Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Мислам дека до сега Марота направи добра работа: Пепе, Мартинез, Бонучи, најверојатно Красич, а СП уште не е завршено. Ми се допаѓа намерата да се комплетира тимот што е можно побрзо за да може Дел Нери да ја уигра екипата. Уште да ги осигураме бековските позиции и центарфорската и топ сме:smir:

П.С. Дресовиве и мене не ми фаќаат око
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Повелете новите дресови:











Дизајнерот гарант бил дрвосечач претходно... :uvo:



п.с. дресот од сликиве е веројатно големина за бебиња ама you get the point :)
Ова е официјале? немој да кажеш да:cuc:.Имаше куп добри предлози поназад десетина страни,ама ова многу едноставно некако,освен цик цак линиите шо малку делуваат конфузно (сигурно е дел од новата тактика :twisted:)
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Ова е официјале? немој да кажеш да:cuc:.Имаше куп добри предлози поназад десетина страни,ама ова многу едноставно некако,освен цик цак линиите шо малку делуваат конфузно (сигурно е дел од новата тактика :twisted:)
Збунити непријатеља тактика ! :pos:

99% веројатно ова е финалната верзија, со тоа што adult верзијата ќе има Bet Clic спонзор, а крагњата ќе изгледа вака:

 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
Мене па баш затоа што се едноставни ми фатија око дресовиве, тоа што се цик-цак не ми мења многу пошто од далеку не ни се приметува. А, и каков да биде дресот нема везе оваа година ги имавме најубавите дресови па знаеме што ни се случи. :tv:
 
С

сашенко

Гостин
Се надевам не е ова дресот за следната сезона...че се убијам.Ова или некои аматери ги праат и по нет ги ставаат или Најк почнале да вработуваат неписмени дизајнери.Типот кој го дизајнирал ова најверојанто и незнае што е Јувентус:pos:...НИЕ НЕ СМЕЕМЕ ДА ИГРАМЕ СО ВАКВИ ДРЕСОВИ ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЈ!!!!!!! АКо ова е официјално и ако стигне уште една ваква никаква понуда од најк да сум на местото на Ањели би го раскинал договорот со најк додека е време и ке си земеме адидас.Повеќе ги сакав најк од адидас ама ова е срамота.Што мислат они ние сме третолигаши од балканот па ке носиме што ке оснтане (што никој нема да земе?)......no way...

--- надополнето ---

Буфон: Ке се ве вратам на терените во 2011 :shok:.....Јувентус е во добри раце со Манингер и Сторати..... линк
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.669
Поени од реакции
5.351
Буфон: Ке се ве вратам на терените во 2011 :shok:.....Јувентус е во добри раце со Манингер и Сторати..... линк
Подолга пауза за Буфон беше очекувана,тоа се претпоставуваше, и затоа беше ангажиран Сторари.Сторари минатата сезона беше еден од најдобрите голмани во Сериа А, а како што вели Џиџи, сигурен е дека одлично ќе биде заменет од Сторари и Манингер.

Денешниот број на Тутоспорт пишува дека Андреа Ањели лично ќе ги води преговорите за Един Џеко.

 
С

сашенко

Гостин
Ајде Андреа доведи го во ЈУВЕ......Красич и Џеко......ке се балканизира јувенутс хахаха...
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Подолга пауза за Буфон беше очекувана,тоа се претпоставуваше, и затоа беше ангажиран Сторари.Сторари минатата сезона беше еден од најдобрите голмани во Сериа А, а како што вели Џиџи, сигурен е дека одлично ќе биде заменет од Сторари и Манингер.

Денешниот број на Тутоспорт пишува дека Андреа Ањели лично ќе ги води преговорите за Един Џеко.

И лично со приватен авион да го донесе на медицински прегледи и на потпис ... :)
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Мислам дека до сега Марота направи добра работа: Пепе, Мартинез, Бонучи, најверојатно Красич, а СП уште не е завршено. Ми се допаѓа намерата да се комплетира тимот што е можно побрзо за да може Дел Нери да ја уигра екипата. Уште да ги осигураме бековските позиции и центарфорската и топ сме:smir:

П.С. Дресовиве и мене не ми фаќаат око
Оооо и то како ми се фаќатза око. Оние шилците ми се качат за окото и ме болат.
Со ваков мајтап под итно му го кинам договорот на најки. Белки имаат малку право да пребираат шо дрес ќе носат.
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Оооо и то како ми се фаќатза око. Оние шилците ми се качат за окото и ме болат.
Со ваков мајтап под итно му го кинам договорот на најки. Белки имаат малку право да пребираат шо дрес ќе носат.
Додека не видам на juventus.com официјална презентација,не верувам во нус-појавиве од дресови.
п.с.Суарез во Јуве за 24 милиони евра.Многу поевтина опција од Џеко. линк
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.669
Поени од реакции
5.351
Момо Сисоко дваесет дена ќе биде на физичко закрепнување во Франција, и се очекува да им се придружи на тимот на Јуве во Пинцоло, на средината на нивниот престој таму.Исто така, се наведува дека Бепе Марота одбил неколку понуди за Сисоко, а исто така Луиџи Дел Нери изјавил дека Момо ќе биде многу важен дел од неговиот Јуве.Сисоко изјавил дека му должи многу на Јувентус, и дека сака да му возврати за тоа што веруваат во него. линк

А се најавува дека Јуве и Атлетико Мадрид се многу блиску да постигнат договор за Тиаго, и се напоменува дека само деталите го делат Тиаго од перманентно потпишување на договор со Атлетико Мадрид. линк
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
п.с.Суарез во Јуве за 24 милиони евра.Многу поевтина опција од Џеко. линк
Значи ова шпекулацииве, вчера изигра супер Суарез и овие одма во Јуве....хахаха
Инаку мислам дека добра опција е за сумата спрема пренапумпаната на Џеко за кој искрено мислам дека невреди толку, кога ќе се докаже во друга лига појака од германската е тогаш може 40м.

Со Буфон ова што се случи навистина голема штета, иако сега некој камења ќе фрлаат по мене ама подобро беше ако го продадевме пред СП зошто е многу јасно дека никој вечно неможе да биде во тимот сакале тоа или не.А тоа дека е мотиватор, џетлмен, супермен се ок ама на Јуве му требаат здрави играчи на терен на кој да не забораваме дека се освојуваат титулите а не на трибини.

Во врска со дресовите добро рече некој погоре од далеку не се познава дека е искасан дресот :icon_bigg , мене не ми се допаќа ама тоа ти е Најк, секоја година менуваат за да се полнат со парички што е нормално али сепак е до вкус, може и да му се допаднат на некој.Како нај убави јас ги сметам тие на Лото посебно на Буфон, само не тој розевиот.


Forza Juve
 
F

FuckYouAll

Гостин
Со Буфон ова што се случи навистина голема штета, иако сега некој камења ќе фрлаат по мене ама подобро беше ако го продадевме пред СП зошто е многу јасно дека никој вечно неможе да биде во тимот сакале тоа или не.А тоа дека е мотиватор, џетлмен, супермен се ок ама на Јуве му требаат здрави играчи на терен на кој да не забораваме дека се освојуваат титулите а не на трибини.
:nenene:
Дресовиве се за никаде. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom