Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Честито победа.
Голот беше феноменален.
Мило ми е што го даде Дел Пиеро, го имам во Фантази Лига на Шампиони, ќе ми донесе поени. :vozbud:
Фала, да ви се врати наредно коло.Инаку моментално го гледам Манчестер со прекини така да баш ме интересира како изиграле..
 

hriste

Fire Star
Член од
12 март 2008
Мислења
218
Поени од реакции
54
Super igra na Juve takti4ki bea nadmudreni Zenit imavme odlicni sansi no za sreka na Zenit ne bea iskoristeni a isto taka i Zenit imase super sansi no se znae deka go imame najdobriot golman na svetot kako i da e najvazno e sto pobedivme so evrogol FORZAA JUVEEEEEEEEEEE
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Добар натпревар иако не толку добра игра, али битни се 3 бода, отпосле никој не ја гледа играта туку резултатот, а за зенит мислам дека се стварно добра еќипа, многу се уиграни али АЛЕКС е цар тука нема зборови, само трезеге ме изнервира топка не фати, требаше многу порано амаури да влезе, де челие извонреден беше. Многу битна победа. FORZA JUVE FORZA RAGAZZI
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Се чека Дивне на темава :back: Којзнае шо праела коа го даде алекс голот :pipi:
 
Член од
25 мај 2008
Мислења
547
Поени од реакции
14
Слободен удар!
- Раниери се смешка со голема сласт, на противничкиот голман му нема спас....
- Се засили Дел Пиеро силно нога метна, кутриот голман сосе мрежа како партал летна
!
Секоја чест момци бравос за победата
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Честитки,баш се радувам за Јуве кој после 2 сезони без ЛШ покажа каде припаѓа.Феноменален гол на Дел Пиеро,немам зборови,со еден збор права ЛЕГЕНДА.:helou:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
ajde cestito za pobedava i aj ve molam smackajte gi real sledno kolo me nerviraat epten... pozz
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Offff... sho ubajni...
Ete vakov si go sakam...

Majstor... No coment... Se raduvam za pobedata, treba vaka, dobro izigrano, pametno, ocekuvam ist uspeh i na drugite utakmici kako vo Liga na shampioni taka i vo Serija A.

Napred Juve...
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Sekoj Italijanec e remek delo.
Italijanskiot fudbal ne e obicen, nego e umetnost...:)
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Aj da ja komentiram malce i jas mecot so Zenit.
Buffon bese super. Grygera kako i sekogas cvrst, Molinaro bese najslabiot na terenot. De Ceglie bese super. Legrottaglie i Chiellini sekogas se na visina na zadacata. Ne mozam da veruvam deka Legrottaglie ke bide vakov kako sto e. Bravo za nego. Za Chiellini nema zbor. Deckovo e Grande. Camoranesi bese super, no po negovata povreda nasata igra dobi poinakvo nivo. Salihamidzic bese komsi-komsa. Poulsen i Sissoko igraa solindo, osobeno Mohamed Sissoko. Toj e sekogas najdobriot i dava se od sebe. Nedved igra kako da ima 25 godini a ne 36. Del Piero e Xvezdata na Natprevarot, a Trezeguet ne bese los, no nasata igra nemase kvalitet za da go forcirame David. Amauri za tie 5-6 minuti bese dobar. Ranieri napravi dobar i soliden tim, pa i negovata strategija bese mrtva za protivnikot. Bravo za nego. Da ni ide vaka i protiv Cagliari vo nedela na Sant'Elia. Tamu cekam Nedved da izmara, a na negovo mesto da igra Novata nasa Xvezda SEBASTIAN GIOVINCO.
Pozdrav do site Juventini i cestita za pobedata.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Честитки за победата, се гледаме за околу месец дена, држете се :smir:
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Честито победа. Голманот на Зенит цар. Во секој случај трите бода се ваши заслужено.:smir:
 

Drughi

Green Out Bandit
Член од
12 септември 2008
Мислења
35
Поени од реакции
0
Тотално ги стопи Дел Пиеро со тој слободниот голманот не знаесе каде да се фрли :pos2::pos2::pos2:
Едновно ќе кажам Алекс Легенда која нема да се роди пофторно
:zver::zver::zver::zver::zver:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom