Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Значи треба да се кампува пред финки за место на предавање :D
Па, за некоја година ИКИ и тоа ќе почнат да праат. (часни изузетци)
Рачунај дека се редат тетратки (како токен за заземено место) уште пола саат пред почеток на часот и првите 5-6 редици се зафатени.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
а тие лабораториски кога се изведуваат?
Ќе ви дадат распоред кој ден, од колку и каде. Но, рачунај дека во 2-3 дена ќе имаш лабораториски. КРС, Калкулус / ВВИ или КА (ако си на ЕТ) и ОСИ има во втората половина.

Значи треба да се кампува пред финки за место на предавање :D
Можеби на почетокот, после ќе може комотно 2 групи да идат во една :)
Лани бевме распоредени во 4 групи, сега сме во 3. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Се иде на предавање прв семестар, втор семестар веќе се стекнува искуство кај треба да одиш, кај можеш да дремеш у бифе :D
--- надополнето: 17 септември 2012 во 21:10 ---
Не се ствара хаос така, кој кај сака да си оди?
Можеш и лабораториски да се смениш ако сакаш, само најди некој од таа група што сакаш да се смените за полесно.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Па, за некоја година ИКИ и тоа ќе почнат да праат. (часни изузетци)
Рачунај дека се редат тетратки (како токен за заземено место) уште пола саат пред почеток на часот и првите 5-6 редици се зафатени.


Чиста вистина , основна култура немаат тие од ИКИ бе , сељачаана ....или па кога ќе седне еден/една и ќе чува 12058102581025910 места и е у стање да се тепа за нив....одвратно.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Чиста вистина , основна култура немаат тие од ИКИ бе , сељачаана ....или па кога ќе седне еден/една и ќе чува 12058102581025910 места и е у стање да се тепа за нив....одвратно.
Јас на прозор си седев у прва година, топ ми беше :D A иначе си имаше такви што уште од 5 сабајле беа дојдени да фатат :pos:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Јас на прозор си седев у прва година, топ ми беше :D A иначе си имаше такви што уште од 5 сабајле беа дојдени да фатат :pos:
Пер , ја живеам преку улица од факсот , и ств. не ми е тешко да дојдам прв ако сакам , али не ми прави разлика - ја разбирам дека сакаат да учат , ама ок е - дојди порано , или намести се прв пред врата коа ќе излезат сите , прв да влезеш - а не дур има ПРЕДАВАЊЕ да се УБАЦИШ и цела хорда позади тебе да убациш и ич да не ти чуе ....Или да трчаш сама и да резервираш цел ред а тој што трчал исто за да седне да мора да се расправа зашто ти чуваш место за 10 души што не се дојдени а немаат оставено ни книга ни ташна ни тетратка ни ништо ....

Одвратни се , и ич не ги можам и стално ги пцујам у фаца коа влагаат така и ме заболе цев дал ме хејтаат или не ....па не сме на фарма ...ко што се тесни и мали тие бараките , уште хорда фали...
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Што е битно кај седиш на предавања (освен ако не си у амфитеатар или у она 221 беше мислам кај што има 50 реда).

У бараките или у било која училна доволно се слуша без разлика кај седиш
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Мојата група (ИКИ1) цел живот е во 221, затоа :notworthy:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.923
Поени од реакции
12.417
Предавањата може со која група сакаш да ги слушаш, само лабораториски треба да си идеш во твојата група и термин.
А нема врска шо на предавањата се различни професори? Мислам колоквиумите исти ќе се без разлика кај кој професор полагаш?
 
Г

Грејвдигер

Гостин
А нема врска шо на предавањата се различни професори? Мислам колоквиумите исти ќе се без разлика кај кој професор полагаш?
Нема везе кај кој го слушаш, само во пријавите и потпис ќе треба да земеш од тој професор што ти е на групата. Исти се колоквиумите/испитите за сите. :D
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Што е битно кај седиш на предавања (освен ако не си у амфитеатар или у она 221 беше мислам кај што има 50 реда).

У бараките или у било која училна доволно се слуша без разлика кај седиш

Се слуша , ама не се гледа ....а у бараките (кај што ние од ИНФО имаме часови пошто сме избеглици ....) немоеш да чуеш , моеш да пишеш ...:D е сеа и ако не глеаш ....кхм
 

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
Абе пеер , знаете ли некој добар професор шо држи приватни часови физика или математика. Прва година сум на ИКИ , врска неам како ке се снајдам, многу тешко ми се виде уше на почеток, дури и самиот професор по физика шо беше на крајот се разбрка кај една задача.. :D . Мора , значи, дупка сум, како гомно се осеќам. Ај давајте некои добри препораки ако знаете и цена. Фала.
 
Член од
8 април 2012
Мислења
23
Поени од реакции
2
Колку од вас на ФИНКИ ве има со положено англиски на матура ? Се извинвам за менувањето на темата :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom