Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
1.Се сложувам за Зебина.Зебина беше од играчите кои останаа со клубот кога беше префрлен во Сериа Б.Ги одби Баерн Минхен,Валенсија и Лион и остана да игра во Јуве во Сериа Б.Добар или лош играч,тоа што остана во клубот во тие тешки времиња вреди да се почитува, а и големиот број на повреди си имаа свој придонес за слабата форма на Зебина последнава година.
2. За Легротаље не се сложувам.Легро е просечен играч, за во Јуве е добар ама само како 4та замена.На Јуве секогаш главна карактеристика била моќната одбрана,и очекувам наредниот период да се врати таа карактеристика.Мелберг беше 10 пати подобра опција од Легро, но пресудно за заминувањето на Мелберг наместо Легро е тоа што Легро е Италијанец.
3. Ако Јуве сака да се враќа на стандардната 4-4-2 формација, тогаш во тимот треба да има 3-4 минимум играчи кои квалитетно ќе играат на крилната позиција.Сега Јуве не може да си дозволи 4-5 високо квалитетни крила,и затоа мора да има играчи како Мартинез за резерва.

Мартинез изјави дека ќе ја продолжи својата кариера во Лацио. линк
Легро беше доведен од Моџи уште кога беше надежен дечко. Типот имаше потенцијал но неговите киксови го турнаа во сиена. Легро во сезоната кога јуве се врати во серија а одигра на високо ниво и покрај тоа што на почетокот на сезоната беше некоја 3-4 резерва со Бумсонг. Истото го продолжи и следната сезона па дури и стигна да биди 3 најдобар центарбек во Италија. Да точно е дека не смееме да се потпираме на него но сепак овие две сезони што ги потенцирав ги одигра како што треба. Еве лани на пример со премиерна двојка на италија примивме повеќе голови отколку со него. Можеби не е магионичар и како шо кажа ти сеуште заслужва да биди во јуве како 3-4 резерва но мислам дека многу го имате земено под нозе.

Мелберг. Хмм се нешто ми се врти голот на Џила кога му ја скрши кичмата. Премногу беше статичен Mелберг.
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
1. Џони е исклучителен фудбалер. Е сега дека го имаат згазено повредите то е друг муабет. И е за замена. Зборам дека не заслужва да се збора против него.
2. Легро во тој момент кога го замена Кришито беше подобар и тој беше репрезентативец. Е сега се сменати времињата. Во секој случај то ј не е црната овца во тимот.
3. МАртинез. За резерви не ги потценвај ваквите играчи. Иако мислам дека пред се е мајнд гејм .

Џони е исклучителен фудбалер??? кај бе гледаше ти фудбал , македонско првенство да не следиш?? пошо Џони за таму само може да е исклучителен.... Плус за мене зборот исклучителен значи поразличен од другите, класа повисоко од другите играчи на неговата позиција (пример Евра и сл ) а од сите утакмици кои сум ги изгледам на Џони само сум го пцуел и ништо исклучително не сум видел... Легро - да е остарен ајде да падне во форма ама типот нее за врвен фудбал тоа го има покажано..... а мартинез .... уф фала богу ќе иде во лацио нема да ти се исполни желбата.... http://www.football-italia.net/jun12o.html

П.С поентата на предходниот пост ми беше дека во јувентус треба да играат врвни фудбалери, класа, тоа е име , бренд граден еден век и видовме што се сличи оваа година со овие играчи, а мене некако не ми се гледа уште еден Replay.......
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Џони е исклучителен фудбалер??? кај бе гледаше ти фудбал , македонско првенство да не следиш?? пошо Џони за таму само може да е исклучителен.... Плус за мене зборот исклучителен значи поразличен од другите, класа повисоко од другите играчи на неговата позиција (пример Евра и сл ) а од сите утакмици кои сум ги изгледам на Џони само сум го пцуел и ништо исклучително не сум видел... Легро - да е остарен ајде да падне во форма ама типот нее за врвен фудбал тоа го има покажано..... а мартинез .... уф фала богу ќе иде во лацио нема да ти се исполни желбата.... http://www.football-italia.net/jun12o.html

П.С поентата на предходниот пост ми беше дека во јувентус треба да играат врвни фудбалери, класа, тоа е име , бренд граден еден век и видовме што се сличи оваа година со овие играчи, а мене некако не ми се гледа уште еден Replay.......

Бате види ја кариерата на Џони па ќе прајме муабет.
Евра не ми го спомнувај оти ко мало дете е против појаки играчи. Неможиш играч од англиски клуб да споредваш со италијански.
А "врвни" фудбалери на хартија барај во реал. Овде барај работници кои никогаш нема да добијат статус на звезда бидејќи не го носат цел клуб паразити на грб туку овде игра цел тим.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.807
Поени од реакции
5.470
1.Легро беше доведен од Моџи уште кога беше надежен дечко. Типот имаше потенцијал но неговите киксови го турнаа во сиена. Легро во сезоната кога јуве се врати во серија а одигра на високо ниво и покрај тоа што на почетокот на сезоната беше некоја 3-4 резерва со Бумсонг. Истото го продолжи и следната сезона па дури и стигна да биди 3 најдобар центарбек во Италија. Да точно е дека не смееме да се потпираме на него но сепак овие две сезони што ги потенцирав ги одигра како што треба. Еве лани на пример со премиерна двојка на италија примивме повеќе голови отколку со него. Можеби не е магионичар и како шо кажа ти сеуште заслужва да биди во јуве како 3-4 резерва но мислам дека многу го имате земено под нозе.

2.Мелберг. Хмм се нешто ми се врти голот на Џила кога му ја скрши кичмата. Премногу беше статичен Mелберг.
1.Вистина дека Легро има изиграно одлични натпревари во дресот на Јувентус, но огромен (а можеби и најголем) проблем му е константноста во играта. На Јуве му се потребни играчи кои ќе изиграат во форма минимум 8 од 10 натпревари, а Легро ќе изигра 2 на високо ниво, наредните 8 е невидлив на теренот.

2.Можеби Мелберг не е некој подвижен играч, но сметам дека е грешка неговата продажба. Ако се сметаат грешките споредени на Мелберг и Легротаље, Легро има двоцифрена предност пред Мелберг.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
1.Вистина дека Легро има изиграно одлични натпревари во дресот на Јувентус, но огромен (а можеби и најголем) проблем му е константноста во играта. На Јуве му се потребни играчи кои ќе изиграат во форма минимум 8 од 10 натпревари, а Легро ќе изигра 2 на високо ниво, наредните 8 е невидлив на теренот.

2.Можеби Мелберг не е некој подвижен играч, но сметам дека е грешка неговата продажба. Ако се сметаат грешките споредени на Мелберг и Легротаље, Легро има двоцифрена предност пред Мелберг.
легро под итно да го напушти јувентус!!
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
Бате види ја кариерата на Џони па ќе прајме муабет.
Евра не ми го спомнувај оти ко мало дете е против појаки играчи. Неможиш играч од англиски клуб да споредваш со италијански.
А "врвни" фудбалери на хартија барај во реал. Овде барај работници кои никогаш нема да добијат статус на звезда бидејќи не го носат цел клуб паразити на грб туку овде игра цел тим.
Од тоа тимско играње гледаш како ја завршивме сезонава.... нема што да ти објсанувам повеќе не знам зашто не можеш да ја сватиш поентата ама тоа е.... еве ќе пробам последен пат да ти покажам што мислев па ти како сакаш....

Твојот Џони http://en.wikipedia.org/wiki/Jonathan_Zebina

Евра ( колку за споредба ) http://en.wikipedia.org/wiki/Patrice_Evra
FEEL THE DIFRENCE
P.S те молам не ја продолжувај дискусијата освен ако немаш нешто паметно да кажеш .... позз
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Ако не се донесе Красич што викате за Демпси американецов?ПС знае некој кај се вадат букви од дрес?Дека Диего ќе иде у манчестер пошо е слаб
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
и да плати шо играл за Јуве:smir:

диегито си оди а??????:cry::cry::cry::cry::cry::cry::icon_frow:icon_frow:icon_frow:icon_frow
http://www.juvebalkan.com/portal/index.php/novosti/tracevi/1445.html
Браво ИДИОТЕ Марота :nerv:...... еден саглам играч имавме и него го продаде..... оф.... кога па ќе ми текне и кој ни е тренер..... :bravo: полоши ќе бидеме од каљари догодина.....
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Чекајте бре луѓе.... трач е само тоа... не е финално!
Не верувам дека ќе си оди Диего посебно што јунајтед не трошат моментално како што знам се во долгови...
Се надевам ќе си го зачувате Диего кај вас...супер играч!
Не доби доволна шанса минатава сезона но може да блесне повеќе отколку во Вердер икад што блеснал :)
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Чекајте бре луѓе.... трач е само тоа... не е финално!
Не верувам дека ќе си оди Диего посебно што јунајтед не трошат моментално како што знам се во долгови...
Се надевам ќе си го зачувате Диего кај вас...супер играч!
Не доби доволна шанса минатава сезона но може да блесне повеќе отколку во Вердер икад што блеснал :)

Извесно е дека за жал Диего си оди. По онаа изјава на Марота дека не се вклопува во 4-4-2 на Дел Нери - се стана јасно. Многу ми е жал за Диего, верував дека може да стане вистинска клубска легенда еден ден, али јебига шта чеш... Се надевам дека ќе добива минутажа и дека ќе блесне во Јунајтед!


Sky јавува:

-дека до Понеделник ЦСКА најверојатно ќе биде приморана да ја прифати понудата на Јувентус, поради желбата на Красич да игра во најтрофејниот италијански клуб и поради неговиот договор со Марота.

-се очекува да има средба во Вторник помеѓу Марота и агентот на Галас на која ќе се финализираат преговорите кои веќе се во многу напредна фаза. (ова ме потсеќа на трансферот на Лусио во Интер лани)

-Бари и Џенова сеуште се немаат договорено за трансферот на Бонучи.



Трансферов на Галас е фантастичен потег!

Criscito - Chiellini - Gallas - Motta



п.с. нареднава недела би требало да има и конечна одлука за иднините на Касерес и Џовинко.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Чекајте бре луѓе.... трач е само тоа... не е финално!
Не верувам дека ќе си оди Диего посебно што јунајтед не трошат моментално како што знам се во долгови...
Се надевам ќе си го зачувате Диего кај вас...супер играч!
Не доби доволна шанса минатава сезона но може да блесне повеќе отколку во Вердер икад што блеснал :)
Диего ги изигра скоро сите утакмици и слабо играше ради тоа што изиграа другите слабо
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Ако не се донесе Красич што викате за Демпси американецов?ПС знае некој кај се вадат букви од дрес?Дека Диего ќе иде у манчестер пошо е слаб
Зошто бе да ги вадиш, земи си нов сега се €28 на распродаја!:pos:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Јас не кажав -Не доби доволно шанса- со цел дека не играл доволно број на мечеви туку дека немаше шанса да се истакне ... смена на тренери кој од кој полоши , со тоа смена на тактики нови играчи .... глупости... лоша трансфромација на тимот за време на целата сезона.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom