Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Треба да се иде кај деканот и да се збори за ова... иако не верувам дека и тоа нешто многу ќе смени,зашто нив ништо не ги интересира, битно им е само да ни земат пари на било каков начин..
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.934
Поени од реакции
12.437
Административно материјални трошоци и осигурување. :facepalm:
То ни една сијалица не работит пред факултет, живи темници се, тие осигурување.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
523
Поени од реакции
164
Некој што го има слушано Интернет технологии да каже нешто во врска со предметот? :)
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Административно материјални трошоци и осигурување. :facepalm:
То ни една сијалица не работит пред факултет, живи темници се, тие осигурување.
Ова сега уствари не било за административно-материјални трошоци и осигурување, туку за користење на лаборатории и компјутери. :facepalm: Што се нема да се измисли....
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.934
Поени од реакции
12.437
Ова сега уствари не било за административно-материјални трошоци и осигурување, туку за користење на лаборатории и компјутери. :facepalm: Што се нема да се измисли....
Да да, прочитав. Јас семестаров од 5 предмети по кои имав лаб, на сите си носев компјутер или вежбите се изработуваа од дома. Единствено за полагање ги користам компјутерите во лаб.
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
172
Поени од реакции
27
Не ми е јасно, а бидејќи не сум од СК (би требало специјално да патувам, а трошок е), не сум во можност лично да прашам на студентски:
- се водам по стара програма, а според неа во четврти семестар нема Софтверско инженерство. Но, според новата, за КНИ (као) стои во задолжителни предмети (не им се баш најјасни ознаките). Водејќи се според она како направија со Бази (дека промените ќе важат за сите нови и презапишани), не ми е јасно дали сепак морам да го запишам Софтверско семестаров или не.
Ако некој има сличен проблем или информација за ова прашање, би ми значело да ја сподели. Благодарам однапред.
 

Have an ice day

Get Free
Член од
26 јануари 2014
Мислења
544
Поени од реакции
1.021
Се измешаа нова-стара програма, јас истиот проблем го имам пр. Бази требаше во втора да слушам според старата програма ама бидејќи не го слушав тогаш Алгоритми, решив во трета да го запишам, а сега по новата програма Бази е префрлен од летен(услов потпис Алгоритми) во зимски семестар и услов е положен Алгоритми, што значи дека единствено во 4та можам да го запишам со положен Алгоритми.Што всушност е прекршување на она што сме се договориле да студирам според старата програма.

Инаку некој да има слајдови-аудиториски за Интернет технологии или Визуелно да разгледам :)
 
Член од
1 мај 2014
Мислења
112
Поени од реакции
170
Некој да каже збор-два за предметите Биокибернетика и Операциони истражувања, дали се тешки за положување и слично? Фала однапред! :)
 

Eva Molotow

Anti-social Engineer
Член од
6 јуни 2008
Мислења
532
Поени од реакции
392
Ај некој шо слушал администрација на мрежни сервиси да ми пише, имам да прашам нешо околу креирање на zone фајлот за dns.
малце каснам ама ако уште ти треба помош прашај :)
 

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
715
Поени од реакции
423
Има некој слушано Администрирање на ИТ системи ?
Според програмата изгледа интересно, ама би сакал да слушнам искуство од некој колега.
Anyone?
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Што испадна сега со тие 720 ден. за административно материјални трошоци и осигурување, треба да се плати или не? Последно што прочитав вчера од СП е дека одговорните лица ќе провереле и ако е грешка ќе се средело. Сега за сега си стои истото али нема да ме изненади ако вечер у 23:59 го сменат.

едит - потврдено е требало да се плати...
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Леле ако заебат нешо со ова деловна пракса да морам пак да одам ЌЕ СЕ ОТПИШАМ ЗНАЧИ ОД СРАЊЕВО.

П.С. Бегајте од Ристе Стојанов најголемо срање е на факултетов. :)
П.П.С. Се извинувам за хејтот крај на испитна е :)
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Леле ако заебат нешо со ова деловна пракса да морам пак да одам ЌЕ СЕ ОТПИШАМ ЗНАЧИ ОД СРАЊЕВО.

П.С. Бегајте од Ристе Стојанов најголемо срање е на факултетов. :)
П.П.С. Се извинувам за хејтот крај на испитна е :)
Чек, деловна пракса не се уствари тие 3 месеци пракса што мора да ги реализираме сите пред дипломирање? :O
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Корисно ли е да се учи OpenGL ?
Ќе има ли корист за понатака кога ќе треба да се најде работа ?

Фала :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom