Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
не е тој тип на играч кој што му треба на Јуве за тоа иначе добар е:vozbud:добро ке е да дојдат и Рибери и Диего:vozbud:

ако му дадат повеќе пари:vozbud::vozbud:
1.Сакаш и К. Роналдо, Жерард да дојдат?? Ако сакаш ке му пишиме пп и одма идат во Јуве.. Абре дејди тимче дејди..
2. А да отвориме печатница за пари?? Што викаш??:nesvest:
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Сваќаш дека некои работи не можеш да ги купиш со пари?? Ако беше со пари, Кака веќе ќе заминеше во Манчестер Сити..
Абе штом тимче вика дека со повеќе пари ке го донесиме во Јуве, Рибери, отвараме печатинца за пари во нареднава недела и со полна пареа почнувам со печатење на пари за да се донеси Раибери во Јуве!!
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
Не се занесувајте бе, нема шанси Рибери да го доведеме во Јуве, посебно не со ваква управа. Баерн е најтешкиот тим за продавање на добри играчи.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
остајте Рибери,сега доаѓа Диего во Милано,па сега ако не го земеме не знам кога,иначе за со Наполи Раниери треба да ги ротира играчите,бар во нападот,да одмара Дел Пиеро или Амаури,Трезеге да игра можеби Јакинта,па може и Џовинко ќе заигра,исто така Маркизио место Тиаго,по десно ќе биде Маркиони кога го нема сеа Камора,да се надеваме дека ќе се вратат набрзо Брацо и Зебина,ќе биде топ,после Наполи имаме и куп со Лацио на 3 март,пренос на наша ТВ
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Еве ме прв пат после поразот да пишам нешто. Не беше подобар Челзи но заслужено победи. Јуве имаа само една сериозна шанса (таа на Дел Пиеро на почетокот.)
Гледам сите се палат по Амаури дека бил најдобар. Што направи Амаури јас незнам. Не го видов цела утакмица, Трезеге влезе и одма се најде во шанса само што не ја искористи. Сите плукаат по Молинаро, Ако Молинаро беше слаб кажете што изиграа Мелберг, Легротаље, Тиаго.... и кажете колку продори направија Челзи од левата стрна (од кај Молинаро и Недвед) а додека цела игра на Јуве течеше од Левата страна.Не дека го бранам Молинаро ама криво ми е што сите сте се запнале за него а не ги гледате другите слабости.
А за реваншот јас ако сум Раниери (ама не сум) би настапил со тројца напаѓачи. Трезеге, Јакинта, Амаури, и ке форсирам високи топки, видовме дека пробивања по средината не идат во прилог. Алекс не беше толку јак во воздушни дуели (Амаури му ги зема повеќе од пола). И не е ништо изгубено, во торино ке ги плеснеме и ке идеме понатака, Форца Јуве.
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Еве ме прв пат после поразот да пишам нешто. Не беше подобар Челзи но заслужено победи. Јуве имаа само една сериозна шанса (таа на Дел Пиеро на почетокот.)
Гледам сите се палат по Амаури дека бил најдобар. Што направи Амаури јас незнам. Не го видов цела утакмица, Трезеге влезе и одма се најде во шанса само што не ја искористи. Сите плукаат по Молинаро, Ако Молинаро беше слаб кажете што изиграа Мелберг, Легротаље, Тиаго.... и кажете колку продори направија Челзи од левата стрна (од кај Молинаро и Недвед) а додека цела игра на Јуве течеше од Левата страна.Не дека го бранам Молинаро ама криво ми е што сите сте се запнале за него а не ги гледате другите слабости.
А за реваншот јас ако сум Раниери (ама не сум) би настапил со тројца напаѓачи. Трезеге, Јакинта, Амаури, и ке форсирам високи топки, видовме дека пробивања по средината не идат во прилог. Алекс не беше толку јак во воздушни дуели (Амаури му ги зема повеќе од пола). И не е ништо изгубено, во торино ке ги плеснеме и ке идеме понатака, Форца Јуве.
Мелберг беше најакиот играч во одбраната додека Молинаро беше како мало изгубено дете:toe:
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
А бе што сте почнале да се збогувате од сега со Недвед:P чекајте нека заврши сезоната после ке се збогуваме со него. А кога сме кај Диего ако се оствари ова ќе ми се исполни најголемата трансфер желба во последните 2-3 години, само не ми е јасно како падна цената на 20 милиони кога само пред неколку недели 30-35 милиони евра беа во прашање.
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Мелберг беше најакиот играч во одбраната додека Молинаро беше како мало изгубено дете:toe:
Колку центаршутеви имаше Молинаро а колку Мелберг, Колку пати го поминаа Молинаро а Колку Мелберг, Целата игра на Јувентус беше по Левата страна, а исто така и Челзи цело време напаѓаше по левата страна, Не е доволно тоа што не направи челзи ни една акција од страната на Недвед и Молинаро
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Колку центаршутеви имаше Молинаро а колку Мелберг, Колку пати го поминаа Молинаро а Колку Мелберг, Целата игра на Јувентус беше по Левата страна, а исто така и Челзи цело време напаѓаше по левата страна, Не е доволно тоа што не направи челзи ни една акција од страната на Недвед и Молинаро
Како бе не направи ниедна акција по левата страна, па Калу беше единствениот што правеше нешто во нападот на Челзи, а тој играше по таа лева страна, а од десната страна Анелка беше изгубен ништо не направи освен оној шутот во финишот, но тогаш и Анелка беше по левата страна затоа што ги сменија местата со Малуда.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Најверојатно ке се почнат преговори со Диего. Челниците на Јувентус треба да се сретнат со него и неговиот татко.Тука
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
абе каков ти Роналдо, Рибери е 12314234 подобар од него според мене таков играч тешко да најде јуве не диего ако сака уште 324234 диеговци како рибери нема да најдат ... и досадни сте со глупости веке печатница ова она ај доста веке:drk:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
No comment za vcera, sredno zalosno iako se nadevam deka kje go pomineme Chelsea.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom