Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Молинаро беше ептен слаб..Босингва го кошкаше лево-десно како мало дете, така да за реваншот се надевам дека ќе го имаме Салихамиџич опоравен, кој мислам дека би бил 1000пати подобра опција од Молинаро..Плус стар волк е, и може лесно да направи потег кој ќе го реши натпреварот...
Тачно. Брацо и те како би бил корисен на вакви натпревари. Неуморлив играч, трча без престан, се бори до крај, солиден е, искусен, игра на повеќе позиции... Али тоа е тоа. Да се надеваме дека ќе биде у состојба да го игра реваншот.

Иначе, реков ја дека Поулсен треба да игра прв тим до Момо, али бидна шо бидна... Да се надеваме дека ќе се надминеме себеси на реваншот, сепак уште ништо не е готово.
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Тачно. Брацо и те како би бил корисен на вакви натпревари. Неуморлив играч, трча без престан, се бори до крај, солиден е, искусен, игра на повеќе позиции... Али тоа е тоа. Да се надеваме дека ќе биде у состојба да го игра реваншот.

Иначе, реков ја дека Поулсен треба да игра прв тим до Момо, али бидна шо бидна... Да се надеваме дека ќе се надминеме себеси на реваншот, сепак уште ништо не е готово.
Нормално дека не е готово, тек почнува двобојот, не знам дали кажав порано, битката ја изгубивме, но не и војната.И да се надеваме дека ќе се опорави Брацо, ни треба по левата страна.
 
G

grande-juve

Гостин
Нашиот проблем во играта е што нема кој да повлече напад... немаме таков играч , со Недвед веќе не се игра. За Дел Пиеро незнам што да кажам ... што и да кажам ќе згреша, душа . Ај ќе направам мала анализа на играчите

1. Буфон - немаше многу работа, според мене воопшто не беше крив за примениот гол ... оцена 6.5
2. Мелберг - се вклопи во сивилото на другите ... немасе некои посебни грешки но и немаше некои добри потези ... оцена 6
3. Легротаље - беше најдобар во одбраната ... просечен натпревар ... оцена 6.5
4. Киелини - многу беше слаб, не е во старат форманема целосна контрола над играта ... трчаше како изгубен оцена 5.5
5. Молинаро - изгубен Германец ... како може овој човек да игра прва постава везе неамм ... оцена 5.5
6. Каморанези - додека играше се трудеше, пробуваше да повлече но некако без ефект, и пак го мачат повреди .. оцена 6
7. Сисоко - беше доста борбен за разлика од другите мислам дека истрча најмногу просечен натпревар за него .. оцена 7
8. Тиаго - што да се каже , кога човек ќе помисли му тргнало тој пак по старо неможе никако да се пронајде ... оцена 6
9.Недвед - немам што да кажам за Чехов , има 36 години што друго да се каже ?!?! неможе веќе човекот , од 10 натпреваро осум ги игра по 90 минути, и ај да не тупам дека треба да му се даде шанса на џовинко и онака дегенон Раниери нема да ме слушне. ... оцена 6.5
10. Дел Пиеро - мислам дека ова беше неговиот најслаб натпревар ... ја нема брзината, а против Англичаните таа е мн потребна ... но Алекс е Алекс ... РЕСПЕКТ ... оцена 5.5
11. Амаури - најдобар на теренот , единствено тој успеа да направи некој продор , но неможеше сам ништо ... не е Супемен ... оцена 7.5

РАНИЕРИ ... ГО ЗНАЕТЕ МОЕТО МИСЛЕЊЕ ЗА НЕГО ... ИДИОТ НЕВИДЕН ... оцена 1
со секој збор и оцена се сложувам
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Абе што пцуете толку по Раниери. Значи сега ако побеаме против Челси дома ако поминеме што ке викате? Браво Раниери секоја чест. :nesum:
Да кажам за Каморанези додека беше во терен не го помина ни еден убаво одигра во одбрана а во напад не изигра многу јако, но за во одбрана сече 2-3 топки изблокира и дали 1-2 го поминаа. Каморанези ако не му оди во напад тогаш во одбрана е подобар или обратно :)

А очекувам Брацо да стартува со Челзи на раваншот ајде малку да одмориме од ЛШ до другото коло има време.
бтв- Подобро Зебина да играше на местото на Молинаро подобро ке изиграше.:jaj:



Инаку сега не чека натпревар со Наполи, кој ке биде доста занимлив и тука мислам дека ние ке ја бараме победата да се надеваме на кикс на Интер, бидејки игре со Рома а Рома е загорена да им се одмазди на Интер од поразот дома така да и ова ке биде неизвесно но сепак од наша страна е да победиме на Наполитанците и да им се одмаздиме за претходниот пораз, како што и се одмаздивме на Палермо така сега и на Наполи.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338

Толку имам да кажам...:tapp:
Moжеби не воолку ригорозно, но сепак треба да да им се придружи на пензионериве на клупа...


Молинаро играше во напредна форма минатиов период, се гледаше напредок, но секогаш викав дека најголем негов недостаток е неконстантноста.. Вчера изигра катастрофално, полошо не можеше да изигра и да сака...Хет трик не го ваѓа од калта сега....

Се надевам дека ова не е лага....

Тутоспорт во 9 часот излезе со вест, дека за неколку часа ќе почнат преговори меѓу Јуве и Вердер за договарање на условите на Диего..Според весникот Јуве последно давале 18 милиони, а Вердер барале 20 милиони..Сигурен сум дека ќе најдат заеднички јазик...

Пред една недела таткото на Диего беше во Торино, кога се играше мечот меѓу Вердер и Милан, така да не би ми било чудно ако се потпише преддоговор со Диего...
 
Член од
22 декември 2008
Мислења
35
Поени од реакции
1
Se soglasuvam so site konstatacii do sega za slabata igra /moze da se rece skoro na celiot tim sekoja cest na isklucocite,ama mislam deka nema potreba od tokavo razocaruvanje ima uste eden natprevar pa da pocekame da vidime so ke se sluci mislam deka mozeme da gi dobieme zatoa sto i na edna od najlsabite natprevari ovaa sezona so nisto ne pokaza celzi deka e podobar.Moja ocena e deka sinoka Ranieri bese nasiot najslab igrac!!!!!
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.345
Поени од реакции
75
Диего е подготвен да започне преговори со Јуве Според италијанскиот Tuttosport, Диего е подготвен да започне преговори со Јувентус за трансфер во летниот преоден рок.
23-годишниот Диего во моментов е во Италија каде со своите соиграчи вечерва му гостува на Милан во натпреварот од Купот на УЕФА. Според информациите од италијанските медиуми, тој допатувал со неговиот татко кој исто така е и негов агент.
Неговиот татко веќе се сретнал со претставници на Јувентус каде дискутирале за можниот трансфер.
Според германскиот Bild Јувентус на почетокот од оваа година испратиле понуда од 18 милиони фунти за Диего.
Сепак, Вердер сака 20 милиони фунти, од кои 15 би добиле веднаш а 5 во зависност од перформансите на Диего.
Диего и оваа сезона е најдобар во Вердер, постигна 8 погодоци во 13 натпревари за неговиот тим во Бундес лигата.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
па ако даваат 18, нека им дадат уште 2 и нека завршат конечно со таа работа, аман веќе. за 2 милиони ли ќе преговараат со месеци?:tapp:
 
G

grande-juve

Гостин
најнови вести од автогол.ком се дека јуве и интер ќе се борат за потписот на пандев - тука и дека легендата на јуве платини бил навредуван од членови на вип ложата на интер на дуелот интер-ман ј - тука
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
најнови вести од автогол.ком се дека јуве и интер ќе се борат за потписот на пандев - тука и дека легендата на јуве платини бил навредуван од членови на вип ложата на интер на дуелот интер-ман ј - тука
Ако си оди Пандев од Лацио нема шанси да замини во Италијански клуб..Нам ни треба играч со профил како Рибери, Силва или Диего а може да се вброи и Касано...
На Платини му било довикувано дека и тој бил исто „ѓубре“ како и Јувентус, ама не му замерувам, уште долго ќе патат од нивниот најголем комплекс, а тој комплекс е наречен Јувентус...Тој комплекс може да исчезне само кога во нивните витрини ќе има приближно онолку трофеи колку што има Јуве, а тоа во наредните 20 сигурно нема да се случи, така да уште долго ќе патат...:toe:
Недвед сигурно одлучи дека ќе се пензионира на крајот од сезоната..Тоа го изјави после вчерашниот натпревар од ЛШ!!!

„Се повлекувам на крајот на сезоната без оглед на резултатите кои ќе ги оствариме во Серија А и Лигата на шампионите. Нема да се предомислам, ова е вистински момент. И понатаму чувствувам задоволство додека играм, но време е да им го отстапам местото на помладите. Во следните три месеци ќе дадам се од себе и се надевам дека кариерата ќе ја завршам со освојување на Лигата на шампионите", изјави Недвед.
Браво за Чешката фурија!!!!Му благодарам за се што направи за Јувентус..Тој ќе се вброи во Легендите на Јувентус: Бониперти, Платини, Раванели, Вијали и уште многу други...Јувентус е ИНСТИТУЦИЈА во Италија, и нормално дека ќе завидуваат и ќе плукаат по него, бидејќи неможат да бидат како него!!!
 
Д

Демијан

Гостин
Лошо изигравме ние,не дека беа Челзи посилни!На реванштот мораме да изиграме многу подобро ако сакаме да победиме и да одиме понатаму.

Раниери максимално ме изненади со вадење од игра на Сисоко и влегување на Давид.Имаше ризик во тој потег ама сепак мислам дека беше добар зашто можевме да постигнеме гол.

Резултатот за мене е лош може и еден од полошите што можевме да го извадиме.

А Молинаро....Немам што да кажам.Вчера сигурно незнаеше како се вика!

Ама со игра каква што Јуве има прикажано во оваа сезона против Милан,Реал и др. мислам дека ќе избориме резултат за четврт финале.

За наредниот меч составот мисла, дека треба да има некои промени како на пример Маркизио наместо Тиаго и било кој наместо Молинаро.Ни треба брз напаѓач на реваншот можеби Џовинко....

Во секој случај се надевам на победа и четврт финале!
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Веројатно Салихамиџич ќе биде фит на натпреварот против Челзи и се надевам дека ќе го видам закотвен Молинаро на клупа, посебно по неговиот ДЕБАКЛ вчера..Тој дебакл се надевам дека нема да му се повтори...
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
9
Поени од реакции
2
Decki mislam deka Juventus bese podobar protivnik od Celzi.Ako izgubivme so 1.0 mislam deka imavme kontrola nad igrata i sozdavavme poveke sansi.Spored mene sansite na Juve se 50.50.So dobra strategija i dobra psiholoska podgotovka na igracite mislam deka ke go pomineme Celzi.Ne se somnevam vo Juvetus.Znam deka ke go pominat Celzi.

FORCA JUVE
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Kako prvo i prvo inter ne e ekipa, nikogas ne e ni bil a nema ni da bide. Site znaeme kolku e omilen inter vo italija (ima pomalce navivaci i od lacio) i treba edno da svatat deka tradicija ne se kupuva so pari, tie vregaat samo vo milano, koga ke igraat kaj nekoi drugi vo gosti kako isplaseni germanci se. Cek koga ke dojdat vo torino ke vidite sto se drughi a ne nekoi mockovci tamo sto nemaat ni edna navivacka pesna. FORZA JUVE FORZA RAGAZZI
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom