пробијат бункерот на Сампдорија.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.852
Поени од реакции
2.714
3:3 Мота го ваѓа.. место ди Чеље да излезе.... имаме очајна одбрана.. стрелци: Pozzi 35min,Marchisio 42min,Pepe 50min,Cassano 63,Quagliarella 67min,Pozzi 37..:nerv::nerv::nerv::nerv::nerv:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Да ми го испушат курот и Дел Нери и сите до еден. Мамицата у пичка да им ја ебам!!
 
С

сашенко

Гостин
Тоа е тоа народе.Играта далеку подобра од првото коло, се гледа дека работеле нешто на тренинзи ама многу пропусти во одбраната направивме.Амаури едвај чекам да се врати зашто еве гледам создаваме акции за кои плачеше амаури лани така да мислам дека далеку по опасни ке бидеме со Амаури и Квалареља во нападот.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Џабе нервози. Не ги гледам веќе до крај на сезона, ако слушнам се опраиле у однос можда ќе почнам пак да ги гледам.
Не разбирам толку милиона да зимаат и да не можат да сврзат 3 паса, стварно неразбирливо. Не знам нека се рокаат впрдало.
Тој Мота па лигле невидено, ниеднаш не му подаде на Красич му ги пресекуваа цело време контри од таму падна вториот гол или кој и да беше. МРШ !!!!!
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.746
Поени од реакции
9.757
Де Чеље и Мота не коштаа поени, ни Мело ни Бонучи никој друг не е крив, не се фолирајте... Заслуживме победа со оглед на прикажаното, но измесечарувања на Мота (првиот и вториот) и Де Чеље (за третиот гол) не коштаа два драгоцени поени. Секоја чест за Џорџо, Красич и Пепе, срце оставија на терен. Разочаран сум малце од Алекс, но тоа е тоа. Со малце повеќе среќа, ќе победевме со над 2 разлика, но тоа е фудбалот.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Џабе нервози. Не ги гледам веќе до крај на сезона, ако слушнам се опраиле у однос можда ќе почнам пак да ги гледам.
Не разбирам толку милиона да зимаат и да не можат да сврзат 3 паса, стварно неразбирливо. Не знам нека се рокаат впрдало.
Тој Мота па лигле невидено, ниеднаш не му подаде на Красич му ги пресекуваа цело време контри од таму падна вториот гол или кој и да беше. МРШ !!!!!
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.746
Поени од реакции
9.757
Де Чеље и Мота не коштаа поени, ни Мело ни Бонучи никој друг не е крив, не се фолирајте... Заслуживме победа со оглед на прикажаното, но измесечарувања на Мота (првиот и вториот) и Де Чеље (за третиот гол) не коштаа два драгоцени поени. Секоја чест за Џорџо, Красич и Пепе, срце оставија на терен. Разочаран сум малце од Алекс, но тоа е тоа. Со малце повеќе среќа, ќе победевме со над 2 разлика, но тоа е фудбалот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom