Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Moznite formacii Juventus - Armtedia Bratislava
JUVENTUS (4-4-2): 1 Buffon, 21 Grygera, 4 Mellberg, 3 Chiellini, 28 Molinaro, 16 Camoranesi, 22 Sissoko, 18 Poulsen, 7 Salihamidzic, 10 Del Piero, 17 Trezeguet.

(13 Manninger, 5 Zebina, 33 Legrottaglie, 27 Ekdal, 35 Esposito, 8 Amauri, 9 Iaquinta). Trener. Ranieri
ARTMEDIA (3-4-3): 1 Kamenar, 2 Farkas, 19 Cisowski, 17 Salata, 21 Urbanek, 12 Obzera, 23 Velicky, 25 Kozar, 9 Halenar, 22 Pospech, 13 Piroska.
(30 Hyll, 24 Burak, 28 Szabo, 20 Fodrek, 0 Hasek, 11 Silva, 14 Oravec). Trener. Weiss.
Sudija: Vassaras (Gre)
Овој двојкава од нивна екипа ... Фаркаш ,е суспендиран ради золти картони со тампере Јунајтед и нема да игра ... валјда им е некој столб у одбрана ... кој го знае.
Судијава Грк .. ај ќе свирне некое пеналче
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
Ajde be so vi bide sto ste ucvikale, zivnete malce, nema nisto novo, se isplasivte za utre,?
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Ajde be so vi bide sto ste ucvikale, zivnete malce, nema nisto novo, se isplasivte za utre,?
Чекај брат.. Рано е ке живни... Сите се излезени... се надевам дека ке биди активно како вчера... А јас не сум ни малку исплашен за утре.. Верувам на победа и тоа од 2-3 гола разлика... Еве читам на goal.com Јуве го имал нај јакиот напад во европа... Се надевам дека утре тоа ке го покажат...:helou:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
ke bide be ke gi izduvame utre kako cigance mrsolce, toa li e ekipa salata, kamenar ili kako bese so ostanatata selska bagra.
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
ej nikoj ne se rasprava so juventinit samo se salime, a ti zagrej noze na forumot od milan i glej si rabota tamu kako ke vi bide vo UEFA so bate borisov, mlada boleslav,pa i artemedia ke vi ja dajme :pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
Cekajte sea. Juventus da ne bese MoggioPoli ke imase 29, dodeka so MogioFalsoPoli ima -2 trofei po malku. Edno Scudetto 2005/2006 mu ja dodavaa na lutitet rivali, na Inter dodeka 2004/2005 i ja podari na Italijanskata futbalska federacija. Ima sansi vo narednite godini Juventus da go vrati Scudettoto sto go osvoija 2004/2005 godina, i togas ke imame 28. Pozz.
bog da cuva juventinit ne mi smeta so prakas informacii ama daj molim te so tie nekoi glupi komentari prestani. Nie ne znajme vcerasni sme pa ti sea ke kazuvas sto bilo kako bilo i sto ke bide
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
bog da cuva juventinit ne mi smeta so prakas informacii ama daj molim te so tie nekoi glupi komentari prestani. Nie ne znajme vcerasni sme pa ti sea ke kazuvas sto bilo kako bilo i sto ke bide
Dali spomnav nesto deka ti ne znaes i deka si vcerasen. Neli sme Juventini... togas sto komentiras gluposti. Jas mu kazav ne toj fanot na Milan deka kako e realnosta so trofeite na Juventus, a drugo nisto ne kazav, neli e taka... Togas nemame nisto protiv neli.. Pozz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom