Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
Многу бледа игра.. Не оти Челзи имаше подобра, но Дрогба си ја искористи шансата.. Но не е се завршено, за 2 недели ги пречекуваме на домашен терен и мислам дека таму ќе биде неизвесно..Само се надевам дека ќе оздрават дотогаш Салихамиџич или Де Чеље зошто овој Молинаро вечерва го изигра својот најслаб натпревар во Јувентус..Босингва си играше криенка со него, и се надевам дека конечно Раниери ќе размисли да го седне на клупа, кога ќе се врати или Де Чеље или Салихамиџич...Стварно беше најслаб на теренот..Дел Пиеро го немаше никаде, а очекував да блесне на овој натпревар, некако демотивирано изигра..Тиаго изигра многу слабо, исто така Киелини беше збунет, едноставно скоро цел тим освен Амаури, Сисоко и Маркизо изиграа под своите можности...1-0 не е преголема предност, и мислам дека можеме да ја анулираме во Торино со сконцентрирана и мотивирана игра...Челзи не изигра многу поубаво од Јуве, но сепак пак ќе кажам дека си ја искористи шансата..
Кога ја направи Раниери замената Трезеге со Сисоко, наместо Трезеге требаше да влези Џовинко, ќе внесеше свежина и брзина нападот но како и да е, не е загубено ништо..Го пречекуваме Челзи во Торино, за 2 недели на кој се надевам дека ќе влеземе помотивирано од почеток...

Forza Juventus!!!!

Giovinco ne bese na klupa Kiko.kao prvo ne ni trebas da se vnese 3 napagac zaso ima i revans.ako primevme use eden gol ke bese kraj.koa ke treba da se vnese 3 napagac nema da go vnese.ne znam so da kazma za ranieri stvarno......:toe::toe::toe:
 

vucko

JuveManiac
Член од
16 јануари 2008
Мислења
192
Поени од реакции
23
Значи вакви навивачи несмееме да бидеме... Според мене момците добро изиграа, колку што тоа го дозоли Челзи да бидеме реални... Повредата на Camo мислам дека го проследи текот на натпреварот, немавме полетност без него, мада и он направи повеќе грешки... Molinaro е најслабата карика по левата страна одсекогаш и бил, ја незнам зашто не го стави Chielini по лево и онака ко централен бек ништо посебно не покажа, а за Tiago, кој мислам дека ја искористи и последната шанса да се докаже, несакам многу да коментирам - дечкото треба да иде на бајачка да му ја тргне клетвата со која живее во Торино... Del Piero беше повеќе изнервиран од неговата желба и требаше да игра поповлечено позади Amauri и да ги храни подоцна и двајцата (Amauri и Trezeguet) со топки... Незнам, се на се тврда утакмица во која требаше малку и мудро да играме, тоа ни недостигаше а и еве веќе станува критично колку ни недостига магионичар во средината... Е вака се гледа колку ни фали playmaker, некој што ке грабне и цел тим ќе го носи во напад! BTW, Колку заврши Spotring - Bayern? 0-5? Прочитавте која оценка ја има Ribery? Не? Еве јас ќе ви кажам: 8

0-1 Ribery (42);
0-3 Ribery (64 pen);
0-4 Toni (84); > по асистенција на Ribery
0-5 Toni (90). > по центаршут на Ribery!

Ако не пробаме да го ангажираме, јас мислам дека треба една петиција да се состави и да се собираат потписи за повеќечлени оставки во Јуве, на чело со "the Thinkerman"!

Да се надеваме дека во Торино дечките стварно мудро, отворено и ангажирано ќе ја започнат утакмицата и дека ќе мора да им се вметне победничкиот менталитет, и да се стави младиот Giovinco да се докаже инаку со ваква формација тешко дека Ranieri ќе создаде победничка машина ...

Поздрав до сите Bianconeri, не очајувајте, останете сложни зошто само така можеме да стигнеме до заедничка цел!

FORZA JUVE, FORZA BIANCONERI!!!
 

kobnik

Гнетач
Член од
14 јуни 2007
Мислења
211
Поени од реакции
37
Abe samo mozam da kazam oti slabo izigraa site so nekolku cesni isklucoci vo liceto na Amauri Sisoko Nedved i Gigi... i sea treba da igrame vo Torino so gol negativa protiv Celzi i plus protiv Hidink.. to ne e ama bas ic lesno oti Celzi ima klasni defanzifci a Hidink znae mnogu dobro da se brani i toa go ima pokazano mn pati.... tesko.....NO NE I NEOSTVARLIVO!!! Samo ce treba da se razrabotat napagacive dotogas oti potrebi ce bidat min 2 gola zatoa neka misli Ranieri...za so zema plata:):)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.655
Поени од реакции
5.339
Giovinco ne bese na klupa Kiko.kao prvo ne ni trebas da se vnese 3 napagac zaso ima i revans.ako primevme use eden gol ke bese kraj.koa ke treba da se vnese 3 napagac nema da go vnese.ne znam so da kazma za ranieri stvarno......:toe::toe::toe:
Заборавив дека Џовинко не беше повикан, но како и да е..Не е ништо изгубено...Сигурен сум дека играчите на Јувентус многу ќе научат од овој дуел, и дека ќе си ги поправат грешките..Челзи се во предност со резултатот 1-0, но тој резултат не им гарантира мирен финиш на жешкиот терен во Торино..Така да верувам во способноста на Јувентус...
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
Заборавив дека Џовинко не беше повикан, но како и да е..Не е ништо изгубено...Сигурен сум дека играчите на Јувентус многу ќе научат од овој дуел, и дека ќе си ги поправат грешките..Челзи се во предност со резултатот 1-0, но тој резултат не им гарантира мирен финиш на жешкиот терен во Торино..Така да верувам во способноста на Јувентус...

jas mnogu.i se nadevam na 1/4 finlale.a tamu gi sakam pederistana grcki ako projdat Panathinaikos pa da idam u atina so makedonsko zname i dres od juve sve im ebam grcko.pozz:smir::smir::smir:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
! BTW, Колку заврши Spotring - Bayern? 0-5? Прочитавте која оценка ја има Ribery? Не? Еве јас ќе ви кажам: 8

0-1 Ribery (42);
0-3 Ribery (64 pen);
0-4 Toni (84); > по асистенција на Ribery
0-5 Toni (90). > по центаршут на Ribery!

Ако не пробаме да го ангажираме, јас мислам дека треба една петиција да се состави и да се собираат потписи за повеќечлени оставки во Јуве, на чело со "the Thinkerman"!


FORZA JUVE, FORZA BIANCONERI!!!
што е исто така битно,нема само техника и брзина,има и сила,цврстина во дуелите,не е како Недвед али прекрасна замена за Недвед,дефинитивно нема подобра замена,првиот гол на Рибери како ги избаци двајца,летнаа ,многу јак играч

еве некои клипови од Рибери,мора да се види ова,звер


уште еден интересен клип,Диего vs Рибери


 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.655
Поени од реакции
5.339
Франк Рибери, од сите играчи кои се поврзани со замената за Недвед, тој мислам дека е најидеалната...Најмногу би се снашол во Италија, и мислам дека нема да му биде проблем да се прилагоди во Јувентус..Но како и да е , веројатно ако се одлучи Баерн да го продава, нема да биде заинтересиран само Јувентус, така да сметам дека за играчов вреди да се дадат пари...Би бил премногу добра замена за Чешката Фурија...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
ако земате замена за недвед земете го диего.нема да згрешите!!!
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
ako juve igra kako vecerva celzi ke ispadni ova e cudo nareceno juventus pa na edna stativa igraaat poveke lici na viktorija sega ja glwedam snimkava
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
ако земате замена за недвед земете го диего.нема да згрешите!!!
Абе да не прашаа нас Јуве ќе си имаше дрим тим сега ама не сме ние никаков фактор.

Дечки јас мислам дека имаме голема шанса да ги тепаме, сите видовме како одигра Челзи, да играше на почетокот одлично, но тоа Јувентус им го дозволи затоа што беа како изгубени не знам што им стана на стартот, после тоа само ние игравме тие се бранеа не чекаа на нас и по некој обид за контра имаа, исто очекувам да играат и во Торино, што значи ке имаме инициатива а со тоа доаѓаат и шансите, и би било паметно Трезеге да игра на тој натпревар, тој е многу снаодлив во такви натпревари кога противникот игра затворено сетете се само на Реал Мадрид што им направи на 2 наврати.

Форца Јуве
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Браво браќа такви ве сакам објективни!

Не смееме да се криеме ко п**ки по кошули ко ќе изгубат нашите...тоа е знак само за кукавиците!

Се знае ако нешто не чини мора да се мења....а без критика и без согледување на реалноста нема успех и напредок...

Вечерва изигравме како прв пат да се наоѓаме на ваков настан...како Јувентус никогаш да не слушнал за Лига на Шампиони...ама за тоа не се криви навивачите кои со душа чекаа да ги видиме нашите на теренот и за кои сите бевме приковани за телевизорите и се нервиравме за секоја изгубена топка!

Ете толку од мене....објективноста не значи плукање по тимот...туку тоа ја изразува љубовта спрема тимот за кој ко ке се рече ЈУВЕ сите ние фановите со гордост ја креваме главата!

п.с може звучи поетски али јбг...така ми дојде :smir:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Абе да не прашаа нас Јуве ќе си имаше дрим тим сега ама не сме ние никаков фактор.

Дечки јас мислам дека имаме голема шанса да ги тепаме, сите видовме како одигра Челзи, да играше на почетокот одлично, но тоа Јувентус им го дозволи затоа што беа како изгубени не знам што им стана на стартот, после тоа само ние игравме тие се бранеа не чекаа на нас и по некој обид за контра имаа, исто очекувам да играат и во Торино, што значи ке имаме инициатива а со тоа доаѓаат и шансите, и би било паметно Трезеге да игра на тој натпревар, тој е многу снаодлив во такви натпревари кога противникот игра затворено сетете се само на Реал Мадрид што им направи на 2 наврати.

Форца Јуве
па и ја мислам дека Трезе ќе игра во Торино,можеби ќе биде како со Реал во 2003,трета минута Трезе гол,при крај на прво Дел Пиеро и за точка Недвед,истото да се деси и против Челзи нема да биде лошо,многу ли барам?:pipi:

Браво браќа такви ве сакам објективни!

Не смееме да се криеме ко п**ки по кошули ко ќе изгубат нашите...тоа е знак само за кукавиците!

Се знае ако нешто не чини мора да се мења....а без критика и без согледување на реалноста нема успех и напредок...

Вечерва изигравме како прв пат да се наоѓаме на ваков настан...како Јувентус никогаш да не слушнал за Лига на Шампиони...ама за тоа не се криви навивачите кои со душа чекаа да ги видиме нашите на теренот и за кои сите бевме приковани за телевизорите и се нервиравме за секоја изгубена топка!

Ете толку од мене....објективноста не значи плукање по тимот...туку тоа ја изразува љубовта спрема тимот за кој ко ке се рече ЈУВЕ сите ние фановите со гордост ја креваме главата!

п.с може звучи поетски али јбг...така ми дојде :smir:
и после овој инспиративен пост на МАКЕДОНЕЦ,иде овој клип:pos2:


а постов ме асоцираше и на уште еден клип,сеа не можам да го најдам ,гласеше јуве Every given Sunday или слично,нешто Ал Пачино збори и има од јуве нешо делови и вика,we will fight till we die:)

а ова е мој фаворит,од 300 филмот,juveeee,what's our profession?AU AU AU:pos2::pos2::pos2: гледајте клипот

 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
па и ја мислам дека Трезе ќе игра во Торино,можеби ќе биде како со Реал во 2003,трета минута Трезе гол,при крај на прво Дел Пиеро и за точка Недвед,истото да се деси и против Челзи нема да биде лошо,многу ли барам?:pipi:



и после овој инспиративен пост на МАКЕДОНЕЦ,иде овој клип:pos2:


а постов ме асоцираше и на уште еден клип,сеа не можам да го најдам ,гласеше јуве Every given Sunday или слично,нешто Ал Пачино збори и има од јуве нешо делови и вика,we will fight till we die:)

а ова е мој фаворит,од 300 филмот,juveeee,what's our profession?AU AU AU:pos2::pos2::pos2: гледајте клипот

Ееиии одлично клипче ова второво, ма да и Рибери ме збудали ама ајт батали :helou:

И не не бараш многу, сите бараме по толку.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.737
Поени од реакции
9.729
Еве ме и мене... Натпреваров.. лошо почна, збунети бевме, и Челзи не казнија со ран гол. После се стегнаа малце, али сепак нешто фалеше.. Каморанези немаше којзнае каква партија, али немаше ни којзнае каква поддршка од соиграчите. Тиаго, просечно изигра, како и Сисоко. Слабо изигра Киелини... Очајно лоши пасови имаше денеска.. не знам шо беше проблемот, Моли стандард... Едино Мелберг изигра подобро у одбрана, другите... под очекувањата. Напред, ептен тивки беа и Амаури и Дел Пиеро, али сепак, даваа се од себе. Недвед ме изненади, се изнатрча секоја чест.

Ова беше само едно полувреме. Второто, и решавачкото допрва почнува. Ми мириса на продужетци у Торино... :wink: Штета го неаме Залајета, му идат продужетците :)

Форца Јуве!!!
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.655
Поени од реакции
5.339
Еве ме и мене... Натпреваров.. лошо почна, збунети бевме, и Челзи не казнија со ран гол. После се стегнаа малце, али сепак нешто фалеше.. Каморанези немаше којзнае каква партија, али немаше ни којзнае каква поддршка од соиграчите. Тиаго, просечно изигра, како и Сисоко. Слабо изигра Киелини... Очајно лоши пасови имаше денеска.. не знам шо беше проблемот, Моли стандард... Едино Мелберг изигра подобро у одбрана, другите... под очекувањата. Напред, ептен тивки беа и Амаури и Дел Пиеро, али сепак, даваа се од себе. Недвед ме изненади, се изнатрча секоја чест.

Ова беше само едно полувреме. Второто, и решавачкото допрва почнува. Ми мириса на продужетци у Торино... :wink: Штета го неаме Залајета, му идат продужетците :)

Форца Јуве!!!
Молинаро беше ептен слаб..Босингва го кошкаше лево-десно како мало дете, така да за реваншот се надевам дека ќе го имаме Салихамиџич опоравен, кој мислам дека би бил 1000пати подобра опција од Молинаро..Плус стар волк е, и може лесно да направи потег кој ќе го реши натпреварот...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom