Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Have an ice day

Get Free
Член од
26 јануари 2014
Мислења
544
Поени од реакции
1.021
Запишав семестар на Iknow но не пријавив предмети до крајот на рокот. Знае ли некој дали на шалтер ќе треба да ги пријавам или треба и казна заради тоа. Инаку за предметот когнитивни науки да ве прашам дали се одобри зашто планирам утре да го запишам.
ако добро те разбрав немаш однесено хартиени заверка/упис на сем. тогаш можеш утре да запишеш без казна така ни рекоа понеделников оти премногу гужва имаше и не стасаа.
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Некој да не знае кои термини е Коста Митрески на факултет? Без разлика дали се консултации или предавања...
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.230
Поени од реакции
57.951
Некој да не знае кои термини е Коста Митрески на факултет? Без разлика дали се консултации или предавања...
Ќе се менува уште распоредот, па уште нема конечни термини за консултации.
Според моменталниот распоред, Коста има предавања по "Компјутерски компоненти" во вторник 12:00 во 203 на ТМФ

Но проверувај го распоредот до тогаш, зашто сигурно ќе се смени.
 
Член од
5 февруари 2015
Мислења
8
Поени од реакции
0
Дечки за недела-две ќе оформуваме групи за Објектно програмирање, групите се од по тројца, еден час трае саат ипол и се плаќа по 200 од човек. Ако сакате сами да доаѓате, не во група, пишете во порака, ќе се договориме околу цена. За повеќе инфо и закажувања сеа за сеа само во порака. Исто кој планира да почне да го спрема Структурно програмирање уште сеа, може да не контактира.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
18
Поени од реакции
2
Некој да не знае каде може да ја најдам збирката од Апсен?
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.974
Поени од реакции
12.518
За Калкулус 2 конкретно за интеграли.
Барај на интернет Boris Apsen - Repetitorij vise matematike 2 и Boris Apsen - Rjeseni zadaci vise matematike 2. Второво ти треба повеќе, првото е како учебник, повеќе теоретски дел, второто се решени задачи со постапка.
Ако имаш среќа да налеташ на некоја free верзија, спушти ја и среќно решавање.
Ако не пиши ми.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Ако сака некој имам книги (три) од Апсен и други познати математичари (на српски се книгите) би можел да ви ги продадам трите за океј цена. Инаку содржат Калкулус 2 најмногу но и Калкукус 1 (не памтам добро). Ако сака некој инфо пишете ми.
 
Член од
19 јули 2014
Мислења
26
Поени од реакции
1
Луѓе да не знаете дали некој од следниве професори пушта список на предавања и дава екстра бодови за оценка од присуство : Ана Мадевска ООП,Чорбев Веб Дизајн, Архитектура Гушев и Жанета ДМ2? :D
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.922
Поени од реакции
831
Дa прaшaм дaли имaте некoј предлoг зa дoпoлнителни мaтеријaли зa вежбaње пo Дискретнa мaт 2 oсвен aудитoриски и кoлoквиумски или испитни
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.165
Поени од реакции
1.140
Дa прaшaм дaли имaте некoј предлoг зa дoпoлнителни мaтеријaли зa вежбaње пo Дискретнa мaт 2 oсвен aудитoриски и кoлoквиумски или испитни
Имаш еден куп задачи во книгата.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.230
Поени од реакции
57.951
Луѓе да не знаете дали некој од следниве професори пушта список на предавања и дава екстра бодови за оценка од присуство : Ана Мадевска ООП,Чорбев Веб Дизајн, Архитектура Гушев и Жанета ДМ2? :D
Чoрбев не пушa... зa другиве не знaм
 
Член од
12 август 2014
Мислења
5
Поени од реакции
0
Знае ли некој како се полага Безжични и мобилни системи и дали е тежок предметот?
 
Член од
1 декември 2013
Мислења
86
Поени од реакции
86
Има 3-4 вида на задачи што не се премногу тешки. Од нив се паѓаат по некоја на испит, а другото е теорија. Се полага на лист и мислам дека ги имаше прашањата дадени на секоја аудиториска вежба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom