Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
добро бе луѓе што е оваа толкава загриженост??? овој нема да играл, тој нема да играл...што се грижите? абе јуве младинците да ги пушти ќе ја победат Артмедиа! престанете веќе со коментари од типот ќе биде тешко, не знам што! не е битно кои 11 ќе играат! битно е тие 11 да знаат дека играат за да победат, и дека не е битно дали противникот е од братислава или од милано...секоја екипа треба да се гледа исто. а, со оглед на тоа што јуве 2 години паузираше од лш, верувајте ќе играат 120% за да победат и на крај, ќе победат!
п.с. за тиаго што зборевте, јас колку што знам по квалификациите се пријавуваат играчите кои ќе можат да играт во лш.
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
Champions League 2004/05
Preliminare, Terzo turno – Gara d’andata
Torino, stadio Delle Alpi
Martedì 11 agosto 2004
JUVENTUS-DJURGARDENS 2-2 (0-1)
RETI: 46’ pt rig Johansson, 4’ st Hysen, 5’ st
Trezeguet, 14’ st Emerson.
JUVENTUS: Buffon, Thuram (37’ st Birindelli), Legrottaglie, Montero, Zambrotta; Blasi, Emerson, Tacchinardi (7’ st Olivera); Del Piero (34’ st Zalayeta); Miccoli, Trezeguet. A disposizione: Chimenti, Ferrara, Tudor, Pessotto. All. Capello.
DJURGARDENS: Tourray; Concha, Kuivasto, Karlsson, Storm; Barson (23’ st Dovicovic), Arneng, Johanneson, Johanson, Stenman (37’ st Bapupa); Hysen (46’ st Larsen). A disposizione: Wahlstrom, Backman, Makondele, Amoah. All. Jonevret.
ARBITRO: Fandel (Germania).
AMMONITI: Blasi e Miccoli.


ej se sekavate na ovaa utakmica neli. epa fler za da ne se desi toa povtorno jas zboruvam "negativno" za juve, glej go sostavot na juve, glej go na tie (me mrze da gi pisuvam). ne treba vo nikoj slucaj da se potceni i armedia.Topka e se vrti.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Gledajte sea. Juventus moe mislenje e deka ke igra so 4 igraci vo sredniot red. Tamu ke igrat Camoranesi Sissoko Poulsen i Brazzo. Vo napadot ke igraat starite volci za protivnicite Del Piero i Trezeguet. Vo odbranata ke igraat Grygera Mellberg Chiellini i Molinaro, dodeka na golot ke bide neprikosnoveniot Gianluigi Buffon. Nema drugo resenije Ranieri. Amauri i Iaquinta ke bidat 70% na klupata za rezervi. Nema da rizikuva Ranieri so trojca napagaci, zatoa sto da ne daj boze Juventus da ima negativen rezultat i togas ke nemame nieden rezerven igrac so golem kualitet i potencijal. Ova mislam deka ke bide i oficijalniot sostav na Juventus protiv Artmedia v'Sreda.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
ej se sekavate na ovaa utakmica neli. epa fler za da ne se desi toa povtorno jas zboruvam "negativno" za juve, glej go sostavot na juve, glej go na tie (me mrze da gi pisuvam). ne treba vo nikoj slucaj da se potceni i armedia.Topka e se vrti.
Торпедо, искулирај бе човек...Има една поговорка, „Во животот се исполнуваат најголемите надежи но и најголемите стравови“...Затоа ти препорачувам на 13 да си купиш еден тон чипс, да си седниш пред тв, стримче ќе те чека, и ќе гледаш доминација на Јуве, и тоа 90 минутна..Остај го тоа со Ѓургарден, помина..Таа лекција е веќе научена...

Напишано од 24fudbal.com.mk
....Tuttosport вели дека Јуве ќе изврши притисок врз Рома за ангажманот на Аквилани а како опција е и Ледесма од Лацио, кој најави заминување поради недоразбирање со управата на клубот околу новиот договр.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Gledajte sea. Juventus moe mislenje e deka ke igra so 4 igraci vo sredniot red. Tamu ke igrat Camoranesi Sissoko Poulsen i Brazzo. Vo napadot ke igraat starite volci za protivnicite Del Piero i Trezeguet. Vo odbranata ke igraat Grygera Mellberg Chiellini i Molinaro, dodeka na golot ke bide neprikosnoveniot Gianluigi Buffon. Nema drugo resenije Ranieri. Amauri i Iaquinta ke bidat 70% na klupata za rezervi. Nema da rizikuva Ranieri so trojca napagaci, zatoa sto da ne daj boze Juventus da ima negativen rezultat i togas ke nemame nieden rezerven igrac so golem kualitet i potencijal. Ova mislam deka ke bide i oficijalniot sostav na Juventus protiv Artmedia v'Sreda.
Молинаро, па нели се повреди со Кнежевич и двајцата или стартер ке биде пак не била среиозна повредата, како и да е мислам Молинаро веќе тука не е потребен од кога КЕЛИНИ играше лев бек и се покажа стварно многу добар и имаше супер игра како лев бек тогаш кога играше Келини лев бек и беа Легротагље и Мелберг дефанзифци централни а Григера беше десен бек, мислам дека вака ке биди и со Артмедија бар ја така мислам и се надевам дека ке биди така, само да кажам многу ми е страх кога противникот е во нашиот шеснаесетник со дуел со Легротаље е тогаш ми е многу страх држам палци да не направи некој прекршок Легро, бидејки неговите дуели се 60% под фаул.
Амаури сигурен сум дека ке игра на натрепварот 100% а дали тоа ке игра 1 тим или замена незнам тоа ама сигурен сум дека ке игре.
Пак не кажавте кога игре Јуве утре или другиден против Артмедија и во колку часот ?
добро бе луѓе што е оваа толкава загриженост??? овој нема да играл, тој нема да играл...што се грижите? абе јуве младинците да ги пушти ќе ја победат Артмедиа! престанете веќе со коментари од типот ќе биде тешко, не знам што! не е битно кои 11 ќе играат! битно е тие 11 да знаат дека играат за да победат, и дека не е битно дали противникот е од братислава или од милано...секоја екипа треба да се гледа исто. а, со оглед на тоа што јуве 2 години паузираше од лш, верувајте ќе играат 120% за да победат и на крај, ќе победат!
п.с. за тиаго што зборевте, јас колку што знам по квалификациите се пријавуваат играчите кои ќе можат да играт во лш.
Не се дигај многу, и ја можам тоа да го кажам дека Артмедија е никој и ништо дека со 11 младинци ке ги победиме, ако е така сите ке викат така и сите ке ја победуваат Артмедија, како може да кажеш со младинците ке ја победиме нели треба да има игра во Јуве од кај знаеш тие деца(младинци) што ке направат не се сили толку многу за на крај да не не исчукат (не дај боже) никогаш не велам дека победуваме 100% така да ке си сочекам.
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Па ништо чудно ако игра Киелини бек... Негоа природна позиција е лев бек а не централно... Сепак мислам дека ќе имаме фул одбрана за во среда...
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10


Пак не кажавте кога игре Јуве утре или другиден против Артмедија и во колку часот . Eve ti Xfire
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Не се дигај многу, и ја можам тоа да го кажам дека Артмедија е никој и ништо дека со 11 младинци ке ги победиме, ако е така сите ке викат така и сите ке ја победуваат Артмедија, како може да кажеш со младинците ке ја победиме нели треба да има игра во Јуве од кај знаеш тие деца(младинци) што ке направат не се сили толку многу за на крај да не не исчукат (не дај боже) никогаш не велам дека победуваме 100% така да ке си сочекам.
ти ако сакаш чекај си за да се увериш...што е до мене јуве е веќе во групите од лига на шампиони.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
XFire ne znam zs mislis loso za Molinaro. Deckovo navistina e dobar. Nikade ne sum cital vaka loso za Molinaro. Gi gleav i nekolkute komenti pred nekolku dena koga glavna tema bese toa za Molinaro. Ne znam sto mislite loso kaj nego. Navistina mene mi se dopaga. Ne znam sto ke mislite, no Molinaro ima nekolku karakteristike koi se isti so Zambrotta. Ne znam od kade zemate losi informaci za Molinaro, ili mozebi sami si gi postirate. Chiellini ni e potreben kako centralen defanzivec. Toj ni e edinstveniot stolb vo odbranata. Samo kaj nego sum siguren vo duelite so protivnickite napagaci. Legro ne mi se sviga bas mnogu. Podobro e da si igra vo tandem so Mellberg, dodeka Grygera vo posledno vreme se naoga vo odlicna forma.

A natprevarot Juventus - Artmedia ke se igra vo sreda od pocetok na 20:45.
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Ако е доволно спремен Јуве ке успеј со кој било состав, какви било ротации да ја победи Атрмедија... Имаме доста јак тим... Се надевам една класа појак од Артмедија со што значи дека ке издвојуваме победа... Само сепак се плашам, бидеќи имаме доста повредени... Некои недостигаат... Тоа е голем хендикеп за кој било клуб па макар и за Јуве... Да немаш 3-4 стандардни поединци тоа е сосема поинаков тим.. :helou:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
XFire ne znam zs mislis loso za Molinaro. Deckovo navistina e dobar. Nikade ne sum cital vaka loso za Molinaro. Gi gleav i nekolkute komenti pred nekolku dena koga glavna tema bese toa za Molinaro. Ne znam sto mislite loso kaj nego. Navistina mene mi se dopaga. Ne znam sto ke mislite, no Molinaro ima nekolku karakteristike koi se isti so Zambrotta. Ne znam od kade zemate losi informaci za Molinaro, ili mozebi sami si gi postirate. Chiellini ni e potreben kako centralen defanzivec. Toj ni e edinstveniot stolb vo odbranata. Samo kaj nego sum siguren vo duelite so protivnickite napagaci. Legro ne mi se sviga bas mnogu. Podobro e da si igra vo tandem so Mellberg, dodeka Grygera vo posledno vreme se naoga vo odlicna forma.

A natprevarot Juventus - Artmedia ke se igra vo sreda od pocetok na 20:45.
Не кажав толку лошо како што мислиш, Молинаро е добар играч супер има добар центаршут но во НАПАД, а да кажеме во одбрана нема многу квалитет ако не некој побрз играч одма му избегал исто така и за скоковите не е баш најдобар секој го скокнува затоа ми е мене во напад е добар а во одбрана е нешто послаб, затоа велам како што кажав во минатиот пост да биде Келини лев бек, Легро и Мелберг централни деф, а Григера десен бек, така мислам ја според мене а како ке одлучи Раниери тоа е негова работа
Поздрав.:salut:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
XFire ne znam zs mislis loso za Molinaro. Deckovo navistina e dobar. Nikade ne sum cital vaka loso za Molinaro. Gi gleav i nekolkute komenti pred nekolku dena koga glavna tema bese toa za Molinaro. Ne znam sto mislite loso kaj nego. Navistina mene mi se dopaga. Ne znam sto ke mislite, no Molinaro ima nekolku karakteristike koi se isti so Zambrotta. Ne znam od kade zemate losi informaci za Molinaro, ili mozebi sami si gi postirate. Chiellini ni e potreben kako centralen defanzivec. Toj ni e edinstveniot stolb vo odbranata. Samo kaj nego sum siguren vo duelite so protivnickite napagaci. Legro ne mi se sviga bas mnogu. Podobro e da si igra vo tandem so Mellberg, dodeka Grygera vo posledno vreme se naoga vo odlicna forma.

A natprevarot Juventus - Artmedia ke se igra vo sreda od pocetok na 20:45.
Juventit,добар е Молинаро...За фудбалче со жетончиња, и за ловење во матно, за садење боливач, за копање кашкавал..Молинаро, има зад себе една две до три добро изиграни натпревари, се друго е пропадната инвестиција..Молинаро да го стигни Замброта онај што беше во Јувентус , му требаат светлосни години..А да те запознаам со името на Молинаро меѓу нас..Молиседанезгрешинаро....
btw Молинаро е кикс до кикс, многу слаб играч, кога ќе е во него топката срцето ми е впетици,и искрено се надевам дека годинава ќе му биде лесно на Де Чеље да му го земи местото..Воопшто нема конкуренција во Молиседанезгрешинаро...
Еве ви еден диалог на еден официјален Јувентус форум(со Пират го читавме)
Личност 1: Стадионот на Јуве новиот, од аут линијата до трибините има 7 метри, и таман можам да го погодам Ибра во глава со молотов коктел...
Личност 2: Или да загиниш од некое додавање на Молинаро....

Ете колку го сакаат!
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Juventit,добар е Молинаро...За фудбалче со жетончиња, и за ловење во матно, за садење боливач, за копање кашкавал..Молинаро, има зад себе една две до три добро изиграни натпревари, се друго е пропадната инвестиција..Молинаро да го стигни Замброта онај што беше во Јувентус , му требаат светлосни години..А да те запознаам со името на Молинаро меѓу нас..Молиседанезгрешинаро....
btw Молинаро е кикс до кикс, многу слаб играч, кога ќе е во него топката срцето ми е впетици,и искрено се надевам дека годинава нема да му биде лесно на Де Чеље да му го земи местото..Воопшто нема конкуренција во Молиседанезгрешинаро...
Да, но во напад стварно го бидува имаше и неколку асистенции за гол сезонава, за во напад е стварно добар има добар центаршут а за во одбрана е стварно киксер :tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom