Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јули 2006
Мислења
109
Поени од реакции
0
hehehe on brka italjanki ne ne drapa nas vamo heheh ok ako imas nesto NEW tuka sam ja ti od deka bese rece ?
 
Член од
6 јули 2006
Мислења
109
Поени од реакции
0
definitivno juve odpaga so -6 boda startova sezona site zaminuvaat osvem Del`piero so sreka neka ni e za 3-4 godini kaj da e pak ke se vratime .......
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Ко ви велеше чичко ви дека Јуве местат натпревари и манипулираат со судии се смеевте. На ви сеа, давете се во своите лајна.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Sindikat напиша:
Ко ви велеше чичко ви дека Јуве местат натпревари и манипулираат со судии се смеевте. На ви сеа, давете се во своите лајна.
Pazi vo Italija site mestea a tie pederite Milan na celo so cico Berluskoni za da se spasi Milan gi namesti i Lazio i Fiorentina,neka ide Juve u B ali morase i Milan da go izbacat baska sto vtorpat go fakaat da mesti (prvpat 1982) i go baraa Mogi da napravi transfer u Milan i koga ovoj gi odbi go predadoa-Forza Juve
 
Член од
25 јули 2006
Мислења
9
Поени од реакции
0
Ako moze ovaa godina nekoj drug ke osvoii titula vo Italija,a za narednata se znae koj ke ja zemi titulata :) :D :) Forza-Juve!!! Vinci Per Noi!!!
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
PsyRombo напиша:
Ako moze ovaa godina nekoj drug ke osvoii titula vo Italija,a za narednata se znae koj ke ja zemi titulata :) :D :) Forza-Juve!!! Vinci Per Noi!!!
Да, да со минус бодови ќе освојат сериа б.
Ти си будала бе, башка цел тим е позајмен.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
vlatko напиша:
Да, да со минус бодови ќе освојат сериа б.
Ти си будала бе, башка цел тим е позајмен.
Така е. Нема шанси Јувентус да иде во прва лига за една сезона.


Нема шанси. :baeh: :baeh: :baeh:
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Macedonian напиша:
Така е. Нема шанси Јувентус да иде во прва лига за една сезона.


Нема шанси. :baeh: :baeh: :baeh:
Крајот си го краси делото. Само останва да види ме што ќе направат, тој што не навива за нив мисли дека е невозможно, но јас мислам дека имаат големи шанси:vozbud:
 

dav

Администратор по заслуга
Член од
24 јуни 2006
Мислења
577
Поени од реакции
1
ааа со колку бодови минус ке ја стартуваат следната сезона?
 

Mesija

Hardcore Superstar...
Член од
13 ноември 2005
Мислења
212
Поени од реакции
1
Димитар напиша:
-17 бодови, најново е тоа... но, и да се вратат јуве за една година тешко дека ќе можат да освојат нешто во СериеА , сега потешко ќе можат да местат...
Абе грицкај , и бркај работа..Јас предвидувам дека Рома ќе биде новиот шампион на Серија А, а наредната сезона доаѓа Јувентус со убиствена машинерија...


Дел Пиеро, Недвед, Каморанези, Трезеге и Буфон имаат преддоговори со Д.Дешамп, ама ако не се вратат во Серија А наредната година и тие си бегаат од Јувентус....
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
abe koa imaa minus 30boda nemaa sansi ama sea imaat sansi da se vratat pokraj se ne deka navivam za niv ama imaat avtoritet i ke doat vo serija a za narednata sezona sigurno takvi se tie
 

Mesija

Hardcore Superstar...
Член од
13 ноември 2005
Мислења
212
Поени од реакции
1
Абе остај го Димитар, тој од љубомора зборува, бидејќи Интер е најчистиот тим во Италија, тие не ни помислуваат да местат судии ниту утакмици...Сите други местат, Морати е најчистиот...Ама знаеш што ми е најинтересно??? Сите овие години човекот потроши повеќе од Роман Абрамович што има потрошено, и пак нема никакви резултати од Интер...А чекајте да ја видите Рома нареднава сезона....А и Милан има шанси иако почнува со -8 бода....
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
a be juve ke se vrati za dve sezoni no dotogas mnogu raboti ne ke se isti ke nema poke namesteni igri i mnogu tesko ke im e.
se cudev edno vreme kako e mozno juve vo calcoto praese partali a arsenal gi eliminirase :)
gospod mi dade odgovor
P.S.iako ne sum za juve imam golema pocit kon niv ama mislam deka pak ke kupat sudii i natprevari taka da ke gi isfrlat od ligata i voopsto nema da postoi klubot
 

Mesija

Hardcore Superstar...
Член од
13 ноември 2005
Мислења
212
Поени од реакции
1
Crazy P0Y0L напиша:
a be juve ke se vrati za dve sezoni no dotogas mnogu raboti ne ke se isti ke nema poke namesteni igri i mnogu tesko ke im e.
se cudev edno vreme kako e mozno juve vo calcoto praese partali a arsenal gi eliminirase :)
gospod mi dade odgovor
P.S.iako ne sum za juve imam golema pocit kon niv ama mislam deka pak ke kupat sudii i natprevari taka da ke gi isfrlat od ligata i voopsto nema da postoi klubot
Само надевај се другар..Само надевај се...Интер немаат видено титула па ајде можи ќе бидиме ние среќниците да дочекаме, и во нашиот век интер да земи титула:tv: ..А за Јуве не се секирајте многу...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom