Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
13 август 2014
Мислења
6
Поени од реакции
0
По кој предмет конкретно ? Можно е да има услов за лабораториските вежби, да треба некој минимум од сите да се направи или за проектот. Инаку мислам дека во документот на courses што ви го имаат објавено за предметот пишува зошто немаш добиено потпис. А ако не сака професорот да ти стави потпис, дефинитивно ќе го презапишеш предметот доколку ти е задолжителен.
Вовед во информатика е предметот а кој документ е тоа на courses ја само на iknow видов ми пишува и никаде не можам да најдам кај што пишува зошто не сум добила потпис .. :(
 
Член од
30 август 2013
Мислења
51
Поени од реакции
3
Вовед во информатика е предметот а кој документ е тоа на courses ја само на iknow видов ми пишува и никаде не можам да најдам кај што пишува зошто не сум добила потпис .. :(
За Вовед во Информатика во Grades ни ги ставаа оценките. Услов за потпис беше најмногу 2 отсуства на лабораториски вежби. Ај провери во Grades. ако имаш повише од 2 нули во поените за лаб. , можно е ради тоа, и плус види за проектот.

Edit: Не сум сигурен за 2, гледам дека 7 лаб сме имале. Можно е и 1. Како ви кажале предметните професори ?
 
Последно уредено:
Член од
13 август 2014
Мислења
6
Поени од реакции
0
За Вовед во Информатика во Grades ни ги ставаа оценките. Услов за потпис беше најмногу 2 отсуства на лабораториски вежби. Ај провери во Grades. ако имаш повише од 2 нули во поените за лаб. , можно е ради тоа, и плус види за проектот.
Една нула имам само еднаш не бев а другите по 100 или 8о поени ми се лаб а проектот само што ги пративме уште нема резултати може за присуство на час професорката Катерина Здравкова ни даваше лист за присутност по некогаш кога ќе и текне, знам еднаш не бев може тогаш баш давала списокама заради тоа ама само за едно не идење не е фер се положив сеа овој најлесен предмет да го влечам ама тоа е инаку фала многу за брзиот одговор :):rolleyes::pipi:.
 
Член од
30 август 2013
Мислења
51
Поени од реакции
3
Една нула имам само еднаш не бев а другите по 100 или 8о поени ми се лаб а проектот само што ги пративме уште нема резултати може за присуство на час професорката Катерина Здравкова ни даваше лист за присутност по некогаш кога ќе и текне, знам еднаш не бев може тогаш баш давала списокама заради тоа ама само за едно не идење не е фер се положив сеа овој најлесен предмет да го влечам ама тоа е инаку фала многу за брзиот одговор :):rolleyes::pipi:.
Поените беа за тие што сакаат да имаат плус 2 поени во вкупниот а не беа задожителни. Иди обавезно на консултации, ќе ти даде потпис :D. Нема проблем, само гледај да го откачиш и онака е срање :D
 
Член од
22 јануари 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Како оди ова со испитите ако паднам на испит треба да го презапишам предметот на втор семестар или третиот имам уште некоја шанса ?...... ако немам потпис можам да добијам на друг начин........ како одат ова ипитите колковиуми оцени семестри ?
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Како оди ова со испитите ако паднам на испит треба да го презапишам предметот на втор семестар или третиот имам уште некоја шанса ?...... ако немам потпис можам да добијам на друг начин........ како одат ова ипитите колковиуми оцени семестри ?
Предметите слушани во зимски семестар имаш 4 шанси да ги положиш - на колоквиуми, во јануари, во јуни и септември. Ако во септемвриската сесија не положиш - го презапишуваш предметот следниот зимски семестар.
 
Член од
22 јануари 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
За запишување на предметот Вештачка интелегенција од 4 семестар на насока КНИ како предуслов стојат Дискретни структури 2 и Алгоритми и податочни структури. Дали дискретни структури 2 == дискретна математика 2 или не важи више овој услов?
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
Мислење за Визуелно Програмирање?
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.141
Поени од реакции
1.086
Мислење за Визуелно Програмирање?
Добар предмет, се учи визуелно програмирање во C#. На почеток се учат форми, валидација такви работи, додека потоа се продолжува со "цртање". Исто така има проектна задача во која ќе се поделите во тимови и ќе треба да изработите некоја игра.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
843
Поени од реакции
444
Мислења за изборниве од четврти семестар anyone?
Визуелно програмирање ми е влезено у потесен избор сеа за сеа, од овие другиве некој полесен?
Ако сакаш со програмирање кориснички интерфејси не е лош. Предавањата кај Лошковска и теорија е досадна, ама на аудиториски се учат C# со WPF и на крајот малку се учат и моблни апликации за windows phone. На крај исто се прави проект во тимови. За положување не е тежок, јас го слушав со визуелно. Друг полесен предмет со програмирање е интернет технологии, ама не ми е слушан тој.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.930
Поени од реакции
12.424
Ај некој шо слушал администрација на мрежни сервиси да ми пише, имам да прашам нешо околу креирање на zone фајлот за dns.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.930
Поени од реакции
12.424
Абе нели 720 денари досеа се уплаќаа само при упис на зимски? Зошо сеа пак?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom