Фантом организација го преплави Скопје со плакати

Член од
19 февруари 2009
Мислења
250
Поени од реакции
19
Прво и основно 10 години работа во невладин сектор
2. Работам за странски НВО-и , соработувам со сите поголеме мАК НВО и фондацијата приватна на сдсм...

Знам како тие работеа додека беа на власт..
За некој ден ќе дознаете и кој се организатори на овие плакати...

Ај да се кладиме:::

Јас типувам на организација блиска до власта...типувам дека е подржана со државни пари...дали преку грант..или преку “чланарина“ на владеачки п-олитичари!

кој сака да се клади против?:???
:pos2:

znaeme kako rabotat NVO i SDS i bez priznanija, ama fala so prizna :pipi:

inace, se nadevam deka vlasta e zameshana, ke mozam pomirno da spijam, znaekji deka nemame razni kodoshi i gomna ko brane i bUCKo na vlast :helou:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
ТОКМУ ТАКА, за тоа праиме муабет цело време!
Абе сега ме убедуваш во нешто за што се држиш ко пијан за плот. И да ти кажам дека јас лично сум ги дал парите, пак нема да веруваш дека е можно. Немам што да те убедувам.

Само ти кажав една од можностите.
Исто како и КристинаВМ.

10 души можит да собериме 1000 евра за 3 месеци и да излепиме 2-3 населби со вакви плакати? Јас викам: можит. Математиката, исто така. Е сега, желбата ти е дискутабилна, и не те судам за то. Лична работа.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Прво и основно 10 години работа во невладин сектор
2. Работам за странски НВО-и , соработувам со сите поголеме мАК НВО и фондацијата приватна на сдсм:pos:

Знам како тие работеа додека беа на власт..
За некој ден ќе дознаете и кој се организатори на овие плакати...

Ај да се кладиме:::

Јас типувам на организација блиска до власта...типувам дека е подржана со државни пари...дали преку грант..или преку “чланарина“ на владеачки п-олитичари!

кој сака да се клади против?:???

Абе Рамбо, а да не си играш тип-топ?

Од каде како прво идејата за некаква НВО?

Од каде па организација?

Која полза би имале од Владата да плаќаат за вакви плакати?

Која полза би имала некоја НВО?

Никаде не стои име на тој што ги печател ниту некој бара заслуги, ефектот е постигнат.
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Еве само што се вратив од лепење плакати, тоа е колку да се знае. Инаку Александар Македонски беше задолжен да лепи во Битола, Ченто го пративме низ Прилеп,Свети Кирил и Методиј лепеа по универзитетот, Климета го пративме во Охрид. Гемиџиите лепеа по Солун, ќе чуете утре дека и таму има лепено плакати. Карев беше задолжен за Крушево итн.
А јас секаде по малку бидејќи имав голем чекор....:helou:
На Вас останува само да бидете горди на ова!
Да живее МАКЕДОНИЈА!
 

Attachments

Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Еве само што се вратив од лепење плакати, тоа е колку да се знае. Инаку Александар Македонски беше задолжен да лепи во Битола, Ченто го пративме низ Прилеп,Свети Кирил и Методиј лепеа по универзитетот, Климета го пративме во Охрид. Гемиџиите лепеа по Солун, ќе чуете утре дека и таму има лепено плакати. Карев беше задолжен за Крушево итн.
А јас секаде по малку бидејќи имав голем чекор....:helou:
На Вас останува само да бидете горди на ова!
Да живее МАКЕДОНИЈА!
СЕКОЈА ПОЧИТ!
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
bravo!



jas po ona so go citam, mislam deka nekoi pocnaa malku da se potet i da gi stegat nesto.

a so pisuvanjata deka ne mozet nisho, zato lepet plakati, ke recam ova:

- poskapi se 50 000 flaeri, nego da platis dvajca nekomu da ispoliret faca
Тоа ќе да е логиката :)

Нека роварат уште низ земјава па и нив ќе ги има по плакати.
 
Член од
23 февруари 2009
Мислења
25
Поени од реакции
2
Бидејќи почитуваниот exlexmk многу се загрижи ,и отворено ме упати да ја поздравам содржината на плакатите !

јас ги поздравувам...тие што лепеле...
Еxlexmk е многу бистар дечко , понекогаш си зема за право да осудува за нешто што не сме рекле...и во последно време редовно сака да сугерира активности на други...еве мене на примем ме насочи да ја поздравам акцијата!


БРАВО за содржината....така неуките ќе научат дека сите исориски личности што во историјата од 5 се споменуваат НАВИСТИНА БИЛЕ МАКЕДОНЦИ !
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.776
Поени од реакции
26.345
Имет, полирет фаца и за безпари, само требит да им го погодиш муабетот.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Бидејќи почитуваниот exlexmk многу се загрижи ,и отворено ме упати да ја поздравам содржината на плакатите !

јас ги поздравувам...тие што лепеле...
Еxlexmk е многу бистар дечко , понекогаш си зема за право да осудува за нешто што не сме рекле...и во последно време редовно сака да сугерира активности на други...еве мене на примем ме насочи да ја поздравам акцијата!


БРАВО за содржината....така неуките ќе научат дека сите исориски личности што во историјата од 5 се споменуваат НАВИСТИНА БИЛЕ МАКЕДОНЦИ !
а ти со 20поста многу некако следиш ... кој што прави
ова ти е работна обврска па се уклучуеш кога нешто не штима или?
 
Член од
4 февруари 2008
Мислења
102
Поени од реакции
1
Ама вистина не го сваќаат луѓево зборот кревање на национална свест
и дур немате конкретни докази дека на кој било начин е вмешана оваа или онаа партија,политичар, човек воздржете се од вакви коментари. фала однапред:)
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.776
Поени од реакции
26.345
Ама вистина не го сваќаат луѓево зборот кревање на национална свест
и дур немате конкретни докази дека на кој било начин е вмешана оваа или онаа партија,политичар, човек воздржете се од вакви коментари. фала однапред:)
Абе нема ништо страшно во ова, дај боже да слушнам и Милчин да ги поставил ке го бацам(SF), кој сака нека ги поставил, алал нека му е. И на крајот на краиштата, дури е жалосно што вакви луѓе треба да се кријат, од страв да не бидат етикетирани или осудени.

И на крају крајева зошто владата би се криела од вакво нешто, тие Александар сосе коњ 30 метри ќе го дигаат на плоштад, па ова е пичкин дим за нив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom