Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Честитки за новиот тренер на Јувентус...прославениот Алберто Ѕакерони - Ѕак...е овој ќе успее да ги дозакопат.

п.с Вчера во еден пост напишав дека Ѕакерони не му посакувам да му се случи на најголемите непријатели....хахахаха, сега се сложувам со фановите на Јубе дека моментално ја имаат наглупата управа која го водела клубот.

Ајде жити се не напињај тука.
 
С

сашенко

Гостин
Ајде ајде не е толку страшно.Ке помине и овој како ланскиот снег што помина хаахахаха.Му посакувам среќа наредниве 4етири месеца на новиот ни тренер и успеси се разбира.Не очекувам да направи чудо некое ама барем да ја врати самодовербата на играчите и желбата за освојување и за победување донекаде.Летово се надевам дека ке донесеме подобар тренер и некое добро засилување а ако доаѓа бенитез мене ми мириса дека ке се колонизира торино со ливерпулци хахаха.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Ајде ајде не е толку страшно.Ке помине и овој како ланскиот снег што помина хаахахаха.Му посакувам среќа наредниве 4етири месеца на новиот ни тренер и успеси се разбира.Не очекувам да направи чудо некое ама барем да ја врати самодовербата на играчите и желбата за освојување и за победување донекаде.Летово се надевам дека ке донесеме подобар тренер и некое добро засилување а ако доаѓа бенитез мене ми мириса дека ке се колонизира торино со ливерпулци хахаха.
Само Арсен Венгер ви врши работа или Гус Хидинг...
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Ајде ајде не е толку страшно.Ке помине и овој како ланскиот снег што помина хаахахаха.Му посакувам среќа наредниве 4етири месеца на новиот ни тренер и успеси се разбира.Не очекувам да направи чудо некое ама барем да ја врати самодовербата на играчите и желбата за освојување и за победување донекаде.Летово се надевам дека ке донесеме подобар тренер и некое добро засилување а ако доаѓа бенитез мене ми мириса дека ке се колонизира торино со ливерпулци хахаха.
Уфффф Торес и Кајт ... И уште еден асален лев бек и завршивме работа ...
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Само Арсен Венгер ви врши работа или Гус Хидинг...
Чоек со слика од Морати да ни држи часој по трансфери,.... ееее то е дно.

Ко сме дозволиле Зак да ни е трењер ... прифаќам и вакви коментари :kesa:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Чоек со слика од Морати да ни држи часој по трансфери,.... ееее то е дно.

Ко сме дозволиле Зак да ни е трењер ... прифаќам и вакви коментари :kesa:
нека се докажат во европа еднаш па да ги респектираме...дотогаш...
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Чоек со слика од Морати да ни држи часој по трансфери,.... ееее то е дно.

Ко сме дозволиле Зак да ни е трењер ... прифаќам и вакви коментари :kesa:
:aplauz::aplauz::aplauz:
Убаво кажано ...
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Чоек со слика од Морати да ни држи часој по трансфери,.... ееее то е дно.

Ко сме дозволиле Зак да ни е трењер ... прифаќам и вакви коментари :kesa:
Голем респект за верните навивачи на јувентус, но верувајте дека фанови на јуве има и безброј слепци што за една сезона го гледат по два-трипати.
Се надевам дека следната сезона ќе бидете со нова управа и нов тренер кој ќе биде конкуренетн во Серија А и ЛШ.

Ова што се случува со Јувентус оваа сезона ме потсетува кога Морати го донесе Ѕак како спасител на Интер...го избрка Купер го донесе Ѕак, тоа беа многу тешки моменти за фановите на Интер...но ете преживеавме и се сменија времињата.
Воопшто не мие до подбивање, но барем ќе останат само верните фанови на јуве...слепците кој гледат по две - три утакмици ќе најдат некој клуб од Премиер лигата.
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
нека се докажат во европа еднаш па да ги респектираме...дотогаш...
Дотогаш ќе се расплакуваат од среќа на украдени скудета ...
п.с. Ех да имаше акционери Морати и во Телекомските компании низ европа,МОЖЕ еден ден ќе земеа лига на шампиони.Како?Едноставно = ги избациш од ЛШ најјаките тимови заради наместени натпревари и МОЖЕБИ против некои левати да победат ...
Дотогаш,тешко ...
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
R

Rigel Kent

Гостин
Дотогаш ќе се расплакуваат од среќа на украдени скудета ...
п.с. Ех да имаше акционери Морати и во Телекомските компании низ европа,МОЖЕ еден ден ќе земеа лига на шампиони.Како?Едноставно = ги избациш од ЛШ најјаките тимови заради наместени натпревари и МОЖЕБИ против некои левати да победат ...
Дотогаш,тешко ...
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

Koi se tie ukradeni skudeta?:helou:

Samo edna titula e zemena po administrativen pat po aferata so namesteni natvrevari na Juventus i negovata uprava.:helou:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Дотогаш ќе се расплакуваат од среќа на украдени скудета ...
п.с. Ех да имаше акционери Морати и во Телекомските компании низ европа,МОЖЕ еден ден ќе земеа лига на шампиони.Како?Едноставно = ги избациш од ЛШ најјаките тимови заради наместени натпревари и МОЖЕБИ против некои левати да победат ...
Дотогаш,тешко ...
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Едно време Морати падна во очај , па последно што му преостана беше да го ангажира Лучијано Моџи...но приказната имаше среќен крај.
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Koi se tie ukradeni skudeta?:helou:

Samo edna titula e zemena po administrativen pat po aferata so namesteni natvrevari na Juventus i negovata uprava.:helou:
1.Имај малку достоинство и пишувај на форумов со кирилица
2.Јувентус и неговата управа? Земи читај,па потоа зборувај.Мразам да зборам со луѓе за некоја тема за која немаат аргументи ...
3.Една додека бевме во Серија Б,една која што НИЕ ја освоивме - вам ви ја доделија.Со самото испаѓање Јуве загуби 250 милиони евра (тоа ти се 2-3 сезони однапред уништени).Да не зборувам за украдените играчи,за рејтингот ...
4.Тоа што Морати е добро поткован финансиски не значи дека со пари се може да купи.Чекајте и ќе видите.Правдата на крај ќе победи ...
5.Доколку не сте фанови на фудбалскиот клуб ЈУВЕНТУС,ќе ве замолам да своите постови ги пишувате на СООДВЕТНИОТ фан клуб подфорум.Доколку таков не постои,креирајте.Во меѓувреме,останете поздравени и останете надвор од подфорумов ...
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
1.Имај малку достоинство и пишувај на форумов со кирилица
2.Јувентус и неговата управа? Земи читај,па потоа зборувај.Мразам да зборам со луѓе за некоја тема за која немаат аргументи ...
3.Една додека бевме во Серија Б,една која што НИЕ ја освоивме - вам ви ја доделија.Со самото испаѓање Јуве загуби 250 милиони евра (тоа ти се 2-3 сезони однапред уништени).Да не зборувам за украдените играчи,за рејтингот ...
4.Тоа што Морати е добро поткован финансиски не значи дека со пари се може да купи.Чекајте и ќе видите.Правдата на крај ќе победи ...
5.Доколку не сте фанови на фудбалскиот клуб ЈУВЕНТУС,ќе ве замолам да своите постови ги пишувате на СООДВЕТНИОТ фан клуб подфорум.Доколку таков не постои,креирајте.Во меѓувреме,останете поздравени и останете надвор од подфорумов ...
Sto ubavo mu pokaza na covekot :helou:
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Што ти е бе, сега е незаменлива карика во тимот на Раниери. :xxxx:


Иначе батковците од управа, најавуваат дека сериозно размислуваат и за опцијата да му го продолжат договорот на Жаки во Јуни, зависно од резултатите. Баш ме интересира кои резултати треба да се постигнат за да се случи тоа.

Ѕвоне Бобан изјавува дека Zaccheroni не е човекот за Јувентус.
Во врска со првиот болд мислам дека апетитите на Управата и навивачите се директен пласман во ЛШ ( односно трето место ) и финале во ЛЕ. Доколку го направи ова Зак ја со две раце потпишувам да остане и за наредната сезона. Моите очекувања се овие. Ќе го поштедам сега од критики и него и Управата , да видиме што ќе направи па после или ќе го пцуеме или ќе го фалиме. Четири месеци и не се така голем период за да се испроба нешто ново. Раниери ни поеба две години па ништо , полошо од Чиро неможе да биде , уште во недела очекувам сигурна победа над Лацио со 3:0.

А во врска со вториот болд можеби е подобро вакви изјави одколку како што беше со Ферара , сите веруваа дека е правиот човек , па после испадна дека не е
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom