Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
ПО ПО ПО ПО

Колку само сме СЛАБИ!:nesvest:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
разбиен средниот ред !!!
пеколно второ полувреме !
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Не набутаа у шеснаесетник Германциве. Незнам дали можеме да издржиме вака до крај без да дадеме уште еден гол. Цело време ко да ни виси голот. Германциве напаѓаат со сите сили.
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Леле мајката не не оставија да дишеме, добро што заврши првиот дел, време е Џовинко да влезе место Алекс не може мајсторот да игра вечерва. А и на Касерес алал да му е, и дедо ми така немаше да реагира.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
каков глуп потег на Легро матер да му ебам заради него го примивме голот се брави јак дриблер мамето негово нервоза се наполнив а и Мело нешто изиграва матер да им ебам и на двајцата а Дел Пиеро одма надвор пред смрт е :nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv:
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Слаб МЕЛО!

Мора Каморанези да работи и за него и за напад. Тоа не чини. Фали Сисоко, а фали и Киелини.

Изгледа "засилувањата" се покажаа ова година.
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Паднавмо по приметниот гол , нема ништо да коментирам до крајот на мечов ама со ваква игра очекуем све да се деси на утакмицава , се надевам дека на полувремево ќе го консолидира Ферара средниот ред а и ќе гледаме поголема ангажираност од Дел Пиеро ...
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ве надиграа, мора да преземете нешто во второто полувреме инаку не ви се пишува добро:salut:
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Ве надиграа, мора да преземете нешто во второто полувреме инаку не ви се пишува добро:salut:
Богами, не напраја ашуре.

Да се надеваме второто, дека ќе дишиме појќе.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Касерес ни најмалку не е виновен, јас да бев на негово место намерно ќе напревев пенал за да се види каде е грешката кој ја направи ваква ситуацијата а тоа во моментов беше Легро мамето негово таму ли се дрибла бе глупак еден:tapp:
 

Lipski

FORZA JUVE
Член од
5 ноември 2008
Мислења
95
Поени од реакции
13
Средината ни е најслаба, швабите си поминуват комотно како на пазар да одат. Мело и Алекс надвор Поулсен и Џовинко место нив, мора на средина да ги запреме.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Дел Пиеро мора веднаш да се смени...не може да трча, готов е...или нека влезе Џовинко, за да може да се оди со брзи контра-напади, или пак ако се решени прво да го сочуваат голот, а после да гледаат да дадат 2, нека влезе Поулсен, затоа што Сисоко страшно фали...односно таков тип на играч, деструктивец, кој ќе ги прекинува сите напади...
Што се однесува до пеналот од Касерес...тоа е цената на неискуството...
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Миланезите губат еј !!! Не ми се верува :pos2::pos2::pos2:
Остај миланезиве, да издржиме ние еднаш! Не растурија швабите иако сеуште не ми е јасно како можат толку добро да играат со тој тим што го имаат!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom