Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Уште една фудбалска легенда во пензија

Ете го и Недвед си оди, мислам дека веќе време му беше. Мислам дека работата би ја продолжил како спортски коментатор, знам дека во едно италијанско радио работел како таков, можеби грешка сум....
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Крајно време е да се повлече. Со голема почит ќе се сеќавам на се што направи за овој клуб!
Секоја чест МАЈСТОРЕ!
:eek:lee:
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Ах само да е вистина ова во врска со Диего и то како добро би дошло.. За 20 милиони не ми се верувам многу многу, освем ако Секо ги има хипнотизирано челниците на Вердер...
Едит: За Недвед мислам дека беше дојден денот кога ке кажи крај на неговата кариера... Му заблагодарувам од се срце на човеков за тоа што направи за Јуве.. Остана кога му беше најтешко на Јуве, и мислам дека би требало и понатаму да остане дел од големиот Јуве... Дали тоа ке биде тренер на младинци, во управата нема врска, само мора да биде почестен со наоѓање на соодветно работно место во Јуве!!
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Ах само да е вистина ова во врска со Диего и то како добро би дошло.. За 20 милиони не ми се верувам многу многу, освем ако Секо ги има хипнотизирано челниците на Вердер...
Едит: За Недвед мислам дека беше дојден денот кога ке кажи крај на неговата кариера... Му заблагодарувам од се срце на човеков за тоа што направи за Јуве.. Остана кога му беше најтешко на Јуве, и мислам дека би требало и понатаму да остане дел од големиот Јуве... Дали тоа ке биде тренер на младинци, во управата нема врска, само мора да биде почестен со наоѓање на соодветно работно место во Јуве!!
Сигурно ќе добие некоја улога во Јувентус..Според мене треба да го завземи местото кондиционен тренер..36 години а вчера истрча најмногу од сите во Јуве и Челзи...Така да тоа би му одговарало...:toe:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Сигурно ќе добие некоја улога во Јувентус..Според мене треба да го завземи местото кондиционен тренер..36 години а вчера истрча најмногу од сите во Јуве и Челзи...Така да тоа би му одговарало...:toe:
Хех. Кико нема врска тоа што истрча најмногу вчера и во повекето утакмици да дава до знаење дека може да биде кондиционен тренер. Кондицијата не е само до тренинзите. Зависи плучата(плуќата) каква ти е,спремноста и др. фактори. :):) Јас мислам дека помошник тренер најдобро место би му дошло.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Ќе барате добра замена за недвед сепак ако се откаже тогаш алал му вера што се ли направи само за јуве и за чешкиот фудбал:).
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Каморанези има фрактура на деветтото ребро!!:nesvest::nesvest::nesvest:

Абе аман веќе со овие повредиве.. До кога ке не ебаваат овие ебени повреди.. Не знам што да кажам повеќе.. Баш ми е жал за Камово.. Само што се врати од болница, повторно си резервира кревет таму!! Ах беее... У Пиччч матер!!
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
секоја чест за Недвед за тоа што направи изминативе 8 години во Јувентус и треба да заземе некоје место во клубот како што кажа Кико добро е кондиционене тренер да е а добро ке е да е и помошник:vozbud::vozbud:

Каморанези има фрактура на деветтото ребро!!:nesvest::nesvest::nesvest:

Абе аман веќе со овие повредиве.. До кога ке не ебаваат овие ебени повреди.. Не знам што да кажам повеќе.. Баш ми е жал за Камово.. Само што се врати од болница, повторно си резервира кревет таму!! Ах беее... У Пиччч матер!!
абе ај веке ебати малерот ебати:nerv::nerv::nerv::nerv:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
голема благодарност за Недвед од сите јувентини за се што направи,не знам што да кажам,ваков играч многу ретко се наоѓа,он изјави дека можеби ќе биде тренер на помладите категории,а за Диего ако го земеме,како ќе функционира тактиката ќе видиме
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
искрено не ми се допаѓа тоа што Секо сака да го ангажира Диего треба на Рибери да се атакува да се донесе таков тип на играч ни е потребен не како Диего според мене би требало да се проба да се ангажират или Силва или Рибери:vozbud::vozbud::toe:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Хех. Кико нема врска тоа што истрча најмногу вчера и во повекето утакмици да дава до знаење дека може да биде кондиционен тренер. Кондицијата не е само до тренинзите. Зависи плучата(плуќата) каква ти е,спремноста и др. фактори. :):) Јас мислам дека помошник тренер најдобро место би му дошло.
Го знам сето тоа...
Јас тоа го напишав како комплимент за неговата брзина и кондициона спремност..Знам дека треба квалификации за местото - кондиционен тренер...
Каморанези има фрактура на деветтото ребро!!:nesvest::nesvest::nesvest:

Абе аман веќе со овие повредиве.. До кога ке не ебаваат овие ебени повреди.. Не знам што да кажам повеќе.. Баш ми е жал за Камово.. Само што се врати од болница, повторно си резервира кревет таму!! Ах беее... У Пиччч матер!!
Голема загуба ќе биде отсуството на Мауро Каморанези од Јувентус, ама сезонава тој нема среќа..Многу малце изигра, и се надевам на негово најбрзо враќање и брзо опоравување...
Официјално ќе отсуствува неколку недели...
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
искрено не ми се допаѓа тоа што Секо сака да го ангажира Диего треба на Рибери да се атакува да се донесе таков тип на играч ни е потребен не како Диего според мене би требало да се проба да се ангажират или Силва или Рибери:vozbud::vozbud::toe:
Еј дајте број од Секо бе?? Има некој??
-Абе ние Диего да го земиме сме премиа, ти сакаш и робот да создадат челнициве на Јуве!! Што му фали на Диего за 20 милиони да се донеси??
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
недвед ќе остане засекогаш во срцата на навивачите на јуве посебно со тие топовите што ги даваше порано:vozbud:легенда ви е типот само добра замена мора да најдете и за него :helou:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
искрено не ми се допаѓа тоа што Секо сака да го ангажира Диего треба на Рибери да се атакува да се донесе таков тип на играч ни е потребен не како Диего според мене би требало да се проба да се ангажират или Силва или Рибери:vozbud::vozbud::toe:
А ти го прочита интервјуто на Клинсман за официјалната на УЕФА каде вели дека додека е тој тренер на Баерн, Рибери нема шанси да си оди од Баерн?? Баерн не е Цитадела или Монца, па така лесно да може да му ги купваме играчите....Рибери беше man of the match вчера, и мислам дека треба да се случи чудо Баерн да го пуштат да си оди (единствено, ако самиот играч не го побара тоа)....
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Еј дајте број од Секо бе?? Има некој??
-Абе ние Диего да го земиме сме премиа, ти сакаш и робот да создадат челнициве на Јуве!! Што му фали на Диего за 20 милиони да се донеси??
не е тој тип на играч кој што му треба на Јуве за тоа иначе добар е:vozbud:добро ке е да дојдат и Рибери и Диего:vozbud:

А ти го прочита интервјуто на Клинсман за официјалната на УЕФА каде вели дека додека е тој тренер на Баерн, Рибери нема шанси да си оди од Баерн?? Баерн не е Цитадела или Монца, па така лесно да може да му ги купваме играчите....Рибери беше man of the match вчера, и мислам дека треба да се случи чудо Баерн да го пуштат да си оди (единствено, ако самиот играч не го побара тоа)....
ако му дадат повеќе пари:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom