Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Дали е можно на Финки да се запишам само 4та година, бидејќи завршив во Битола 3 годишни студии?
--- надополнето: 15 септември 2012 во 17:35 ---
Дали е можно на Финки да се запишам само 4та година, бидејќи завршив во Битола 3 годишни студии?
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.256
Поени од реакции
2.247
Бучковска или Санеба? За веројатност и статистика, кај е подобро да се слуша? Како е кај Санева за усното, многу бара? Бучковска ми има предавано и знам кај неа што како оди, за кај Санева збор, два некој нека каже...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Бучковска или Санеба? За веројатност и статистика, кај е подобро да се слуша? Како е кај Санева за усното, многу бара? Бучковска ми има предавано и знам кај неа што како оди, за кај Санева збор, два некој нека каже...
Бучковска е боље, оваа Санева пред породилно изгор била али сеа викаат дека омекнала демек. Али Бучковска е in it to win it. Терај кај неа ако можеш :)
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Бучковска или Санеба? За веројатност и статистика, кај е подобро да се слуша? Како е кај Санева за усното, многу бара? Бучковска ми има предавано и знам кај неа што како оди, за кај Санева збор, два некој нека каже...
Бучковска е подобра. Кај Санева слушав Линеарни трансформации. Теоријата ја диктира и бара баш тоа што го кажала. А тоа е прилично многу. Сепак, во однос на тоа каква била предходно, сега е многу полесно да се положи теорија кај неа. Од друга страна, според муабети, Бучковска не замара многу со теорија. За Математика 1 или 2 давала 2-3 лекции кои потоа ги барала на усното.
 
Член од
9 јануари 2009
Мислења
188
Поени од реакции
72
Ај малку помош :)



Кој предмет од овие би ми го препорачале да го запишам у трет семестар?
Веќе имам изберено Калкулус 1, Алгоритми и податочни структури, Податочни и компјутерски комуникации и Теорија на програмирање.

Дигитална електроника отпаѓа, Софтверско инженерство и Интерактивни апликации ги имам натаму. Компјутерска графика баш и не ме интересира.

Напредно програмирање ми изгледа интересно, ама мислам дека веќе имам доволно тешки предмети земено за овој семестар.
Менаџмент и маркетинг ми изгледа лесно и веројатно интересно, ама не сум љубител на теорија?

Ваше мислење?

Фала :)
 
G

gk77

Гостин
луѓе итно ми треба одговор на прашањево. Дали ПЕТ = примена на е технологија е исто со ЕТ , доколку не што значи кратенката ЕТ?
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Колеги утре ќе има предавања ? Дај упатете ме малку семестри предмети нешо, шо да изберам, појма си немам :D Втора ќе бидам
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.578
Поени од реакции
52.391
ахам ок фала уште нешто да те прашав ако си на финки . Дали може да се направи префрлање на подгрупите(се водат со азбучен ред) за да слушаме исти предмет со еден другар на исти смер сме
Незнам тоа. Мислам дека ќе може ако и од другата група сака да се префрла некој, ама не сум сигурен. Прва сум и јас сега, нека каже некој од поискусните. :)
 
Г

Грејвдигер

Гостин
ахам ок фала уште нешто да те прашав ако си на финки . Дали може да се направи префрлање на подгрупите(се водат со азбучен ред) за да слушаме исти предмет со еден другар на исти смер сме
Предавањата може со која група сакаш да ги слушаш, само лабораториски треба да си идеш во твојата група и термин.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom