Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
мрднати се италијаните жими се...ако им е поважно како пее нивниот репрезентативец од тоа како игра, нека им е...да не се чудат после шо не играле баш добро на првенството...иако верувам дека тоа само дополнителен мотив им дава и на Липи и на момците да направат чудо, како шо беше во 2006, кога италијанскиот фудбал го тресеа скандали...ќе биде интересно, во секој случај...

ако ова за Кришито е точно, и тој заедно со Бонучи а во замена за Ланзафаме и Де Чеље дојде во Торино, тоа ќе биде одлична зделка, со оглед на тоа какви играчи се менуваат.
ако е точно и дека за Красиќ преговорите се на крај, а и дека трансферот на Пепе е речиси готова работа, значи уште во првите 10 дена од трансфер-периодот Јуве ќе заврши огромна работа. После ќе треба само еден десен бек и со напаѓачи да се види шо ќе се прави.

Делот за Диего и за Џовинко воопшто не ми се допаѓа...за првиот затоа шо се истепавме да го земеме, 2 години се преговараше за него, а после една сезона сакаме да го шитнеме...ако е точно, се надевам дека ќе оствариме барем голем профит од неговата продажба...под 35 не сакам да слушнам...за вториот, затоа што сите викаат дека е чудо од дете, ама никако да заигра за Јуве...слично што се случи со Паладино, кога никој не му даваше шанса...ама сепак, ако не мислат да го играат, нека оди нека прави кариера детето...
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
мрднати се италијаните жими се...ако им е поважно како пее нивниот репрезентативец од тоа како игра, нека им е...да не се чудат после шо не играле баш добро на првенството...иако верувам дека тоа само дополнителен мотив им дава и на Липи и на момците да направат чудо, како шо беше во 2006, кога италијанскиот фудбал го тресеа скандали...ќе биде интересно, во секој случај...

ако ова за Кришито е точно, и тој заедно со Бонучи а во замена за Ланзафаме и Де Чеље дојде во Торино, тоа ќе биде одлична зделка, со оглед на тоа какви играчи се менуваат.
ако е точно и дека за Красиќ преговорите се на крај, а и дека трансферот на Пепе е речиси готова работа, значи уште во првите 10 дена од трансфер-периодот Јуве ќе заврши огромна работа. После ќе треба само еден десен бек и со напаѓачи да се види шо ќе се прави.

Делот за Диего и за Џовинко воопшто не ми се допаѓа...за првиот затоа шо се истепавме да го земеме, 2 години се преговараше за него, а после една сезона сакаме да го шитнеме...ако е точно, се надевам дека ќе оствариме барем голем профит од неговата продажба...под 35 не сакам да слушнам...за вториот, затоа што сите викаат дека е чудо од дете, ама никако да заигра за Јуве...слично што се случи со Паладино, кога никој не му даваше шанса...ама сепак, ако не мислат да го играат, нека оди нека прави кариера детето...
еееееееееее брат и јас тоа викамЧ:!!!!!!!!!!!
 
Член од
12 април 2010
Мислења
178
Поени од реакции
69
Лично јас не сакам воопшто Диего да си оди . Би можел да игра како втор напаѓач или како крило ќе се снајди секако . Тој е квалитетен играч и еден од најдобрите средишни играчи моментално . Му требаше време да се привикне на Серија А и таман сега кога полека се навикна тие ќе го продадат . Кога можат да му се дава втора шанса на играчи како Мело или Сисоко треба да му се даде и на Диего без разлика дали се вклопува во формацијата или не . За Џовинко нема што многу да се каже ќе продадеме еден голем талент ... останатите вести во врска со трансферите се одлични ... само Диего не смее да се продаде. Ова беше само една лоша сезона на секој играч му се случува ова а јас сум сигурен дека доколку Диего остане другата сезона ќе го истакне сиот свој квалитет
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Доколку дојдат Красиќ и Пепе, Диего 90 % си оди од Јуве. Дел Нери се спрема за 4-4-2 со класични крила, формација во која најверојатно ќе нема место за Диего.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Ваш е Красиќ честито иако Турциве дале плата дупло поголема од вашата :)
 
Член од
12 април 2010
Мислења
178
Поени од реакции
69
Доколку дојдат Красиќ и Пепе, Диего 90 % си оди од Јуве. Дел Нери се спрема за 4-4-2 со класични крила, формација во која најверојатно ќе нема место за Диего.
Да да јасно ми е а овие двајца сигурно идат така да нема да го гледаме Диего ... Штета ... :toe:


Меѓутоа среќен сум што од наредната сезона ќе го гледаме Красич во Јуве. Навистина има премногу сличности со нашата легенда Павел Недвед
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
http://www.tuttojuve.com/?action=read&idnotizia=22558

утре ќе се сретнат управата на јуве и агентот на Џеко,ајде лапнете гоооо

а Диего ќе си иде сигурно,и Марота изјави така а и Дел Нери изглеа не му е по мерак,и кога беше тренер во Порто не го играше.

за Џеко најдобра опција му е јуве ,пошто сигурно има место у прв тим,во Сити мн тешко ќе биде тоа.
 
Член од
12 април 2010
Мислења
178
Поени од реакции
69
http://www.tuttosport.com/calcio/serie_a/juventus/2010/06/07-71578/Lo+Monaco:+«Aspetto+Marotta+per+Martinez»

Јас мислам дека Мартинез е доста добар играч го гледав на 3-4 натпревари ми остави добар впечаток . А за Диего ... штета но тоа е тоа

Доколку успееме да го купиме и Џеко му симнувам капа на Марота . Навистина знае да си ја врши работата
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.798
Поени од реакции
5.461
Агентот на Красич изјави дека на Красич најмногу му се допаднала понудата на Јувентус, и дека сега останува само да се договорат Јувентус со ЦСКА и трансферот да биде комплетиран пред почетокот на Светското Првенство, како што била желбата на Красич. линк
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Агентот на Красич изјави дека на Красич најмногу му се допаднала понудата на Јувентус, и дека сега останува само да се договорат Јувентус со ЦСКА и трансферот да биде комплетиран пред почетокот на Светското Првенство, како што била желбата на Красич. линк
Па само Јуве и Фенербахче имаат испратено понуда :)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Јас како реков ... Ќе играме со оваа формација :

------------Џеко------------Агуеро----- ( пошто Диего ќе го дадат за Агуеро, а Џеко за 30 милиони максимум)

Пепе--Маркизио--Мело---Красич--- (Пепе и Красич се земени, Маркизио стандарден, на Мело му се дава уште 1 шанса а може и Поулсен)

Кришчито--Киелини--Кјаер--Бонучи-- (Киелини стандарден,Кришчито си го вративме, а треба Кјаер и Бонучи да се земат или пак Ранокиа)

----------Буфон-------------- ( НЕЗАМЕНЛИВ)
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
После изјавава мислам дека е јасно каде ќе заврши дечково! :wink:


Во врска со трансферот за Џеко, добар бизнис ќе биде да им се даде некој од Амаури/Трезеге/Поулсен.

Ако ги оствари трансфериве, ќе му простам на Marotta за Пепе :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom