Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 февруари 2008
Мислења
585
Поени од реакции
1
denes kako prvo na siena ne i trebaa bodovi za opstanok i so nereseno se spasavase da ne ispadne prvpat denes vo mojot zivot igram moj tim na livce i me zaeba i se gledase deka im bese pustena na siena da tepaat...ali i da tepavme na nas ne ni trebaat bodovi i taka ideme vo liga na sampioni
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Какви црни информации сакаш, не вервам дека некој го има гледано натпреварот. Сите се во ист термин плус Миљанското дерби беше сега. Никој не ги пренесваше Сиена. Евентуално ако има текстуален репорт на Трач.ком. прочитај. Поздрав.
Ја го глеав после првиот гол на Сиена опадна нашата мотивација и немаа зелба а игра...Сисоко ѕвериште како и секогаш владееше на средината...Каморанези немаше среќа а имаше многу добри продори и шанси пред гол се на се лошо игравме ако треба прашајте за некој играч како играл ке ви казам:helou:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
pa se znaese deka nema da ima zelba juve za igra i za bodovi im ja pusti za posiguren plasman na tabelata. Sledna e katania a ? ke tepameeeeeeeeeeeee??
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
585
Поени од реакции
1
NESTO MI MIRISA DEKA I OVAA KE IM JA PUSTIME..NA NAS NE NI TREBA ZA NISTO A KATANIA SE BORI ZA OPSTANOK
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
во добри односи сме со катаниа?
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
585
Поени од реакции
1
pa neznam dali sme vo dobri ali neznam zaso imam custvo deka ovaa nula ke bide
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
Јас мислам дека чиста нула ќе биде оваа..
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
Се ќе се види на местото на случувањата...Ќе се разоткријаат мистериите...
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
или 0-0 или 2-1 за јуве мој тип..

 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
ке видиме во недела
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.740
Поени од реакции
9.730
Инаку... можно е Амаури да заврши у Милан, а Џилардино да дојде во Јуве. Јувентус најверојатно не ги задоволуваат побарувањата на Амаури околу годишната плата, па затоа може да го избере Милан. Ако ова се случи, ќе бидам презадоволен. Секо по се изгледа е паметен. Палермо многу бараат за Амаури. 15 милиони плус 3 играчи... Од друга страна, Џила ќе блесне во Јуве ако дојде, запамтете ми зборовиве. Од мал е навивач на Јуве, евтино ќе кошта, сведски шампион е од изминатиот мондијал, има искуство во Лига на Шампиони... што друго може да посакаме...
Читам дека наводно и Ујфалуши се договорил со Јувентус да дојде на крајот од сезоната. И ова би било одлично ако се реализира. Одличен играч, за бес пари ќе дојде плус... Ми се свиѓа што земаат добри, искусни слободни играчи (Салихамиџич, Григера, Занети, Мелберг). Освен што не плаќаме за нивните услуги, нема разочарување доколку не се снајдат добро.
Сега ни треба уште одличен лев бек, еден или двајца средишни играчи и од светска класа еден централен бек по можност...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom