Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Смирено бе доста пцуење и разни други навреди кон играчите, Дел Нери и Марота си ја знаат луѓето работата. Се знае Де Чеље треба да си отиде не е зрел да игра во тим како Јуве :) Одиме на победа во четврток :D Красиќ = Роналдо :)
Кур си ја знаат работата.Лани им дадоа 5 на Самп.Кој е тој играч Бонучи?
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Точно.Мота беше виновен за првите 2 гола, а и Дел Нери погреши што ја промени формацијата во последните моменти од натпреварот.Пепе и Красич беа најдобрите фудбалери на Јуве на теренот.Браво за Красич,очигледна е неговата голема желба да се покажи пред домашната публика,двата гола ги намести,и имаше една 100% шанса.И Пепе изигра одличен натпревар.Мело иако направи грешка,која ја поправи Сторари,сепак изигра добро,беше борбен,доста топки пресече.

Најслаби точки во тимот сепак остануваат бековските позиции.Григера минатата година одлично го задржа Касано во првиот натпревар,и требаше да влезе на местото на Мота многу побрзо,бидејќи очигледно Мота имаше многу проблеми да го задржи Касано.
Точно Кико пост на место имаш! :) Да земиме 2 бека само во Јануари не ни требаат ни напаѓачи ни ништо едноставно од ова денеска што го видов воудошевен сум од играта на Красиќ и Пепе како и на Џорџо и Мело. Само ако може некако до Јануари да се санираат овие две позиции добро ќе биде оти се гледа кај е прблемот. И Дел Нери.... грешка. Ама се надевам нема да се повтори во иднина :)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
*сторари - беше добар во некој ситуации но не можеше ништо за головите да направи
*мота - еден од најслабите играчи на јуве во овај натпревар мора да поработи на покривајне
*бонучи - изигра добар меч неам посебен коментар
*киелини - мислам дека беше на ниво цел натпревар
*де чеље - заедно со мота најслаби денес
*красич - веке почнува да ги оправдува вложените пари за него мислам дека одлично изигра
*мело - имаше 2 3 ситуации каде што можеше да не кошта и победа но и имаше и 2 грешки
*маркисио - освен голот ништо не покажа
*пепе - изигра добар натпревар
*фабио - на моменти мн себичен ми делуше
*дел пиеро - се гледаше дека сакаше да постигни гол но не успеа имаше 2 3 ситуации добри

еве моегледајне
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Кур си ја знаат работата.Лани им дадоа 5 на Самп.Кој е тој играч Бонучи?
Која грешка ја направи Бонучи за да го кривиш него? не се Бонучи и Киелини СУПЕРМЕНОВЦИ па да покриваат и на бековските позиции :tapp: 21 година имаш а вакви глупави муабети правиш читај го постото на Кико и учи како се анализира фудбалски натпревар :)
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Која грешка ја направи Бонучи за да го кривиш него? не се Бонучи и Киелини СУПЕРМЕНОВЦИ па да покриваат и на бековските позиции :tapp: 21 година имаш а вакви глупави муабети правиш читај го постото на Кико и учи како се анализира фудбалски натпревар :)
Колку пари дадоа за Бонучи?Дали вреди тој играч за тие пари?

Преценет играч е,една добра сезона во Бари не мора да значи ништо.На подготвителните натпревари за Светското првенство имаше страшен кикс против Мексико.Се гледа за каков играч станува збор,неписмен еден!
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Не надевав на победа, ја заслуживме, но тоа е тоа.

Пред се сум задоволен од желбата за победа и за надигрување, одличниот настап на Красич и подобрата игра. Она на што мора да се работи е одбраната. Единствено што вреди е Киело и за него немам зборови. Бонучи е добар, но е далеку од класа. Добар е еден на еден, но кога маркира знае да се изгуби. Третиот гол колку што оди на душа на Де Чеље толку и на Бонучи. Мота денеска кататрофа, игра како да е крило, а не бек. Мислам дека Дел Нери треба да проба можеби и со Ринаудо, Траоре чисто колку да им даде на знаење на горенаведените дека не се незаменливи.

Средниот ред беше солиден. првото полувреме го изиграа лошо, но затоа второто беше фантастично. Се чувствуваше притисок во првиот дел, им „тежеа“ нозете, но во вториот дел се ослободија и го покажаа својот потенцијал. Красич пријатно ме изненади, иако сум негов голем фан не очекував толку добра партија од него, само мора да поработи на реалиазцијата. Пепе исто така изиградобро во второ и мртов озбилен сум дека Пепе има фантастични караткеристики да биде бек. Мело имаше две грешки од кои Сампдорија направија две контри, но за среќа не погодија. Маркизио....?? Голем талент, но неконстантноста му е огромен проблем и доколку не се свести сигурен сум дека Аквилани може комотно да му го земе местото.

Нашата најболна точка. Дел Пиеро денеска беше мизерија. Човекот нема сила во нозете за цел натпревар. Кваљарела изигра солиден натпревар.

Ни фалеше и среќа, промашивме премногу шанси и тоа не кошташе изгубени 2 бода. Се гледа подобрување на играта, но треба уште многу да се работи. Не ми се допадна тоа што во првото полувреме имавме неколку шанси, но и Кваљарела и Дел Пиеро беа себични. Играта ни се сведуваше на индивидуални обиди. За среќа во второто полувреме се сменија работите.

П.С Секоја чест за Касано. Мора да се искористи неговиот фантастичен однос со Дел Нери и да го донесеме во Јуве. Тој е единствениот играч што достојно може да го замени Але, а и стилот на игра е сличен на неговиот.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.670
Поени од реакции
5.351
Преценет играч е,една добра сезона во Бари не мора да значи ништо.На подготвителните натпревари за Светското првенство имаше страшен кикс против Мексико.Се гледа за каков играч станува збор
И Киелини имал такви грешки па сепак е еден од најдобрите дефанзивци во светот.Бонучи изјави дека покрај понудата од Јуве,имал отворена понуда и од Манчестер Јунајтед.Ако Бонучи немаше квалитет немаше за него да се интересира Сер Алекс Фергусон,а дали ќе ја оправда цената платена за него,тоа ќе се види на крајот од сезоната.Дури и Моџи (кој со своите изјави доста го искритикува Јувентус), изјави дека Бонучи има Јувентус материјал,и цела Италијанска фудбалска јавност тандемот Киелини-Бонучи го смета како иднина на Италијанскиот репрезентативен фудбал.

I think Leonardo Bonucci is the only player with prospects and he is a Juve type player.
линк
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Бонучи и Киелини добро ја вршеја работата сампдорија цело време по страни напагаше каде сме најслаби еднаш не шутнаа централно кај што беа поставени Киелини и Бонучи
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Натпреварот беше одличен за гледање за неутралните гледачи, али за нас беше кошмар, одбраната не функсионира никако, Мота слаб, Де Чеље слаб, а и Бонучи не ги оправдува оечкувањата, треба што побрзо да покаже дека знае да игра(ако воопшто знае), но сепак задоволен сум од играта во офанзивата каде што создадовме шанси за гол кои што требаше да ги искористиме но што е тука е, без добра одбрана не може на ништо да се надеваме!
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Помина саат ипол од мечот и уште сум нервозен и ми иде да го искрашам мониторот. Играта нема да ја коментирам затоа што истата не ме интересира, ме интересираат само резултатите. Јуве досега нема никаков резултат и тоа е за мене е показател дека сме мизерија, впрочем, исто како и лани.
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Dobar natprevar osobeno II poluvreme, no De Ceglie nema vrska deteto istotaka ne go opravduvajte Bonnuci i toj tapa drugite bea OK
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom