Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Добар тим има Зенит...мислам дека ќе му го земе скалпот на Реал :toe: но Јуве изигра стрпливо и ги сочека...браво наредна во Италија со кој игра?
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Ајде сега да се фокусираме на мечот со Каљари..За некој сат ќе се објави за повредата на Каморанези, дали ќе паузира и колку ќе паузира...
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
jaaaaaaaaao kakov gol postigna alex gi sredivme na takticki nacin zenit samo trezeguet ne trebase da bide u startnite 11 treba da go stai amauri ili iaquinta a giovingo pak ne vleze u igra ama mislam deka slednata utakmica ke igra inace ja sum nov clen :helou:pozzz
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
Ајде сега да се фокусираме на мечот со Каљари..За некој сат ќе се објави за повредата на Каморанези, дали ќе паузира и колку ќе паузира...
jas mislam deka na camoranesi ne e seriozna povredata:toe:
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
Добредојде Џамбо во Фан Клубов..Го делиме мислењето..Каморанези е битна алка во системот на Јувентус...
se soglasuvam so tebe camoranesi e vo momentov eden od najbitnite igraci na juve juve bez nego ne e istiot juve
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.669
Поени од реакции
3.605
Ајде нека ни е со среќа..Зенит сакаше да ја умртви играта, и тоа рака на срце им успеваше до голот на Дел Пиеро, потоа и Јувентус како да се подразбудија..До голот Јуве имаше незабележителна игра, Дел Пиеро беше многу скржав, ама му простувам поради прекрасниот гол што го постигна:)Конечно на Раниери му текна дека најслаба карика во Јуве е Молинаро и дека треба да се размислува да му се дава поголема шанса на Де Чеље (Де Келје според коментаторот:pos2::pos2:, уште малку Зелје ќе дојдеше, ама ај:wink:)Тотална катастрофа беше Молинаро, изгубен на теренот..Едноставно, Раниери мислам дека требаше да го уфрли во игра побрзо Амаури, зошто кога влезе тој повеќе живна играта, имаше еден солиден продор, и неискористена додадена топка до Дел Пиеро..Како и да е, се надевам дека добро ја почнавме сезонава во ЛШ, поволен резултат..Сега треба да се фокусираме на гостувањето во Каљари..

Haha De Zelje:pos2::pos2::pos2:, ah Kiko, Kiko, koa procitav ke padnev od stolica...anyway, dobro e solidno odigrano se gleda deka Juve e iskusna ekipa i stprlivo ja ceka sansata, taka bese i vcera.... Secco vo drustvo so Lippi a? Ete od kade se popravil Secco na transfer pazarot, ne se somnevam deka Poulsen i Amauri se doneseni po sugestija na Lippi:pos2:... Vcera koga Camo izleze od igra falese Giovinco, togas trebase toj da vleze a ne Salihamdzic, ama toa e toj za nesreka ne bese ni na klupa. Da socekame da vidime kolku ke otsustvuva...
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
se plasam deka ranieri ke go upropasti giovingo isto kako sto napavi so palladino:toe:
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Едноставно нели ... ПРЕКРАСНО ! Враќање на Старата Дама на голема врата во Лигата на Шампионите. Искрено не бев запрепастен од играта ... можевме многу подобро , но Зенит сакаше таква игра ... таква и доби. Можеби курчењето на Адвокат пред натпреварот и беше оправдано до негде , но заборави дека ние го имаме Пинтуричио ( немам зборови со кои можам да го опишам него ) . Подетално да ги анализирам играчиве ( се разбира според мое лично мислење )

1. Буфон - стабилно како и секогаш одбрани тогаш кога требаше за да го спреши водството на Зенит
2. Григера - добар е Чехот во дефанзива зема доста зезнати топки но некако во офанзива му беше и му е послаба страна ( нема таква конституција на телото за да биде напаѓачки бек )
3. Легро - стабилно како никогаш досега , СЕ ПОДОБАР И ПОДОБАР
4. Киелини - заедно со Легро играат феноменално не му дадоа да мрдне на Погребњак а и при крајот на натпреварот Киело имаше една добра интервенција кога не му дозволи на Аршавин да го измеша
5. Молинаро - што да кажам , камен беше ... сите се сложуваме дека Де Чеље треба да игра прва постава , а мислам дека полека но сигурно и Раниери ќе се сложи со тоа
6. Поулсен - тој играше поназад од Сиоко односно веднаш пред Легро и Киело ... ја земаше од нив топката и ја дистрибуираше напред ( иако не го правеше тоа премногу добро) ... се на се просечен натпревар за Данецот
7. Сисоко - од почетокот почна некако слабо но се повеќе се подобруваше на крајот дури и во депресија ги ставаче Зенитовите фудбалери ( сетете се како само се палеше коментаторот на него во последните минути ) ... еноставно како октопод е во средината
8. Каморанези - играше малце пред да се повреди , премногу агресивно влага во дуели во кои едноставно нема потреба од тоа , да се надеваме дека не е нешто сериозно бидејќи тој е моторчето на Јуве
9. Недвед - просечна утакмица , даде голем придонес .. годините го прават своето, мора да почне Ранири да размислува да го става Џовинко барем на клупа, бидејќи после повредата на Камо да влезеше Џовинко на местото Брацо ќе бевме многу поопасни
10. Трезеге - во ваква утакмица Трезеге е неупотреблив ... нема топки кон него а тој незнае да дрибла , тој само знае да даде гол
11. Дел Пиеро - симбол на клубот , не се потребни други зборови ... ВОЛШЕБНИК

12. Брацо - изигра онака ... млако, али неговото искуство е неописливо со зборови
13. Де Чеље - браво за малиот откако он влезе поцчна да се движи таа лева страна , да се надеваме дека ќе го гледаме во првиот состав
14. Амаури - требаше да влезе порано , веднаш по постигнувањто на голот на Алекс, знае да ја зачува топката , да повлече и добро да се загради ... се на се комплетен шпиц
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Браво за момците и за победата.Не се претставија во своето најдобро издание но сепак победивме :):) Посебно ме ареса как изиграа киелини и љегро во одбраната,потоа де чеље кој според мене заслужува место во првите 11 наместо на овој... не сакам да му кажам името.КАТАСТРОФА Е!
Трезеге беше незабележителен.Средината ТОП!!!!
А и да многу изгубени топки на почетокот...дијагонала во гол аут... ама 2 се средија. То Је То..Следни Бате Борисов Во Лш Но пред тоа мора да се совлада Каљари. Позз... ФОРЦА ЈУВЕНТИСТА!
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
pozdravi i cestitki do site bjankoneri za dvata triumfi,mene mi se poeba neso kom pred utakmicata so udine
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
Ке кажам уште нешто во врска со играчите.
Келини мислам дека беѓе ѕвер никој не го помина и гледавте имаа Зенит сериозна шанса по десната страна Келини трчејки од аутот таму кај што излезе поради повреда успеа да спречи, закон и многу други вака топки.
Сисоко немам коментар од тој играч подобар нема во средина искрено.
Поулсен закон, го забележувате ли како си игра слободно како на улица да си ига, слободно без паника и добро браво за него, и кога падне пред шеснаесетникот на Јуве се заборави да стане си остана доле хаха....
Коментаторее не е Де Ќеље туку Де Чеље, уф колку грешат само комантаторите истото и Македонија кога играше со Холандија наместо Дирк Кајт они Дирк Кујт ..
Што да кажам друго, а мислам дека раниери треба да му даде шанса и на Џовинко да флези во форма и да биде барем на клупа, исто така и Трезеге зошто не го забележуваме? - затоа што не му даваат топки треба долги топки, видовте на почетокот Дел Пиеро кога го проигруваше колку жесто ке бесе ако го проиграше точно и прецизно нема спас!
Форза Јуве, сега со Каљари мислам дека не треба да имаме проблеми одиме на добра победа!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom