ФУДБАЛЕРИ КАЈГАНЏИИ!

Кој ќе победи - пие пиво на гага?


  • Вкупно гласачи
    52
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Garfield напиша:
Склопете, ама прво прашај кој го фрустрираше Геро, Бати, Јузер и остали.
Кому голот му е маѓосан топка да не влезе.
Вешбајте, драго ќе ми биде да ве посрамотам навежбани.
Еееее,друга генерација е таа на јузери,сега е друга,ќе видиме кога ќе се вратиш,да не зборуваме на празно само
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Јаков, ама беше најдобар голман на европското 84, а за Гивен шо не речеш, репрезентацијата му е шит, а ја вади од лања.
Сакаш друг, еве: Тафарел, Зубизарета, Ладиќ, Кепке, Кан, Валдез.....

Бушав, џабе ви е.
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
Селектор на нашиот тим да го објави составот во текот на денешниот ден или најдоцна до утре во 12:00 h, зашто после тоа до недела не знам дали ќе имам пристап на Интернет. И да објави познато место во Скопје и за нас сељаците за да се чекаме. :)

Ејсид, јави се јужна. ;)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Среде центар, карши дом на градежници има една чколија со биста на Тито пред неа, е, позади има игралиште (кај паркингот на стариот театар во Центар и Трготекстил, позади Јосип Броз-Тито средното) та ти е игралиштето, а за тимот, не знам, почекај.
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Thief напиша:
Селектор на нашиот тим да го објави составот во текот на денешниот ден или најдоцна до утре во 12:00 h, зашто после тоа до недела не знам дали ќе имам пристап на Интернет. И да објави познато место во Скопје и за нас сељаците за да се чекаме. :)

Ејсид, јави се јужна. ;)
Доста бе па ти сељак тетовски. Кога ке те симне аутобусот на станица. Ке преминеш улица и ќе се качиш на приватна 20ка. Ке му кажеш на мајсторот кога ке дојде последна 20ка да ти каже за да се симнеш. Е од кога ќе се симнеш, не од левата него од десната страна ти е ЈБТ игралиштето. Неможеш да го промашиш. Освен ако не го утнеш автобусот па влезеш у 55ка. Тогаш барај игралиште на ФК Шкендија ХБ.:zlo:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
BusHav напиша:
Не ни требаш бе,и без тебе ќе тепаме ние,јузерите
Земете го и тој копиљот-Баже,пак ќе го мотивирам на мој начин.Има детето потенцијал :pos2:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Еј без Баже ништо не праиме,ќе киснам во ЈБТ деновиве,да го најдам пак
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
da naprajse nekoj spisok od do sea prijaveni fudbaleri...onaka za info
 
F

FrAnKEnsTEiN

Гостин
sch00lGirL напиша:
Земете го и тој копиљот-Баже,пак ќе го мотивирам на мој начин.Има детето потенцијал :pos2:
Aaaaaaaa ne moze taka!!!Ke ne rasturi toj maliot:pos2::pos2:
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
sch00lGirL напиша:
Земете го и тој копиљот-Баже,пак ќе го мотивирам на мој начин.Има детето потенцијал :pos2:
Мали је луд :icon_lol:
Али признај сеа ти недостига :icon_mrgr
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Batistuta напиша:
Леле која генерација беше тоа, мислам дека ни шампионската на Вардар не ни е рамна :icon_lol:
Што се тиче Водка Микс не е тука у сабота иначе ќе го земевме пак да брани :icon_lol:
А на Зеко му опростив за топката, али за тоа што рече дека на 2 разлика играме :icon_mrgr :aplauz: :)
Кажи ти кога се враќаш у тимот ? :sakas_ust
зеко, зеко... после три ипол саати трчање, после две сменети игралишта, после 7 продолженија, при наше (негово) минимално водство он пресече и заповеде - играме на два разлика. при што админите победија таа утакмица со нерешено

јас би играл ама не сум дома. инаку сум во страшна кондициона форма. играм два пати неделно на фудбалско игралиште

признавам, гарфилд е најзаслужен затоа што фудбал сеуште се игра. да не беше он од дамна админите ќе изгубеа секаква воља за игра :P
еднаш кога ме собра ми еба дете. не го ни видов кога ми се доближи и рипна во нозе... после размислував два пати пред да му се доближам :)

убав провод и вратете го пехарот онаму каде што историски припаѓал. кај јузерите
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Што ве гледам и читам чудни... Некои па уште гласаат за јузерите дека ќе победат. Според мене, тоа може да се случи само поради:

1) гнев кон админите
2) неинформираност
3) инает
4) желба за потпалување на атмосферата, иако и самите се свесни дека админите се „админи” и на теренот


Не, сериозно... Како што овојпат сум убеден дека јузерите ќе го пијат, никогаш не сум бил. Башка, играат без зЕКО и Лу, а само тие знаат да повлечат во играта.

Уствари, палете се. Колку повеќе - толку подобро.
Ајде нека дојде сабота веќе, ми се пие пиво! :)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
колку викенди поминаа и баш овој сте нашле кога идам у охрид, баталете ме мене
 

Нате

УџУџУ
Член од
7 јуни 2006
Мислења
159
Поени од реакции
0
Јас ќе гледам и ќе навивам... за админите и модераторите нормално!!!:bravo:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom