Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
ОФИЦИЈАЛНО!!
Стартните 11 за нас:
32 Storari Marco, 2 Motta Marco, 19 Bonucci Leonardo, 3 Chiellini Giorgio, 29 De Ceglie Paolo, 27 Krasic Milos, 4 Melo Felipe, 8 Marchisio Claudio, 23 Pepe Simone, 10 Del Piero Alessandro, 18 Quagliarella Fabio
Резерви:
13 Manninger Alex 21 Grygera Zdenek 33 Legrottaglie Nicola 26 Rinaudo Leandro 14 Aquilani Alberto 20 Lanzafame Davide 9 Iaquinta Vincenzo

Стартни 11 за Сампдорија: 85 Curci Gianluca, 78 Zauri Luciano, 28 Gastaldello Daniele, 6 Lucchini Stefano, 3 Ziegler Reto, 77 Semioli Franco, 17 Palombo Angelo, 7 Dessena Daniele, 11 Koman Vladimir, 99 Cassano Antonio, 9 Pozzi Nicola
Резерви за Сампдорија: 1 Da Costa 26 Volta Massimo 19 Cacciatore Fabrizio 20 Padalino Marco 14 Obiang Pedro 7 Mannini Daniele 89 Marilungo Guido
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Storari
Motta - Bonuci - Chielo - De ceglie
Pepe - Melo - Marchisio - Krasic
Del piero - Quagliarella
вака би изгледал составот
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Една грижа помалку на теренот штом пацини нема да игра.Иначе pinturichio 100% од прва минута ке заигра аквилани денес ке видиш.Сите го најавија тоа така да....
Супер е за нас шо нема да игра Пацини.

Сакам само да напомнам една ситница. Обично кога се договорени трансфери за следниот преоден рок актерите се „повредени“. Пацо мислам дека се повреди на претходниот меч ама цело време беше неизвесно дали ќе заигра. ПА можеби и изоставувањето е некаков предзнак.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Ајде сите пред малите екрани, се читаме на полувреме со анализа.
Со среќа нека им е на момците.
FORZA JUVE !
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
Добар состев, но ќе видиме како ке изиграме се надевам на добра победа!!

Чекам 1 гол од Кваљарела и една асистенција на Красич !

Со среќа ...
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.035
Поени од реакции
6.061
Ја најмногу од ДелПиеро би сакал гол. Не за друго. Денес прави 17 години откако е во Јувентус. А нешто поубаво од Гол од негова страна и победа за Јувентус би немало.


Мело..............

Браво за Сторари! Keep it up!
 
Член од
18 април 2008
Мислења
593
Поени од реакции
10
И кажејте ми сега со коо игра вие очекувате успеси оваа сезона, или пак ке се вадиме не е уиграм тимот . . . . ова е катастрофа без креативец у средина таа е со просечни крила со бедна средина
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
И кажејте ми сега со коо игра вие очекувате успеси оваа сезона, или пак ке се вадиме не е уиграм тимот . . . . ова е катастрофа без креативец у средина таа е со просечни крила со бедна средина
Не е до уиграноста. Тимов нема ниту капацитете ниту менталитете да се бори за титула. Ако сакавме да ги затвориме очите за ужасната игра во првото коло, ова веќе навестува што можеме да очекуваме сезонава, ништо попозитивно од претходните две.


Добро е 1:1, ајде играјтееее
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Само што сакав да пишам дека станавме просечна екипа која незнае да направи контра, нема идеја во нападот, нема завршница при корнер ова не е Јувентус:nenene: можеби вас ви се свиѓа ама мене тотално ме разочарува.Милион грешни потези изминативе 3,4 години, градиме еден тим па нечинел па се менува се од корен и резултатот пак ист.И сега некој ќе ми рече не се воиграни бла бла тра ла ла.....трагедија сме тоа е тоа, не по вина на играчите.Најмногу лутината и бесот ги насочувам кон управата и Црни Луиџи кој не е ништо подобар од Раниери,Зак. и Чиро аматери сите до еден, нека се ебат у г'з:nerv:

И да додадам, уште ли ќе се крстиме во Дел Пиеро?

П.С.Добар гол ама само добар.Не може да ми го промени мислењето за нашата игра!
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Красич асистент ,идеме јако у второ срце на терен!:)
 
С

сашенко

Гостин
Браво за маркизио убав гол.Можеме да тепаме денес не е толку јаки сампдорија колку што ние грешки правевме.Малце посериозна игра во второто полувреме и ке биде работата...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.233
Поени од реакции
8.126
Знаете ли што бил Маркизио во војска?
ТОПЧИЈА!!!!

Ајде во второ уште два да им брцнеме и задоволен ќе бидам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom