Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Миланезите губат еј !!! Не ми се верува :pos2::pos2::pos2:
Абе остај ги Миланезите , ако продолжиме ние вака ќе изгубиме 3:1. Баерн е подобар тим ... и тоа без робен и рибери ... па уште тие двајца да им беа ќе не растуреа уште првово полувреме. Немаме капацитете луѓе .. а и кога веќе се браниме нема потреба од Каморанези и Маркисио во средината. Средината ни ја срушија , само Мело е позади и мн лесно се доаѓа до нашиот гол. Се ќе му ебам на Чиро ако изгубиме.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Остај миланезиве, да издржиме ние еднаш! Не растурија швабите иако сеуште не ми е јасно како можат толку добро да играат со тој тим што го имаат!


Toa што дебилот Ван Гал не знае да ги укомпонира не ги прави слаби така ? :)
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
достате бе за дел пиеро !!! кај се тие зад него??? шо сакате сите да ги помини то на плејстејшн не го можи !
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Остај миланезиве, да издржиме ние еднаш! Не растурија швабите иако сеуште не ми е јасно како можат толку добро да играат со тој тим што го имаат!

Брате не играат они јако како мие слабо што играмо , срединава за нигде ни е тоа е целата работа туе не газа , мора да се консолидира средниот ред во второ полувреме иначе црно ни се пишуе !
Ах колку ни фаља Сисоко и Киелини не сме ни свесни :tapp:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Мело и Дел Пиеро КАТАСТРОФА !!!Очекувам у второ полувреме да го напуштат теренот ...Швабите не растурија по примениот гол,само они играа на теренот :tapp:
П.С: Касерас непотребно фаулираше во шеснаесетникот !!
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
Остај што играме слабо, не ми е јасно како може да немаат уиграно ни една контра од три потега кога веќе швабиве сите се у напад.
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Абе остај ги Миланезите , ако продолжиме ние вака ќе изгубиме 3:1. Баерн е подобар тим ... и тоа без робен и рибери ... па уште тие двајца да им беа ќе не растуреа уште првово полувреме. Немаме капацитете луѓе .. а и кога веќе се браниме нема потреба од Каморанези и Маркисио во средината. Средината ни ја срушија , само Мело е позади и мн лесно се доаѓа до нашиот гол. Се ќе му ебам на Чиро ако изгубиме.
Не дека се браниме ние, туку тие не натераа да играме вака, целосно ја загубивме средината, никако не смее да влезе Поулсен, а кога би влегол тоа само место Мело зашто ако направиме уште подефанзивна формација тек тогаш ќе ни биде потешко.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Зошто Мело слабо бе? Па тој ги ибацува топките од нашиот шеснаесетник, не ме зајбавајте добро игра, туку Дел Пиеро лакомиот гз, слабо игра .... Мора Џовинко, МОРА !!!

Ајт, на второ полувреме.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
Зошто Мело слабо бе? Па тој ги ибацува топките од нашиот шеснаесетник, не ме зајбавајте добро игра, туку Дел Пиеро лакомиот гз, слабо игра .... Мора Џовинко, МОРА !!!
Значи за тебе добра игра е губење на топки на своја половина, од кои Баерн минимум една добра шанса за гол создадоа и правење на тотално непотребен фаул во опасна зона.

Не зезај, Мело денес им е убедливо најлош играч на терен, Дел Пиеро не го спомињам зашто очигледно е дека не е физички спремен за мечеви викенд-вторник, тоа е веќе погрешна проценка на тренерот што го става од старт, но потег играч и од никаде знае да извади нешто од својата колекција.

Кандидати за клупа според мене у второ ( освен ако не се поправат ) се : Мело, Дел Пиеро и Каморанези.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Ајде второ очекувам подобра игра и да си дојдат работите на свое место ... да не испадне да го примиме во последните минути па после да се сликаме :kesa:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
поулсен за дел пиеро-јуве ќе брани резултат,тоа можи да биди....ќе видиме
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom