Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.694
Поени од реакции
3.647
^^Точно е. Заки бил избркан од Торино послем 7 порази во низа. Роки ги налупа 9:pos:
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Полека бе луѓе дајте му шанса на Зак. Полошо од ова неможе да биде, бар така мислам , а сеа и со нова формација 3-4-3 ( со тројца централни дефанзивци ) се отвара простор за повеќе ротации во средината и место за сите.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Полека бе луѓе дајте му шанса на Зак. Полошо од ова неможе да биде, бар така мислам , а сеа и со нова формација 3-4-3 ( со тројца централни дефанзивци ) се отвара простор за повеќе ротации во средината и место за сите.

За таа формација на Јувентус му требаат силни бочни играчи што моментално ги немаме.Според мене таа формација би била тотална утка.

Да му дадеме шанса?Видете го неговото CV и ќе стане се јасно,дека Јувентус носи тренер што не е кадарен ни да го предводи Торино,а камоли Јуве.

Да го ебам доста со тоа давање шанси.На Раниери му дадовме шанса,на Чиро исто,сега и на Закерони?

Желба сигурно има,меѓутоа знаењето го нема и тоа е факт.

Со среќа нов тренер :smir:

Фала подобар да си најдете.
 

cokance

Затишје пред курац.
Член од
11 август 2008
Мислења
686
Поени од реакции
145
cestito nov trenar, aj valjda ke bidne sea nesto i od vas inace ne ja biva ligava samo so inter i milan:drk::drk::drk::drk::drk:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Гледам на Скај, само што влезе во тренинг центарот со Бетега и Секо.
Вака може да изгледа тактиката со Жаки:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.506
Поени од реакции
47.672
Не кукајте бе ајде, Закерони е прав човек за ситуација во која сте вие, да биде бетер од Чиро не може, поискусен е од него и повеќе знае, да избори пласман во ЛШ ќе може сигурно. Со Милан зема изненадувачка трилер-титула, во прва сезона и тоа.
Јас да сум на ваше место не би се плашел од Закерони колку шо би ми било страв од доаѓање на Рафа-врвот на преценетите тренери и паразити, озбилно, да сум член на раководство на Јуве, ако Закерони покаже добри резултати(сеа колку е можно од ситуацијава) т.е постави добра игра и створи добри основи за наредна сезона би си го задржал за трајно....
Дур сме кај Јуве и тренери, мене не ми е уште јасно зошто оној Дешам го летнаа тоаш, само за да го замени уште еден обичен просек како Раниери али ај.
Како и да е со среќа со Закерони...фин дечко е. :)
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Не кукајте бе ајде, Закерони е прав човек за ситуација во која сте вие, да биде бетер од Чиро не може, поискусен е од него и повеќе знае, да избори пласман во ЛШ ќе може сигурно. Со Милан зема изненадувачка трилер-титула, во прва сезона и тоа.
Јас да сум на ваше место не би се плашел од Закерони колку шо би ми било страв од доаѓање на Рафа-врвот на преценетите тренери и паразити, озбилно, да сум член на раководство на Јуве, ако Закерони покаже добри резултати(сеа колку е можно од ситуацијава) т.е постави добра игра и створи добри основи за наредна сезона би си го задржал за трајно....
Дур сме кај Јуве и тренери, мене не ми е уште јасно зошто оној Дешам го летнаа тоаш, само за да го замени уште еден обичен просек како Раниери али ај.
Како и да е со среќа со Закерони...фин дечко е. :)
Тој беше добар тренер и требаше да остани во Јувентус и следната година, али излезе бидејки некакви причини имаше, незнам точно.

Оправдани причини најверојатно.:)
Ех, сега пак да ни дојдеше.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
едно се надевам дека ќе смени освен формацијата а тоа е да го смени менталитетот кој го набија Чиро и Раниери тоа е да се браниме на 10-15 мин пред крај и да примаме голови во последни минути па и да браниме нерешено.Закерони мора да го смени тоа
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
што се случи со Чиро, остана во Јувентус бар на некоја функција?
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
И тоа “големи“ комплекси :pos::pos:

Ајде со срека нека ви е новиот тренер,ваљда боље ке биде од Роки....
Овој можеби е Чак Норис.
Шала на страна, составот што некој погоре го постираше со тројцата позади, ми изгледа многу добро и може да е многу поуспешен него досегашниот.
Како и да е со среќа.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
што се случи со Чиро, остана во Јувентус бар на некоја функција?
сега за сега чисти вециња а за понапредна работа е прашање дали ќе му даат како и да е е играч легенда ама за друго незнам дали ќе го бива со наочарите му се мака
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
баш ме интересира кој би го ангажирале како менаџер во овој момент ако ВИЕ би биле во управата на Јуве во моментов ?!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom