Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Некој што слуша неструктурирани бази и xml да сподели прво предавање Слободан што најави за предметов?
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
Колеги, има ли некој материјали по Визуелно Програмирање и Интернет Технологии да постави. Благодарам многу!
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.167
Поени од реакции
1.145
Се прашувам дали некогаш ќе почнат да се почитуваат ебаните предуслови за запишување предмети.....
 
Член од
20 април 2014
Мислења
247
Поени од реакции
136
Можам да полагам Објективно програмирање ако немам потпис Структурно?
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Мислам дека немаше услов за објектно ориентирано (најверојатно на тоа мислиш), еве линк, пишува таму кај услов структурно ама не пишува што од структурно, кај ДМ2 и Калк. 2 на пр. пишува потпис од претходните. Не може да е условот да е положен бидејќи 70% од генерација не би го запишале. Најверојатно се мисли да е слушан во I семестар.
Прашај најубаво во студентска служба.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.977
Поени од реакции
12.522
Мислам дека немаше услов за објектно ориентирано (најверојатно на тоа мислиш), еве линк, пишува таму кај услов структурно ама не пишува што од структурно, кај ДМ2 и Калк. 2 на пр. пишува потпис од претходните. Не може да е условот да е положен бидејќи 70% од генерација не би го запишале. Најверојатно се мисли да е слушан во I семестар.
Прашај најубаво во студентска служба.
Потпис е услов. Не може од непарен во парен да е услов положен.
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.167
Поени од реакции
1.145
На ФИНКИ се е можно. Постои веројатност дека со молба би ти дозволиле да го слушаш предметот, чим дозволуваат Алгоритми без положено Структурно, ова не би требало да е проблем.
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Успат, знае ли некој дали се уште може да се смени запишан изборен предмет со друг?
 
Член од
20 април 2014
Мислења
247
Поени од реакции
136
Eпа ако го слушаш некој предмет, тоа значи дека можеш да го полагаш. Инаку со молба го запиша ?
јас прво кога отидов да запишувам ми рекоа зошто го немам Објективно запишан, му реков дека немам Структурно потпис и ми рече дека нема врска тоа и ми запиша и Објектно.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.977
Поени од реакции
12.522
Успат, знае ли некој дали се уште може да се смени запишан изборен предмет со друг?
Може, јас денес сменав.

Eпа ако го слушаш некој предмет, тоа значи дека можеш да го полагаш. Инаку со молба го запиша ?
Иначе на iknow можеш да запишеш предмет за кој немаш услов, не јавува никаква порака за грешка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom