Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
А ќе го даваат некаде по телевизииве денешниов натпревар или морам Интер да го гледам?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.636
Поени од реакции
11.263
Дел Пиеро за 1-1! :zver:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
А ќе го даваат некаде по телевизииве денешниов натпревар или морам Интер да го гледам?
Изгледа ништо. Инаку Бириндели не бил повикан воопшто во составот поради повреда (така пишеше на страната).

п.с. Шому фалеше на Интер (Баш беа интересни:pos2:)
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Juventus go izramni rezultatot na 1:1 .... PROTIV INTER , A NE ZA SEBE . ( za da ima motiv parma da igra vo poslednoto kolo )
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Ај за тие што не го гледале мечот:
Јувентус - Катанија 1-1
Highlights

П.С. зошто кога не даваат некој натпревар на ТВ, не побарате линкови за гледање на интернет ?
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Ај за тие што не го гледале мечот:
Јувентус - Катанија 1-1
Highlights

П.С. зошто кога не даваат некој натпревар на ТВ, не побарате линкови за гледање на интернет ?
Фала за хајлајтсот. Инаку барем мене ненормално споро ми одат такви преноси и за то избегнувам да гледам на нет. За ова си планирав некое хајлајтче да гледам (уште еднаш фала). Секако мечот беше за престиж.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
ej juve daj bar posledno kolo tepajte ne se opustajte tolku citam zebina igralll mnoogu loso ke treba sledna sezona lev i desen bek i sredinceto da go sredime
 

MILAN4EVER

MIL@NIST
Член од
27 април 2008
Мислења
969
Поени од реакции
3
ZNAEV DEKA I OVAA UTAKMICA KE JA PUSTAT
abe vie preteravte so ova ke mu a pustat ke mu a pustat pa neli go gledase haylaytsot juve napagaa celo vreme i imaa mnogu 100% sansi a ovie od edna srekna situacija mu dadoa gol:toe:
a inaku i katania se borese za opstanok ne vikajte deka mu ja pustija
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
Утакмицата не беше пуштена..Јувентус имаа многу шанси, а на Дел Пиеро му успеа таа во 89 минута..Наредно коло последно, и гостуваме на Сампдорија, и ќе одам вкладилница ќе ја пишам сингл 3+...
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Натпреварот ЈУВЕНТУС-Сампдорија е преместен за сабота од 3 часот се надевам дека ке го гледаме на Телма...во последното коло ке биде борбата за првото место за кистата на стрелци помеѓу Дел Пиеро(мојот фаворит)Трезеге и Бориело се надевам дека ѕврот ке го земе едноставно го заслузи:toe:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
585
Поени од реакции
1
da da pinturicio sakam da bide prv da se znae koj e n1 vo italija
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.740
Поени од реакции
9.730
Фурија Чека а.к.а Павел Недвед уште една година во Јуве!!! Секоја чест легендо, ќе ни требаш догодина! Пишува на официјалната.
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
585
Поени од реакции
1
a ja slusnav deka od naredna godina ke se penzionira nema veke da igra fudbal ali daj boze da ostane kako ke ni dojde on vo igrata
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Zambrotta:I could return to JUVE!!

toppppppppp dojdi majstore slobodno:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom