Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.175
Поени од реакции
1.158
Дали знае некој за префрлање во друг смер како ги важат предметите пример од ИНФО на КНИ?
Јас колку што знам предметите исто се важат, ако е истиот предмет на двата смера, тогаш кога ќе се префрлиш на другиот смер ќе ти се важи како положен. Во спротивно ако се префрлиш на смер а не си слушал некој од предметите, се рачуна исто како да не си ги положил и ќе мораш да ги запишеш...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Да не знаете Трајковиќ случајно кога има консултации? :) да не се ебавам по сто пати до таму, многу ќе ми олесните ако ми каже некој :))))
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
И уште нешто, ми треба професор за приватни часови по Математика 1 и Дискретна Математика. Ако знаете некој пишете на ПП. Фала однапред.
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Да не знаете Трајковиќ случајно кога има консултации? :) да не се ебавам по сто пати до таму, многу ќе ми олесните ако ми каже некој :))))
Ако си добила информација те молам да ја споделиш :) Убаво би било да го најдам човекот.
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.175
Поени од реакции
1.158
Трајковиќ има предавања со втора година КНИ во вторник од 4 до 6 во 223 на Машински. Пред тоа исто така има некои часови со (незнам кој смер), така да ако ви треба нешто ситно да го прашате можете да дојдете за време на паузата :D
 

Eva Molotow

Anti-social Engineer
Член од
6 јуни 2008
Мислења
532
Поени од реакции
392
Трајковиќ има предавања со втора година КНИ во вторник од 4 до 6 во 223 на Машински. Пред тоа исто така има некои часови со (незнам кој смер), така да ако ви треба нешто ситно да го прашате можете да дојдете за време на паузата :D
Исто така од 2 до 4. :D
 

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
Кога сме кај консултации.. ми текна да прашам дали некој знае Ивица во кој термин има закажано.. ?
 
П

Паган-др

Гостин
Важи уште тоа лиценцирана копија на windows што имаа пред некое време пуштено? Линк, нешто?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.286
Поени од реакции
58.242
Важи уште тоа лиценцирана копија на windows што имаа пред некое време пуштено? Линк, нешто?
Со мејлот од ФИНКИ ќе си направиш акаунт на Дримспарк и ќе можеш да симнуваш лиценциран софтвер од Мајкрософт
 
Член од
27 мај 2010
Мислења
4
Поени од реакции
1
Да не знаете некој што дава приватни ласови по Архитектура и организација на компјутери?
 
Член од
30 август 2013
Мислења
51
Поени од реакции
3
Ќе може ли некој да пише кој тип на задачи се паѓаат на испит Структурно Програмирање(Концепт за развој на софтвер) ?
 
Член од
30 август 2013
Мислења
51
Поени од реакции
3
Матрица, рекурзија и работа со датотеки.
Што испит е тоа на цел материјал кога ти дава само од втор колоквиум? По сите предмети од прв и втор ти даваат, ова од втор само...
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.630
Поени од реакции
52.501
Што испит е тоа на цел материјал кога ти дава само од втор колоквиум? По сите предмети од прв и втор ти даваат, ова од втор само...
Па сите ствари што си ги научил во прв, ги применуваш во задачите од втор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom