Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
......................................Manninger ...................................................... ..........Grygera......Legrottaglie .............. Chiellini ............ De Ceglie............. .
.....................Sissoko................Melo.......................Candreva..............................

............................................Diego..................................................................

............................Amauri...................... Del Piero...............................................


http://www.corrieredellosport.it
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
......................................Manninger ...................................................... ..........Grygera......Legrottaglie .............. Chiellini ............ De Ceglie............. .
.....................Sissoko................Melo.......................Candreva..............................

............................................Diego..................................................................

............................Amauri...................... Del Piero...............................................


http://www.corrieredellosport.it
:) да не се мачиш со точкиве, искуцај ја тактиката без нив и стисни CENTER, горе до тие BOLD ITALIC UNERLINE
:wink:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Ако е така као што прочитав негде у темава дека Торес би дошол заедно со Рафа за 30М, уопште не се многу. Кајт не ни мора, може да го зееме и Агер за да попиниме место на централна бековска позиција откако Канаваро ќе си иде у пензија. После би ни фалел само еден добар лев бек и крилце некое опасно.
Ако дојде Рафа на лето, сигурно ќе се обиде да доведе со себе неколку првотимци на Ливерпул, но прашање е дали тие ќе сакаат да дојдат доколку Јуве не обезбеди пласман во ЛШ. Од друга страна пак, мислам дека доколку Зак ни обезбеди ЛШ, управата ќе му го продолжи договорот. Како и да свртиш, не чини.
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Реков вчера , закерони да обезбеди 4то место и четврт или полуфинале во ЛЕ 100% ќе му биде продолжен договорот ... таков е тип на тренер кој работи за четврт бурек и јогурт неделно , а во новиов симпатичен Јувентус тоа најбитно ...
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Ако дојде Рафа на лето, сигурно ќе се обиде да доведе со себе неколку првотимци на Ливерпул, но прашање е дали тие ќе сакаат да дојдат доколку Јуве не обезбеди пласман во ЛШ. Од друга страна пак, мислам дека доколку Зак ни обезбеди ЛШ, управата ќе му го продолжи договорот. Како и да свртиш, не чини.

Mуабетот дека ќе му го продолжат договорот е за да има мотив човекот да работи. 100% сум сигурен дека имаат договор со друг тренер (Рафа) да дојде во Јуни. Мислам дека нема шанси да остане Закерони, освен ако не освои Лига Европа и Скудето :)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Реков вчера , закерони да обезбеди 4то место и четврт или полуфинале во ЛЕ 100% ќе му биде продолжен договорот ... таков е тип на тренер кој работи за четврт бурек и јогурт неделно , а во новиов симпатичен Јувентус тоа најбитно ...
Kaј моменталниве челници на Јуве страшно ме нервира и ме вади од кожа тоа што најбитно им е клубот да не е во загуба, да имаат ефтин тренер и играчите да земаат што помала плата (затоа и немаме светски ѕвезди во тимот зошто која будала ќе игра за 2-3 милиони годишно). На управата не и е гајле што десетици милиони навивачи на Јуве ширум светот ги искинаа нервите гледајќи го нивното пренемагање.

Mуабетот дека ќе му го продолжат договорот е за да има мотив човекот да работи. 100% сум сигурен дека имаат договор со друг тренер (Рафа) да дојде во Јуни. Мислам дека нема шанси да остане Закерони, освен ако не освои Лига Европа и Скудето :)
Сепак мислам дека има вистина во тоа што му го кажале на Зак. Имајќи предвид дека Роки доби милион кредити, зошто тоа да не биде случај и сега со новиот тренер.
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Штом не го ставил во комбинација Гросо,и ако (дај боже) почне да го игра малиот (Џио) мислам дека Зак ќе направи некој прогрес
п.с.Гледам донел 2 нови лица во своја придружба.Можеби Јуве ќе увиди што е проблемот со повредите и конечно ќе го реши.Некако ми мириса на „далавера“ и вмешаност на некој од надвор.Времето ќе каже се ...
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Да го потсетиме Закерони што утамици сакаат навивачите


еден ретро времеплов

 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.655
Поени од реакции
5.339
Сепак мислам дека има вистина во тоа што му го кажале на Зак. Имајќи предвид дека Роки доби милион кредити, зошто тоа да не биде случај и сега со новиот тренер.
Никој не изјави дека Закерони ќе остане како тренер на Јуве после завршувањето на договорот кој му е до Јуни. Закерони сам изјави дека ќе се обиде да ги убеди челниците на Јуве да му го продолжат договорот после Јуни.

Закерони во денешното интервју изјави дека дијамант формацијата е најпогодната за моменталниот состав на Јувентус.линк


А Киелини изјави дека заминувањето на Чиро е пораз за сите нив и му посака добредојде на Закерони.link
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Ако дојде Рафа на лето, сигурно ќе се обиде да доведе со себе неколку првотимци на Ливерпул, но прашање е дали тие ќе сакаат да дојдат доколку Јуве не обезбеди пласман во ЛШ. Од друга страна пак, мислам дека доколку Зак ни обезбеди ЛШ, управата ќе му го продолжи договорот. Како и да свртиш, не чини.
Ако не обезбедиме пласман за ЛШ многу сум сигурен дека добар дел од нашите играчи и ќе си заминат, е тоа мене ме плаши најмногу.
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Ај не се секирајте многу многу за ЛШ. Ви гарантирам дека ќе го освоиме сега посакуваното место, ако не , ќе си сменам потписо у интер и милан фан :)))))
А јас уште верувам и во шанси за 2ро место. Дај малку оптимизам
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Штом не го ставил во комбинација Гросо,и ако (дај боже) почне да го игра малиот (Џио) мислам дека Зак ќе направи некој прогрес
п.с.Гледам донел 2 нови лица во своја придружба.Можеби Јуве ќе увиди што е проблемот со повредите и конечно ќе го реши.Некако ми мириса на „далавера“ и вмешаност на некој од надвор.Времето ќе каже се ...
Гросо мислам дека е суспендиран.

Никој не изјави дека Закерони ќе остане како тренер на Јуве после завршувањето на договорот кој му е до Јуни. Закерони сам изјави дека ќе се обиде да ги убеди челниците на Јуве да му го продолжат договорот после Јуни.

Закерони во денешното интервју изјави дека дијамант формацијата е најпогодната за моменталниот состав на Јувентус.линк


А Киелини изјави дека заминувањето на Чиро е пораз за сите нив и му посака добредојде на Закерони.link
Зак сам изјави дека ќе биди толку добар што ќе им направи проблеми во одлуката налето.

Дијамант, интересно ама ко ќе дојди Маркизио. Со Мело и Момо заедно тешко дека ќе игра дијамант.

Добра изјава на Киело. И мотивација за останатите и добар пречек на Зак. Дипломатски.
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Ај не се секирајте многу многу за ЛШ. Ви гарантирам дека ќе го освоиме сега посакуваното место, ако не , ќе си сменам потписо у интер и милан фан :)))))
А јас уште верувам и во шанси за 2ро место. Дај малку оптимизам
Кога се има желба,се е достижно ...
Ќе влеземе во форма,тоа е сигурно.Прашање е само кога и какви последици ќе има тоа врз останатите претенденти за скудетото ...
:)
ФОРЦА ЈУУУУУВЕЕЕЕЕ ...
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
честито нов тренер!!!
Се надевам одма ќе се примети подобрување :pipi:
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Гросо мислам дека е суспендиран.



Зак сам изјави дека ќе биди толку добар што ќе им направи проблеми во одлуката налето.

Дијамант, интересно ама ко ќе дојди Маркизио. Со Мело и Момо заедно тешко дека ќе игра дијамант.

Добра изјава на Киело. И мотивација за останатите и добар пречек на Зак. Дипломатски.
1.Не знам како покрај сите играчи што се повредија,единствено тој не се повреди.А колку се молев да скрши нога и да земат подобар лев бек од него ...
2.Киелини ни е моментално светлото на крајот на тунелот.Мислам дека е доволно мудар да ги искористи медиумите максимално и да ја создаде толку посакуваната атмосфера што сите ние ја чекаме.А кога возот ќе тргне,не го запира никој ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom