Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
11 април 2013
Мислења
355
Поени од реакции
183
Некој да искоментира нешто за смерот МТ- Мрежни Технологии. Приметив слаба заинтересираност, само 40-45 студенти се пријавиле и 60 се примени (ваљда другитте што не успеале на примарниот смер што го избрале).
 
Член од
17 јуни 2015
Мислења
19
Поени од реакции
4
Nekoi mislenja za Voved vo internet i matematika 1 za PET smer,koe e podobro? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.402
Поени од реакции
2.491
Пази на вежбите, доста заебани се. Ако не положиш на колоквиуми, испитите се огин :D. Последниве две испитни сесии, само по 1-2 студенти положуваат со едвај 50%.

Еве материјали, овде.
Колку е само точно оваа...од претходната година се полага во Phyton ,претходно не било така и бил полесен...сеа испитот е ужас
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.165
Поени од реакции
1.141
Nekoi mislenja za Voved vo internet i matematika 1 za PET smer,koe e podobro? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Математика 1 (Калкулус 1) ти е еден од потешките предмети на ФИНКИ. Можеби и во топ 5 најтешки. Вовед во интернет од друга страна, е еден од полесните. Освен на тежината, не знам каква друга споредба би направил на овие предмети. Според тоа што запишан/а на ПЕТ, би рекол дека не си некој голем фан на математика, па не би ти препорачал да го земаш како изборен предмет. Не верувам дека постои човек на ПЕТ (или кој било друг смер каде што не се задолжителни) кој зел некоја математика како изборен предмет :).
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.320
Поени од реакции
1.277
Nekoi mislenja za Voved vo internet i matematika 1 za PET smer,koe e podobro? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Neli se zapisuvame na PET za da gi izbegneme matematikite?! :P
Inaku jas simnav 13 prezentacii(ne znam dali se vkupno tolku) od predmetot Voved vo internet, gi procitav site i mi se gleda kako prilicno lesen predmet, vo sekoj slucaj e polesen od matematika 1. Jas ke go odberam Voved vo internet.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.056
Поени од реакции
7.127
Што ќе ни смене математиката во животот? Вовед во интернет ни е практичен предмет и одговара со струката што сме ја избрале.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
18
Поени од реакции
2
Некој да сподели мислење околу Алгоритми во смисла на тежина,и дали се доволни аудиториски и лабараториски за положување?
 

Have an ice day

Get Free
Член од
26 јануари 2014
Мислења
544
Поени од реакции
1.021
Некој да сподели мислење околу Алгоритми во смисла на тежина,и дали се доволни аудиториски и лабараториски за положување?
Прилично лесен предмет за положување, доволни се аудиториските, и со редовно и самостојно решавање на лабораториските би требало да немаш проблем.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.922
Поени од реакции
831
Некој да сподели мислење околу Алгоритми во смисла на тежина,и дали се доволни аудиториски и лабараториски за положување?
Се слoжувaм сo ^
Мoрa дoбрo дa се прaтaт aидитoриските бидејќи гoлемa е мoжнoстa нa пoлaгaње дa ти се пaдне тaквa мнoгу сличнa зaдaчa плус oлеснителнa oкoлнoст е штo се дoзвoлени aуд нa пoлaгaње
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.322
Поени од реакции
17.766
A be dechki, na onoj liston sho ni go dadoa. U stvari go kupivme. Neli treba da gi pisheme predmetite I Eden izboren predmet...
E sea, profesorot od tamu ni go pishuvaat, taka?
I sho pishavte na mestoto kaj modul, ciklus na studii I otsek?
Okpozz. :icon_mrgr::icon_lol:
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
A be dechki, na onoj liston sho ni go dadoa. U stvari go kupivme. Neli treba da gi pisheme predmetite I Eden izboren predmet...
E sea, profesorot od tamu ni go pishuvaat, taka?
I sho pishavte na mestoto kaj modul, ciklus na studii I otsek?
Okpozz. :icon_mrgr::icon_lol:
Професор не треба да пишуваш.
Модул ништо не пишуваш.
Циклус на студии: прв.
Отсек: Примена на е-технологии.
 
Член од
17 јуни 2015
Мислења
19
Поени од реакции
4
Neli se zapisuvame na PET za da gi izbegneme matematikite?! :P
Inaku jas simnav 13 prezentacii(ne znam dali se vkupno tolku) od predmetot Voved vo internet, gi procitav site i mi se gleda kako prilicno lesen predmet, vo sekoj slucaj e polesen od matematika 1. Jas ke go odberam Voved vo internet.
Aj ako mozes prati mi gi prezentaciite bas da razgledam


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom