Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Дуото на Јуве во ’аут’ еден месец
Екипата на Јувентус во следниот месец нема да може да смета на услугите на повредените Кристиано Ѕанети и Марко Маркиони
абе другар...го знаеме тоа...
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
aj nema da vlezam do koga Aquilani ke pristigne. Vie sto sakate praite. Ili soglasuvajte so mene ili ne. Kiko so toa sakav da kazam deka koga Zambrotta igrase za Juventus mnogu go sakav. No toj sega ne e kaj nas, i nema sto da go sakam. Jas gi sakam samo tie igraci sto igrat vo Juventus a ne nadvor od Juve. Pozz do togas. Ciao
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Дуото на Јуве во ’аут’ еден месец
Екипата на Јувентус во следниот месец нема да може да смета на услугите на повредените Кристиано Ѕанети и Марко Маркиони
Касниш со информациите.
Јувентин брат оди поспиј малку можеби ке се сетиш дека Молинаро е кикс играч па утре(после) ке пишуваме кога ке си посвестен или сега си пијан, а може и да си играш со нас а? што мислиш?
aj nema da vlezam do koga Aquilani ke pristigne. Vie sto sakate praite. Ili soglasuvajte so mene ili ne. Kiko so toa sakav da kazam deka koga Zambrotta igrase za Juventus mnogu go sakav. No toj sega ne e kaj nas, i nema sto da go sakam. Jas gi sakam samo tie igraci sto igrat vo Juventus a ne nadvor od Juve. Pozz do togas. Ciao
Немој така, те сакаме сакаме да се дружиме и со тебе и со останатите сакаме да пружиме другарство, ти сега се лигавиш едноставно седај тука, можеби како што велиш никогаш нема да дојдеш ако викаш.
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
сега прочитах тв ... оти не сам фан на јувентус
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.655
Поени од реакции
5.339
Сите се добредојдени, ама не сме должни на некој да му голтаме навреди..Јувентит ако ние не знаеме ништо за Јувентус,ниту за фудбалот, ако не го сакаме толку Јувентус, да те прашам , „Што идиш да пишуваш тука???“

aa i ti sega pocna a.... Pa jas mozam da vi kazam deka nisto ne znaete za fudbal, osobeno za Golemiot Juventus. Ako mislite deka znaete poveke od mene za Juventus, togas ke vi go dadam moeto msn i ke zboruvame za sekoja tema samo za Juventus. Moze......
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Добро Јувентинит ти се знаеш за Јуве ние ништо не знаеме... Сега сите ке го напуштиме Форумов за да можат слободно да пишат експерти како тебе... Да добар е Милиседанезгрешинаро... Само има неколку специфични работи... Центаршут: Силно и никому... Добрана: Како кол за домати е... Никако да скокни во дуел... 2. Акциите на противникот ги кини само кога топката е во аут, корнер или не дај боже во мрежата на Буфон... Трча како коњ а е како мува без глава... Јуве не е екипа која треба да чека играчите да почнат да играат кога тие сакаат... Јуве е нешто друго... Сосема друго од Сиена, Ливорно и други... На Јуве му требаат класа играчи, а Молинаро нај веројатно не е... Ди Чеље е далеку подобар од Молинаро... И верувам дека ке игра прв тим кога ке се врати од Олимпијадава...:helou:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.695
Поени од реакции
3.647
Dobro be decki moze malku da se smirime neli, da gi oladime vzestenite glavi. Nikoj na nikomu nema da mu dokaze nisto. Sekoj ima svoe mislenje od koe tesko otstapuva.
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Moze ste go gledale klipov..... Eve go Delj Piero kako brani na trening:smeshko:eek:sobeno obrnete vnimanie na 2:13 sec:helou:
.Јувентини не иде да се натпреваруваш со нас кој е поголем фан секој за себе си знае колкава е неговата љубов кон Јуве
п.с А Иксфајр како мозеш толку битен дуел ти да прашуваш у колку саат е и кој ден тоа се знае еден месец однапред:nenene:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
епа супер што веќе имаме стрим...јас како што барав на нет, ќе ја има пренос на раи уно (а јас го фаќам на кабловска) но за секој случај, добро е да се има ова оти раи може да закочи сликата (се има случено милион пати кога има некој спорт) па да имам план б :helou:
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
епа супер што веќе имаме стрим...јас како што барав на нет, ќе ја има пренос на раи уно (а јас го фаќам на кабловска) но за секој случај, добро е да се има ова оти раи може да закочи сликата (се има случено милион пати кога има некој спорт) па да имам план б :helou:
Не може туку сигурно ке ја зкочат така да ИЧ не се лажете а еве ти и план в www.bet365.com даваат најквалитетни стримови на нет и замислете ги даваат и Јуве утре(се чуствувам ко водител на топ шоп:pos2:) само регистрирајте се и ке се снајдете УжИВАЈТЕ:helou:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.655
Поени од реакции
5.339
епа супер што веќе имаме стрим...јас како што барав на нет, ќе ја има пренос на раи уно (а јас го фаќам на кабловска) но за секој случај, добро е да се има ова оти раи може да закочи сликата (се има случено милион пати кога има некој спорт) па да имам план б :helou:
Епа да си го чуваш стримов, зошто 100% дека ќе укочи сликата, пошто не смее да се пренесува надвор од Италија на Раи Уно, а програмата ја кодираат и само во Италија може да се гледа..:)
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
еј глеам сте се спукале за молинаро:pos2: ,иначе мене ми е добар Молинаро,само не ме тепајте:smir: знам дека е киксер али се труди и се подобрува секоја утакмица
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Епа да си го чуваш стримов, зошто 100% дека ќе укочи сликата, пошто не смее да се пренесува надвор од Италија на Раи Уно, а програмата ја кодираат и само во Италија може да се гледа..:)
абе најчесто се укочува...ама има некој пат си останува и си гледаш! ја за олимпијадава тера без проблем:uvo:
битно, имаме стримови, па и да закочи кој ги е*е!
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.695
Поени од реакции
3.647
Camoranesi nesto preteruva bez potreba:


[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Camo: We need a decade[/FONT]
Tuesday 12 August, 2008
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Juventus midfielder Mauro Camoranesi concedes that it will take at least 10 years to recreate Fabio Capello’s Bianconeri.

The Old Lady exceeded expectations last season to secure third place in their first campaign back in Serie A after the Calciopoli scandal.

And while there are high hopes ahead of the start of Juve’s Champions League campaign, Camoranesi is cautious.

“Capello’s side had more quality,” the Argentine-born winger told La Stampa.

“It will take at least 10 years to get to that level if the club continues to move at this speed.”

Juve begin their Champions League campaign against Slovak side Artmedia Bratislava on Wednesday evening.

“The Champions League is an important objective for us because we have been out of Europe for two years,” Camo said.

“We are all looking forward to it. We are reaching the end of the journey we started in Serie B.

“It is impossible to make any predictions now. It all depends on how the games go.

“I really hope I can play in another Champions League Final, but this time I really want to win it.”

Camoranesi concluded by stressing his belief that Inter remain strong favourites to retain the Scudetto.

“The League is different to Europe,” he said. “Anything can happen but we aren’t any closer or further away from Inter than we were last term.
“Inter are much stronger than last year, They have lots of players with plenty of quality.”
[/FONT]
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom