Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
sekako deka so kaljari nema da imame problemi ocekuvam dobra igra i ofanzivna od strana na juve a se nadevam deka ke go vidam kako igra giovingo :wink:
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Camoranesi ke bide otsuten okolu edna nedela. Bev kaj mojot drugar i toj go faka Sky Sport, i tamu kazaa deka negovata rehabilitacija ke trae okolu 7 dena. Poz
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Честитки за синокешната победа. Зенит се прикажа во одлично светло, не ги искористи своите шанси и казната ги стигна од ваша страна ... !!!* :wink:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
Каморанези може да потпише животен постис за Јуве! :pos2:
Нашо моторче во екипата само да се опорави без долготраење и супер ке биди.
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
Каморанези може да потпише животен постис за Јуве! :pos2:
Нашо моторче во екипата само да се опорави без долготраење и супер ке биди.



ај нека ти е честито победата над зенит :vozbud::vozbud:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
Фала и да ти се врне.

Немаме играч во колото :(
Мислам дека Сисоко требало да го стават.
Повеќе тука.

 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Имам малце лоши вести Каморанези,Дел Пиеро и Трезеге можно е да го пропуштат натпреварот со Каљари но тука се Јакинта,Амаури и ЏИОВИНКО кој мислам дека конечно треба да ја добие своајта шанса за повеке информации тука:nesum:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Подобро да го пропуштат за да не се повредат повеке за другите мечови.Имаме достојни замени за тие позиции т.е за алекс,давид и мауро.Нема зошто да ризикува Раниери да ги става во игра Каљари е тим кој нема да пружи отпор(без потценување) ама мислам оти ке тепаме 0-2 .. 0-3..
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Подобро да го пропуштат за да не се повредат повеке за другите мечови.Имаме достојни замени за тие позиции т.е за алекс,давид и мауро.Нема зошто да ризикува Раниери да ги става во игра Каљари е тим кој нема да пружи отпор(без потценување) ама мислам оти ке тепаме 0-2 .. 0-3..
и јас мислам оти ќе победиме, ама да не се залажуваме, каљари е екипа која секоја година им задава мака на фаворитите. не знам оваа сезона како се, ама сепак мислам дека нема да биде така лесно на сардинија. лани едвај тепавме 3-2 ви текнуе? како и да е, џовинко наместо мауро и напаѓачи амаури и јакинта и готово е.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
и јас мислам оти ќе победиме, ама да не се залажуваме, каљари е екипа која секоја година им задава мака на фаворитите. не знам оваа сезона како се, ама сепак мислам дека нема да биде така лесно на сардинија. лани едвај тепавме 3-2 ви текнуе? како и да е, џовинко наместо мауро и напаѓачи амаури и јакинта и готово е.
Потсетете се на ланското првенство колку тешко поминавме со Калјари во гости:)Годинава тие немаат освоено бод досега, па тоа може да се земе како дополнителен мотив за да нив, но Јувентус е поквалитетна екипа и мислам дека не би требало да си дозволи изненадување...Очекувам тврда игра, и победа на бјанконерите...
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
ти реков не верувам да има проблеми ама у загради пишува без потценување како од типот кој се тие бе слаби си и на крај ни бапнат 2-3... Сепак сме подобри од нив и треба да го докажеме тоа .
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Нормално дека нема потценување..Впрочем, тоа ми се допаѓа кај Клаудио Раниери што не ги потценува противниците годинава...Инаку кога сме кај Каморанези, тој потпиша договор до 2011 година, а јас тоа го сметам како да потпишал до крајот на кариериата..Ајде, по се изгледа стрим ќе бараме од Калјари - Јувентус за во недела...Интер ќе го даваат со Торино..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom