Факултет за Електротехника и информациски технологии

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Ја прашав Електротехника, Кацарска дали ќе може да ми ги даде на USB предавањата, рече НЕ...Вика, сакам да ве натерам да читате повеќе дома(и ми се смее) xD. Пошто некој предходно кажа дека она и Грчев ги давале. :)
 

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
Не ми е јасно што толку ви се допаѓаат тие power point презентации. Имате си цел учебник, пред колоквиум ќе ви кажат кои лекции да ги учите (ова важи само за електротехника) и чао пријатно. Колоквиумот (па и испитот) се состои од 3-4 прашања од теоретски дел кои носат 25 поени, а другото ви е задачи кои носат 100 поена = 125 поена. Учете си ги задачите, теоријата може да ја поминете за ден-два пред колоквиум
 
B

BBlisto

Гостин
Sanja is back:D Морам да ги пофалам, брзо реагираат :) Вчера се пожаливме, денес ни ја вратија :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Абе ајде тој никаквиот не беше за асистент, Папата може погласно да збори од него, овој на носот си објаснуваше :tapp:

--- надополнето ---

http://www.facebook.com/profile.php?id=1659463574

Еве го, ви викам Дејвид Спејд :D И сега гледам дека бил за Ливерпул :buum: :devil2:
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.758
http://www.facebook.com/profile.php?id=1659463574

Еве го, ви викам Дејвид Спејд :D И сега гледам дека бил за Ливерпул :buum: :devil2:
Овој ептен бил НЕфаца бе...

Иначе, ако може некој да даде линк од групите за ИКИ 1 и 2 пошто слушам дека не било све така розево, сите што биле А и Б група да слушаат предмети по ИКИ 1 распоред and shit....
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Овој ептен бил НЕфаца бе...

Иначе, ако може некој да даде линк од групите за ИКИ 1 и 2 пошто слушам дека не било све така розево, сите што биле А и Б група да слушаат предмети по ИКИ 1 распоред and shit....
Клик.
 

Spaski

Vita - Amore - Riso
Член од
31 јануари 2009
Мислења
263
Поени од реакции
11
Да не знае некој кај Бучковска на усно математика 1 како иде? Напнува многу или?
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Од кај да го симнам јазикот Ц кој ќе го работиме на лабораториски?!?! Најдов на нет стотици линкови, но не знам кој да го симнам:toe:
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Од кај да го симнам јазикот Ц кој ќе го работиме на лабораториски?!?! Најдов на нет стотици линкови, но не знам кој да го симнам:toe:
Не можеш да го симнеш „јазикот ц“, ами компајлерот кој го преведува тој јазик во машински код. :wink:

Ти препорачувам да го најдеш Dev-C++. Изгуглај, ќе го најдеш лесно. Некои 8-9 MB фаќа....
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Или евентуално Bluefish, пошто тоа на лабораториски (ќ) го користите.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Е зошто MinGW а не Dev C++? Што има везе, зошто го препорачуваат тој кога кодот е ист, на било кој компајлер е исти курац.
 
B

BBlisto

Гостин
Ај некој од постариве колеги ако сака да каже нешто повеќе за тие што се организаците BEST, IAESTE, EESTEC, кое што е, и дали вреди да се зачлениш во некое од нив...
Нејќам да сум досадна, ама никој не ми одговорил...:)
 
Член од
1 август 2007
Мислења
89
Поени од реакции
5
Е зошто MinGW а не Dev C++? Што има везе, зошто го препорачуваат тој кога кодот е ист, на било кој компајлер е исти курац.
Затоа што MinGW најмногу наликува на тој што се работи на лабараториски вежби (конзолен компајлер), па многу полесно ќе се снаоѓа на вежби.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom