Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Не го дирајте Недвед, меѓу подобрите беше,а и Сисоко слабо нешто имаше многу грешки и покрај неговата голема борбеност која што ја има на секој натпревар.
нишо колега тоа е,се глеаме у Торино за две недели:smir:
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Abe plavive mozebi pobedija sega ali ipak vo torino ne se znae, plus znaeme koja tradicija ja ima juve a koja celzi (vestacka ekipa vo stilot na man city), tocno e deka imaat podobri individualci ali mislam deka vo torino ke potkleknat na pritisokot.FORZA JUVE FORZA RAGAZZI
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.338
Раниери (почнувам да се каам зошто тепавме против Реал, сега ќе треба

Ми го зеде зборот ....Стварно се каам у пм веќе со раниери и неговата е*ена тактика моравме ли да победиме против реал за он да остане . ќе скршев и телевизор и мобилен:uvo::uvo:

Иначе за натпреварот што друго да кажам освен тоа што единствен играч кој заслужува некаква пофалба за вечерашниот натпревар е само Киелини и до негде Сисоко (само заради борбеноста).
За Амаури читам во предходните постови дека бил еден од најдобрите :nenene: апсолутно не се сложувам што напраи освен дуелот си чех .
Левата страна како да не постои Калу и Босингва слободно се шетаа и ќе упатеа по некој центаршут и тн
А шлаг на тортата беше влегувањето на трезеге во 86 минута... мислам ако е задоволен од овој резултат раниери подобро нека се убие :kesa::kesa:
толлку од мене иако во вториот натпревар би требало да се потрудиме само да не примиме гол затоа што дефинитивн ќе значи елиминација.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Абе и немавме среќа!

Само се плашам дека ќе отпаднеме од тим што е игра полошо и послабо од нас.

Тешко Јувентус дава голови кога е во негатива. Дај боже да победиме, јас сум оптимист, ама има нешто што не се поклопува во тимот. Раниери е платен за тоа да знае.
Јас мислам дека треба одлука, и тоа одлука како Мурињо вчера против Манчестер што го стави да игра оној младиот му го забораив името, исто и овој треба таква одлука да донесе. Нема креатор на игра, а тоа исто како да не играме.
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
pa i na real tolku mu e kapacitetot, pokazaa anglicanite deka italijanite treba uste da ucat da igraat fudbal site cetiri ekipi od anglija so odlicni rezultati po prvite mecevi
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Abe dobro znaeme deka so anglicanive ne ni odi bas najdobro ama nekako imam pretcustvo deka ke go projdeme celzi istoto se sluci i koga igravme so real vo 2005, vo gosti izgubivme 1-0 a doma dadovme 2 gola i projdovme.FORZA JUVE FORZA RAGAZZI
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
dobro be toj molinaro abe so gleat u toj kreten neviden.da znae da nafrluva po 3 gola ke davaat na utakmica.kreten neviden da mu e**m se .kolku me nervira znaci uf...................:tapp::tapp::tapp::tapp:

Amauri na 2-3 pati skrsi nekolku kicmi tamu
:aplauz::aplauz::aplauz:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
dobro be toj molinaro abe so gleat u toj kreten neviden.da znae da nafrluva po 3 gola ke davaat na utakmica.kreten neviden da mu e**m se .kolku me nervira znaci uf...................:tapp::tapp::tapp::tapp:
defenitivno ima zakaceno nekoj krlez na nogata i mu se paralizira zatoa ne moze da dojde do izraz deckoto, nego zlatna siena neka go pustat tamu plus slicni dresovi imaa pa ke smeta deka igra za juve
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
dobro be toj molinaro abe so gleat u toj kreten neviden.da znae da nafrluva po 3 gola ke davaat na utakmica.kreten neviden da mu e**m se .kolku me nervira znaci uf...................:tapp::tapp::tapp::tapp:

Amauri na 2-3 pati skrsi nekolku kicmi tamu
:aplauz::aplauz::aplauz:
Море п*чето од кај што излезе да му го н*е*ам јас него.. Со овај труп ни една утакмица нема да имаме асолен центаршут кон напаѓачиве бидечи е неспособен бе луѓе.. ДРВО.. Абе како не се повереди еднаш да ме усреќеше и мене и цел тим.. Ама то е... Ајт
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Abe da ne obvinuvame nikogo tolku ni e kapacitetot, mislam deka mora da se dovedat mnogu pokvalitetni zasiluvanja poso znam deka vo klubot ima mnogu pari momentalno ali upravata ni e katastrofa, ne razmisluvaat da kupat nekoi kvalitetni igraci samo se spekulira, ovoj nemalo da se vklopi drug ne bil vo taktikata na ranieri (da mu ja ebam taktikata skapana) ako ne se smeni nesto neznam sto moze da napravat drughi zs vaka ne ja biduva rabotata.FORZA JUVE FORZA RAGAZZI
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
Abe da ne obvinuvame nikogo tolku ni e kapacitetot, mislam deka mora da se dovedat mnogu pokvalitetni zasiluvanja poso znam deka vo klubot ima mnogu pari momentalno ali upravata ni e katastrofa, ne razmisluvaat da kupat nekoi kvalitetni igraci samo se spekulira, ovoj nemalo da se vklopi drug ne bil vo taktikata na ranieri (da mu ja ebam taktikata skapana) ako ne se smeni nesto neznam sto moze da napravat drughi zs vaka ne ja biduva rabotata.FORZA JUVE FORZA RAGAZZI
ne se slagam.na nekolku natprevari ovaa godina pokazavme deka mzoeme da isturkame daleku.so milan,so real 2 natprevari.taka da kapacitetot ne ni e tolku.ne rekov deka samo molinaro e vinoven,ama deckoto stvarno veke preteruva.da ne moze eden asalen centarsut da nafrli za krilen igrac toa e sramota.:kesa::kesa::kesa::kesa:
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Ne me sfakaj pogresno imame dobar tim ama samo eden, a za borba vo kalcoto i liga na sampioni mora da se kupat mnogu poveke pokvalitetni fudbaleri zs ipak juve e golem tim treba i upravata da se ponasa taka a ne da velat deka i ova bilo uspeh zs znaeme sto e uspeh za juve, da bide sekogas megu prvite.FORZA JUVE FORZA RAGAZZI
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Бевме многу нервозни,пола тим нема искуство на вакви утакмици за разлика од Челзи,не заборавајте дека уште го градиме тимот,и за да прогураме што подалелку во ЛШ ни требаат неколку играчи од светска класа како Рибери или Силва,тоа се глеаше од одма,споредете ја играта со Палермо со оваа,има голема разлика,ЛШ си го направи своето,изглеа ради неиграњето во ЛШ во последниве години,преголема желба,многу грешки правевме во средина и одбрана,дури и Киелини грешеше,сигурен сум дека во Торино ќе играме онака како што игравме против Реал,само што ќе биде многу потешко:)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Многу бледа игра.. Не оти Челзи имаше подобра, но Дрогба си ја искористи шансата.. Но не е се завршено, за 2 недели ги пречекуваме на домашен терен и мислам дека таму ќе биде неизвесно..Само се надевам дека ќе оздрават дотогаш Салихамиџич или Де Чеље зошто овој Молинаро вечерва го изигра својот најслаб натпревар во Јувентус..Босингва си играше криенка со него, и се надевам дека конечно Раниери ќе размисли да го седне на клупа, кога ќе се врати или Де Чеље или Салихамиџич...Стварно беше најслаб на теренот..Дел Пиеро го немаше никаде, а очекував да блесне на овој натпревар, некако демотивирано изигра..Тиаго изигра многу слабо, исто така Киелини беше збунет, едноставно скоро цел тим освен Амаури, Сисоко и Маркизо изиграа под своите можности...1-0 не е преголема предност, и мислам дека можеме да ја анулираме во Торино со сконцентрирана и мотивирана игра...Челзи не изигра многу поубаво од Јуве, но сепак пак ќе кажам дека си ја искористи шансата..
Кога ја направи Раниери замената Трезеге со Сисоко, наместо Трезеге требаше да влези Џовинко, ќе внесеше свежина и брзина нападот но како и да е, не е загубено ништо..Го пречекуваме Челзи во Торино, за 2 недели на кој се надевам дека ќе влеземе помотивирано од почеток...

Forza Juventus!!!!
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
1-0 е активен резултат :toe: со малку среќа и ќе израмневме пред крај ама тоа е...немаат шанси во Торино,сигурно тепаме со 2-0,сепак мислам дека Дел Пиеро треба да го игра полушпиц и со двајца плус напаѓачи,ќе се создадат повеќе шанси за гол и мислам дека оваа тактика повеќе би ни одговарала
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom