Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Оти Вовед во роботика никој не го спомнува?
По насловот на предметот делува дека и содржината е интересна. Но, веќе е во пракса докажано дека насловот може да лаже, ужасно многу. Мислење ваше за предметов? Се сведува на теорија или има и програмерски дел/куцање код?
Се двоумам меѓу роботика, компјутерска графика и мрежно пограмирање :confused:
Ко на пример компјутерска графика ко шо слушам убер лажен наслов имал. Благе везе немало со “графика“ на “компјутери“.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.578
Поени од реакции
52.391
Некој искусен да ми помогне нешто со електронсково запишување семестри?
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Ај ќе ве молам некој ако знае да ми каже од каде се вади потврда за познавање на англиски јазик ? :)

Потребна ми е за запишување на постдипломски студии на ФИНКИ ( Софтверско Инженерство).
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Ај ќе ве молам некој ако знае да ми каже од каде се вади потврда за познавање на англиски јазик ? :)

Потребна ми е за запишување на постдипломски студии на ФИНКИ ( Софтверско Инженерство).
Каде заврши факс?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
И мене истото ме интересира, инаку на ФЕИТ завршив јас.
Епа некои што упишуваа што ги знам земаа потврда таква од таа што им предавала англиски на матичниот факултет, значи ќе мораш оваа Марија да ја бараш :)
 
Член од
8 април 2012
Мислења
23
Поени од реакции
2
Дане знае некој случајно колку студенти ке примаат наредната година ? Ке примаат ист број како оваа година или помалку/повеќе ?
 
Член од
7 септември 2011
Мислења
3.539
Поени од реакции
4.782
^ Здрави живи до наредната . Да ја поминеме оваа еднаш кој знае што бидува до другата :D
 
Член од
8 април 2012
Мислења
23
Поени од реакции
2
^ Здрави живи до наредната . Да ја поминеме оваа еднаш кој знае што бидува до другата :D
Така е, ама ја сум 4-та средно и си прерачунував дали ке може да ме примат на ФИНКИ. Па се плашам ако ги намалат квотите дека нема да влезам :$
 
Член од
7 септември 2011
Мислења
3.539
Поени од реакции
4.782
Така е, ама ја сум 4-та средно и си прерачунував дали ке може да ме примат на ФИНКИ. Па се плашам ако ги намалат квотите дека нема да влезам :$
Уживај друже , толкав интерес се појави оваа година што остана за наредната . Гледај учи си ти сега растури на државна матура , па за понатаму ќе му ја мислеш само ти биди смирен и уживај сега ;)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.578
Поени од реакции
52.391
Почитувани студенти и пријатели на ФИНКИ, со особено задоволство Ве известуваме дека првиот академски час за учебната 2012/2013 година, ќе се одржи на 17 септември (понеделник), од 10:30 до 12:00 часот, во Кино Милениум.
Ве покануваме заедно на нашите студенти да им посакаме успешен почеток на учебната година. Присутството на бруцошите на ФИНКИ е задолжително.

Свечениот час ќе го водат студенти, членови на Студентски парламент ФИНКИ, а ќе биде отворен од Деканот на Факултетот, вон. проф. д-р Димитар Трајанов.

Гостин на првиот час ќе биде г-дин Кристијан Даниловски, основач на компанијата fx3x. Fx3x е светски позната компанија која работи на визуелни ефекти и анимација. Компанијата работела на визуелните ефекти на многу познати филмски наслови, како што се Avengers, Wrath of the Titans, Sherlock Holmes: A Game of Shadows, Prometheus и многу други. Со големо задоволство можеме да кажеме дека оваа компанија е еден од пријателите со кои ФИНКИ соработува.

https://finki.ukim.mk/mk/news/prv-akademski-cas-2012

Се гледаме во кино ;)
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Дане знае некој случајно колку студенти ке примаат наредната година ? Ке примаат ист број како оваа година или помалку/повеќе ?
Помалку од оваа година нема да примат биди сигурен.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.933
Поени од реакции
12.432
А вака распоред на предавања во скоро ќе има или? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom