Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Да, но во напад стварно го бидува имаше и неколку асистенции за гол сезонава, за во напад е стварно добар има добар центаршут а за во одбрана е стварно киксер :tapp:
епа да...ама неговата позиција е бековска, а основна задача на бековите им е играта во одбрана, а после играта во напад! а него не го бива таму кај што мора да игра добро...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Да, но во напад стварно го бидува имаше и неколку асистенции за гол сезонава, за во напад е стварно добар има добар центаршут а за во одбрана е стварно киксер :tapp:
Во напад го бидува?Со ракетите што ги лансира во небото?Од 10 центаршута еден ќе му се погоди..Тоа не е баш добро..Молинаро е добар играч за во Сиена, Катанија, Каљари..За во Јуве не му е местото.Него треба дефанзивата да му е подобра.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Cekaj.. Ti mislis deka Molianaro e propadnata investicija a? Sakam da vi kazam deka toa sto go misli Ranieri i italijancite za Molinaro, vie sosema sprotivno mislite. Ti Kiko MC aj kazimi ti mene zs Molinaro e los, a dodeka e los zosto Ranieri od 5to kolo minatata sezona, koga Juventus ko deklasirase Reggina so 4-0, sekogas go stava vo prva postava. Da e los kako sto mislis ti, togas nema da bese del od najtrofejniot italijanski klub. I De Ceglie e dobar, go sakam nego zs e Bianconero, no Molinaro ke bide toj koj ke igra pocesto na levata bekovska pozicija. I jas nekoe vreme mislev loso za nego, no dodeka ne analiziras kako igra eden igrac togas sesto sto ke reces ke bide za dzabe. I ne kazav deka e kako Zambrotta, no gi ima nekolku karakteristiki koi mu se isti kako Zambrotta. Cristian Molinaro e super igrac za Juventus spored mene. Super si igrase so Pavel Nedved po levata strana, i super se razbirase so nego. Ova godina toj ke ima motivacija uste pogolema, deka zad nego e i Paolo De Ceglie, koj momentalno gi brani boite na Azurrite vo Olimpiadata koja se zadrzuva vo Peking.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
абе јувентинит, шо збориш бе? каква анализа какви глупости? не го бива дечково! и не ми е гајле што мисли раниери за него. факт е дека прави многу грешки! и треба под итно да се бара замена за него! дали тоа ќе биде де чеље, кој има потенцијал, или некој веќе докажан не е битно...тоа ќе се види оваа година кога ќе играат во лш...замисли си да молинаро треба да го чува к.роналдо???
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Арно што ме потсети за Де Чеље,
Е ова што го гледав мислам дека за неколку години ке постигне многу валјда и Замброта ке го надмини, Де Чеље е играч млад и кој се бори за неговата екипа(италија) ја гледав италија кога победе со 3-0 на тие незнам кој беа, Де Чеље не даде ни еден да го помине стварно беше многу добар се бори се гледе тоа дека има во него сила, сака да постигне многу се труди, сега по враќањето на Де Чеље мсилам дека слободно може да биди 1 тим отколку Молинаро, Јувентун да те запрашам нешто, си го гледал ти Јуве посебно Молинаро ? ако не си го гледал тогаш не го фали Молинаро види го како игре бек, во одбрана па после тоаа ке зборуваме
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
aa i ti sega pocna a.... Pa jas mozam da vi kazam deka nisto ne znaete za fudbal, osobeno za Golemiot Juventus. Ako mislite deka znaete poveke od mene za Juventus, togas ke vi go dadam moeto msn i ke zboruvame za sekoja tema samo za Juventus. Moze......
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Cekaj.. Ti mislis deka Molianaro e propadnata investicija a? Sakam da vi kazam deka toa sto go misli Ranieri i italijancite za Molinaro, vie sosema sprotivno mislite. Ti Kiko MC aj kazimi ti mene zs Molinaro e los, a dodeka e los zosto Ranieri od 5to kolo minatata sezona, koga Juventus ko deklasirase Reggina so 4-0, sekogas go stava vo prva postava. Da e los kako sto mislis ti, togas nema da bese del od najtrofejniot italijanski klub. I De Ceglie e dobar, go sakam nego zs e Bianconero, no Molinaro ke bide toj koj ke igra pocesto na levata bekovska pozicija. I jas nekoe vreme mislev loso za nego, no dodeka ne analiziras kako igra eden igrac togas sesto sto ke reces ke bide za dzabe. I ne kazav deka e kako Zambrotta, no gi ima nekolku karakteristiki koi mu se isti kako Zambrotta. Cristian Molinaro e super igrac za Juventus spored mene. Super si igrase so Pavel Nedved po levata strana, i super se razbirase so nego. Ova godina toj ke ima motivacija uste pogolema, deka zad nego e i Paolo De Ceglie, koj momentalno gi brani boite na Azurrite vo Olimpiadata koja se zadrzuva vo Peking.
:)Раниери го поддржува(според мене, тоа ми е голема мистерија), а Италијанците ако го поштоваа толку ќе го земеа да игра на ЕП, а не беше ниту во резервите..Зошто мислам дека Молинаро не чинел?Значи според тебе круцијалниот меч на Молинаро му беше дуелот со Реџина а?За во Јуве не треба играч кој ќе игра променливо, еден натпревар добро, десет ќе биде пропалица невидена, па пак ќе биде една добар..На Јуве му треба стабилен играч на таа позиција..Спореди ги топките што ги праќа Григера, со оние на Молинаро..Или дека ти личел на Замброта, спореди го шутот и накревањата на Замброта со шутот и накревањата на Молинаро, чим ги спореди..За додавања да не зборувам..Високи топки од десет една ќе намести, во одбраната од 20 пробиви на противничките играчи пет ќе одбрани..Замброта и Молинаро освен косата што им е црна на двајцата во ништо друго не ми се слични...Се надевам дека годинава ќе се покажи во подобро светло и ќе ме демантира, ама според пријателскиве досега, гледајќи како игра, не гледам ниту минимално подобрување...И Олимпијадата не се задржува туку се одржува во Пекинг
aa i ti sega pocna a.... Pa jas mozam da vi kazam deka nisto ne znaete za fudbal, osobeno za Golemiot Juventus. Ako mislite deka znaete poveke od mene za Juventus, togas ke vi go dadam moeto msn i ke zboruvame za sekoja tema samo za Juventus. Moze......
Ние 50 души ништо не знаеме, ти се знаеш..:tapp:
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
a ti XFire mislis deka jas ne go gledam Juventus. Pa jas mislam deka ako ne go gledam Juventus nemase da gi prasam lugeto koga ke igra i u kolku ke zapocne Juventus so Artmedia. Jas mislam deka ti ne si Juventinos so Srce.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
од каде ти на тебе право да ни кажеш на нас колку знаеме за јувентус???
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
a ti XFire mislis deka jas ne go gledam Juventus. Pa jas mislam deka ako ne go gledam Juventus nemase da gi prasam lugeto koga ke igra i u kolku ke zapocne Juventus so Artmedia. Jas mislam deka ti ne si Juventinos so Srce.
Јувентинит, мислам дека е време да престаниш со навреди кон тие што не мислат како тебе..Затоа е ова форум, и затоа има различни мислења за споделување..Ако не се согласува некој со тебе ( а во случајов никој не се согласува со тебе ), не ти дава никакво право да се служиш со ниски удари,односно со навреди..Сакам културно да ти кажам, а ако продолжиш како одговорен за Фан Клубов, ќе морам да те пријавам на модератори..Зошто никој не е дојден овде да го навредуваш ти..Јасно?
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
aj kiko kazi mi ti mene dali si go poznaval Zambrotta vo 2000 godina . Pa takov e i Molinaro. Dokolku igra ke se podobri. Znaes deka Zambrotta ne bese nikoj koga dojde vo Juventus od Bari 2000 godina. Togas bese rezerva, i treba da znaes deka vistinskata uloga na Zambrotta e Univerzalen igrac. Zambrotta ne bese nikoj do 2003 godina, a od togas pocna da si igra prekrasno. Zambrotta sum go sakal premnogu togas koga bese del od La Vecchia Signora, no toj treba da znae deka Juventusi go sakam 1000 pati poveke od nego.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Juventinit никој не се согласува со тебе за Молинаро и за изјавите за Аквилани дека 100% е наш, па велиш запиши мена мсн да праиме муабет, еве тема Јувентус кажи ке праиме сите 50 души што сме фанови сите да праиме муабет можеби ке се сложиме како и да е ајде кажи што да праиме муабет за Јуве еве праиме не се согласуваме сите со тебе тоа со Молинаро што го кажуваш :toe:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
aj kiko kazi mi ti mene dali si go poznaval Zambrotta vo 2000 godina . Pa takov e i Molinaro. Dokolku igra ke se podobri. Znaes deka Zambrotta ne bese nikoj koga dojde vo Juventus od Bari 2000 godina. Togas bese rezerva, i treba da znaes deka vistinskata uloga na Zambrotta e Univerzalen igrac. Zambrotta ne bese nikoj do 2003 godina, a od togas pocna da si igra prekrasno. Zambrotta sum go sakal premnogu togas koga bese del od La Vecchia Signora, no toj treba da znae deka Juventusi go sakam 1000 pati poveke od nego.
А можеш малку да ги потсредиш постовиве?Не ти се поврзани ништо не се разбира (немој да сватиш злонамерно, туку препрочитај си го и види дали самиот ќе разбериш нешто)...Кој треба да знае дека повеќе го сакаш Јувентус?Замброта?А постои и таква мера кој повеќе го сака Јувентус?Не сум знаел..Кај има таква вага па и јас да си ја измерам љубовта за Јувентус?
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
aj kiko kazi mi ti mene dali si go poznaval Zambrotta vo 2000 godina . Pa takov e i Molinaro. Dokolku igra ke se podobri. Znaes deka Zambrotta ne bese nikoj koga dojde vo Juventus od Bari 2000 godina. Togas bese rezerva, i treba da znaes deka vistinskata uloga na Zambrotta e Univerzalen igrac. Zambrotta ne bese nikoj do 2003 godina, a od togas pocna da si igra prekrasno. Zambrotta sum go sakal premnogu togas koga bese del od La Vecchia Signora, no toj treba da znae deka Juventusi go sakam 1000 pati poveke od nego.
и што сакаш да кажеш сега? дека на молинаро ќе му тргне, само е прашање на време кога? и ние треба да го чекаме господинот да му се посреќи па да стане топ играч? а до тогаш, што? да биде минуван од роналдо, од бехрами, станкович и така натаму? и јуве да прима голови, да губи бодови и титули? ама не е битно, оти го чекаме него...и после кога ќе му тргне, еее тогаш ќе видите вие кој е молинаро! а додека го чекаме малиот да почне да игра како што треба, потенцијал како де чеље треба да скапува на клупа? или не дај боже да си ја најде среќата во друга екипа?
не, мислам дека не си во право! знам како играше замброта кога дојде во јуве, и можам да тврдам дека не играше толку лошо колку молинаро. овој прави грешки од кои јуве прима гол, или барем е под закана за такво нешто. и тоа по неколку на натпревар! кога замброта го има сторено истото? 5-6 пати да го поминат и да дојдат до шанса за гол?
се на се...раниери ќе направи огромна грешка, ако веднаш по враќањето на ди чеље од кина, не му го даде првотимскиот статус!
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
Дуото на Јуве во ’аут’ еден месец
Екипата на Јувентус во следниот месец нема да може да смета на услугите на повредените Кристиано Ѕанети и Марко Маркиони
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom