Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Коментаторов се изнавика “Алах , Алах“ ... :tv:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.670
Поени од реакции
5.351
Браво за Дел Пиеро и постигнатиот погодок.Легенда која се раѓа еднаш на 100 години.Секоја чест.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.538
Поени од реакции
14.274
Ме потсети на 5 ноември 2008, кога со два вакви слични удари ги реши Реал на Бернабе. Секоја чест.
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Голот на Дел Пиеро- СОВРШЕНСТВО. Легенда каква што тешко дека пак ќе се роди!!!!!

Може ли некој што ја гледал утакмицата накратко да ми каже каква била играта на Јуве?? Фала однапред.:smir:
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
како што викаат италијанците МАМА МИА!!!
масторија нема што , одличен осет и на Дел Нери кој во 2-то полувреме го внесе Дел Пиеро и не погреши.Сега да се појачаме со некои 3 играчи и да бидеме спремни за Плеј оф :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
масторија нема што , одличен осет и на Дел Нери кој во 2-то полувреме го внесе Дел Пиеро и не погреши.Сега да се појачаме со некои 3 играчи и да бидеме спремни за Плеј оф :)
верувај Лига Европа ќе ви биде досадно да гледате... зборувам од искуство!!! ;)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
кога се работи за ТИМ за кој Навиваш ништо не е досадно , верувај ми хехе :)
ах, далеку од тоа, мене и пријателските на мојот тим ми се интересни и видеа од тренинг... но ми беше зборот за разлика од ЛШ многу,многу подосадно
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
ах, далеку од тоа, мене и пријателските на мојот тим ми се интересни и видеа од тренинг... но ми беше зборот за разлика од ЛШ многу,многу подосадно
оф корс , затоа си у право дека е подосадно , екипите се за една класа послаби од ЛШ ... али сеа што е тука е , боље за Јуве ваљда ке успее да освои ЛИГА ЕВРОПА хеххе
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Не сум задоволен од играта на Јувентус денес. Требаше да дојде класата до израз и да не ги пуштаме дома Шамрок без 3-4 комада.Единствена светла точка беше Капитенот и неговиот еврогол Треба уште многу да се засилува и да се воигрува тимот. Многу ни фали еден расен напаѓач и едно лево крило од типот на Недвед. Се надевам дека со Красич ке добиеме на цврстина и брзина по левата страна.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.540
Поени од реакции
5.769
Не можам, а да се воздржам кога имате играч од онаков тип во своите редови ! Знае да погоди од секаде, против секого.. Едноставно вонсериско нешто... Тоа е како Господ да шета по земјата... Таа величина од играч ме прави горд што живеам во негово време... Не сум фан на Италија и на Јувентус, но сум и тоа како почитувач на вакво фудбалско име... Зарем реченица, кажана, од мене, каде што велам дека човекот има неверојатна техника, фантастичен удар, лидерство, фудбалска магија и капитенство на терен, се зборови кои најдобро го опишуваат тој, вонсериски играч, пред се и над се, Човек !

Дами и Господа, ве молам, аплауз за Алесандро Дел Пиеро, таткото на фудбалската магија, волшебник....

п.е Навистина ви честитам тоа што во вашиот тим имате ваков играч ! Треба да сте горди, како што јас сум горд на Беркамп ! Треба да излезите и со високо подигната глава да кажете дека Дел Пиеро игра кај вас ! Го заслужувате тоа !


Поздрав
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
Момци нека ни е честита победата и пласманот во ЛЕ а за Дел Пјеро немам зборови едноставно Капитенот останува Капитен и е незаменлива алка во црно-белите без разлика на неговите години.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom